XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Види Фотос, 6 февруари 2018.

 1. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  4.401
  Допаѓања:
  3.481
  Далмаер каква прецизност :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
  Втор златен медал .
  Кузмина е далеку побрза од неа ама џабе кога имаше 4 промашувања.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.860
  Допаѓања:
  1.970
  Фуркад доминација.
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.582
  Допаѓања:
  146.850
  Леел нашиов :facepalm:
   
 4. Cannon

  Cannon Doctor

  Член од:
  22 март 2009
  Мислења:
  4.465
  Допаѓања:
  5.144
  Ај едно малце глупо прашање, зошто нема црнци на олимпијадава (барем не успешни црнци)

  П.С знам дека нема снег во африка нормално, затоа и немаат успех тие држави, но што е со црнциве од европа (германија франција и др), какп и од америка?

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
 5. Ve76

  Ve76

  Член од:
  24 јануари 2015
  Мислења:
  613
  Допаѓања:
  332
  Алергични се на снег.

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На Cannon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cannon

  Cannon Doctor

  Член од:
  22 март 2009
  Мислења:
  4.465
  Допаѓања:
  5.144
  Муабетов ме потсети на еден разговор со еден пријател, зошто нема црнци голмани во фудбал (пак кога викам нема, мислам нема врвни голмани), а на секоја друга позиција во фудбалот има еден куп

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.903
  Допаѓања:
  28.329
  Шон Вајт стана првиот сноубордер во историјата кој освоил три златни олимписки медали.

  DWAJxMyUQAEImQz.jpg

  По победата му дадоа американско знаме, а тој го влечеше по снегот и на социјалните мрежи еден куп критики. Беше премногу возбуден што ни самиот не знаеше што прави, ама ете некои се фатија за знамето.

  DWAlETkVAAUFVKy.jpg
  DWAXTOLXcAsbjSW.jpg
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  1.889
  Допаѓања:
  1.332
  Норвешката легенда во алпско скијање, Аксел Лунд Свиндал, златен на спустот.
  Искина стариов..:bravobe:
   
  На MacedoniaTimeless и Bateman им се допаѓа ова.
 9. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  4.401
  Допаѓања:
  3.481
  Фуркад се уништи во последната серија , заслужи Бо да освои можеби и златен медал убедливо најбрз е. Единствена закана му е Самуелсон .
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.860
  Допаѓања:
  1.970
  Со исто промашувања, 42 секунди побрз. Заслужено злато за Бо :)
  --- Споено дупло мислење, 15 февруари 2018 ---
  Фуркад ни медал нема да освои :facepalm:
   
  Последно уредено: 15 февруари 2018
  На Rigil му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  4.401
  Допаѓања:
  3.481
  Фак најверојатно сребрен медал . :bravobe:
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.903
  Допаѓања:
  28.329
  Јаков сосема заслужено.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 13. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  73.582
  Допаѓања:
  146.850
  Браво за Јаков, ние како лидери во регионот во спорт со ново достигнување, симболично 85то од 90 натпреварувачки. Пред нашава има спортистки од Того, Мого и остали земји на песок што вежбаат :facepalm:
   
 14. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  10.671
  Допаѓања:
  21.527
  Криво ми е Super-G жени што сум го пропуштил (ама терминот)

  Се десило право изненадување, борбата за медали била ептен тесна, победила некоја аутсајдерка што уствари била шампион у сноуборд, па така Лара Гут :love: остана без медал.

  http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/events-and-places/event=41274/race=91465/

  Денес ски-скокови во нормално време, во 13.30.

  И баш сега оди реприза на МТВ од женското Super-G
   
  Последно уредено: 17 февруари 2018
  На Ендорфиниус и Ilumious им се допаѓа ова.
 15. Ve76

  Ve76

  Член од:
  24 јануари 2015
  Мислења:
  613
  Допаѓања:
  332
  Епа друже ќе си ја инсталираш апликацијава и за 300 денари ќе можеш во секое време да ги гледаш сите трки, а не да зависиш од овие од МТВ.

  https://m.apkpure.com/eurosport-player/com.eurosport.player/download?from=details


  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   

Сподели преку: