XXIII Зимски олимписки игри - Пјонгчанг 2018

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.787
Поени од реакции
5.967
https://www.rt.com/sport/419399-alina-zagitova-breaks-world-record/

Russian figure skating star Zagitova breaks Medvedeva’s newly-set world record in short program


Olympic Athlete from Russia Alina Zagitova © Vladimir Pesnya / Sputnik

Alina Zagitova has taken the lead in the ladies’ short program receiving an incredible 82.92 points from the judges, beating the world record set minutes earlier by Zagitova’s teammate and training partner Evgenia Medvedeva.
Zagitova’s immaculately-executed technical elements, including her signature triple Lutz-triple loop combination, merited 45.30 points. It is the highest technical score ever recorded in the women’s short program.

The two-time world champion Evgenia Medvedeva, representing Olympic Athletes from Russia, delivered a stunning performance on Wednesday, flawlessly landing all of her jumps and perfectly executing spins and steps posting a new world record of 81.61 points.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.787
Поени од реакции
5.967
Какво враќање на Шведска , од 1 3 на 3: 3 .
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.911
Поени од реакции
7.704
немет сила германциве ги опраја од ќотек им го најдоја начинот швеганиве како да ги рушат ке го јадет било во регуларно било по продолженија башка иглупо изиграа напраја 3-1 прает исклучување и му оставет на херсли да пукат од далечина а ликов ко ке му дајш толку простор разбиват после то уште еден гол од сина линија примаат сами ке се победат
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.911
Поени од реакции
7.704
Реално и немаа некој опонент до сеа саглам да им ја видиме јачината ко шо требит и оние два Шведска и Финска се аут сеа Чешка баш ке ја прегледам шо ростер имаат не сум ги глеал ич Чесите едини тим шо не гоглеав на ЗОИ тука се и Канаганите со кој најверојатно ке се судрат во финале
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.787
Поени од реакции
5.967

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Што им стана на Германциве во хокеj бе :eek::eek::eek::eek:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.663
Поени од реакции
11.064
Првпат у живот хокеј гледам денес од почеток до крај, многу јака утакмица. Браво за швабиве :icon_mrgr:

https://streamable.com/1cx5c
Заплакаа коментаториве
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.911
Поени од реакции
7.704
Ја искористија шансата што нема играчи од НХЛ инаку ке ги торпедираа покето селекции секоја чест ги гледам скоро секоја утакмица имаат феноменален турнир до сега повеке и од заслужено али имаат страшни падови во последна третина два пати за малку прават од готово вересија мислам дека среброто им е и заслужено за злато против Русите мало морген освен ако не се самоубијат русите како Канаганиве денес да летнат да напагаат како муви и на контри да ги бушат осен тоа и Канаганите имаат многу ранлива дефанзивна линија за таков стил на игра.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Конечно олимписко злато ќе си добијат Русите, освен ако не се скроз забегани да го пропуштат ова. Реков иначе дека Канаѓаните нека се опростат од финале, без Крозби и компанија не прават ништо. Браво за швабите.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Знаев дека коментаторов нема да пропушти да каже за потеклото на Стамкос. Бетер од хрватите со нивните нба играчи сме.
 
На врв Bottom