XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.931
Поени од реакции
7.752
Фала му за инфово дека ова не е најсилната Канадска репрезентација си мислиш ја знае која е најсилната
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.004
Поени од реакции
78.494
На што дроги се Германциве после групнава фаза :eek::eek::eek::eek:[DOUBLEPOST=1519539875][/DOUBLEPOST]Ауу утакмичиште
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.931
Поени од реакции
7.752
И во групна фаза беа одлични едини "потоп" им беше со Финска али имаа финците феноменален процент 25 % инаку и тогаш беа рамноправни цел турнир се во одличен ритам Русиве за малку ке го јадеа али се спасуваат еве на крај.Секоја чест за Германците играат паметно и си чекаат на контри не се трошат залудно Русиве двава гола од ко глеам ги примаат скоро на исти начин едино шо требаше е да наметнат игра со многу контакти и ќотек неможат Германциве во тој сегмент се виде и со Шведска и со Канаганите али шта речи Русите како шо спомнав само самите може да си се победат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.004
Поени од реакции
78.494
Ко у втора светска :D

Браво супер утакмица, германциве беа и те како добри.

И ете пак Русија осваја титула......без да се рачуна како РУСИЈА туку ОАР :D

Честитки, мило ми е за русиве
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Сепак на крајов добро испадна педерскиот потег од Нхл, да не беше тоа немаше да ги гледаме Германциве како играат, добри партии имаа без заебанција. Тука веќе се гледаше дека со тројца играчи немаат шанси, да немаа Русите power play ќе одеше до пенали финалево.
 
Член од
31 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не сум многу по спорт освен олимпијада некој спортови и кога игра тенис Ѓоковиќ

Зимскиве ич некако не ми се по ќејф. Летниве атлетика, тенис, пливање тоа некако ми е поинтересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom