Xbox360 гејмери

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Иначе темата е Xbox 360 :tapp:
Не зезај! Стварно? Зарем на X360 кога ќе стиснеш на Start дугмето дур играш GTA4 не се пали главното мени, во кое што може да се отиде во делот за контроли и да се види кое дугме за што служи кај On Foot, Vehicle и Helicopter модовите на контрола.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не зезај! Стварно? Зарем на X360 кога ќе стиснеш на Start дугмето дур играш GTA4 не се пали главното мени, во кое што може да се отиде во делот за контроли и да се види кое дугме за што служи кај On Foot, Vehicle и Helicopter модовите на контрола.
Тоа е за Super Nintendo, мешаш поими.... :pos:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Аналогните џојстичиња покрај тоа што може да се вртат во секоја насока, можат и да се притискаат. Ама ваљда Centarec веќе го знае тоа, не е до толку. Стисни Start -> Options -> Controls -> Vehicle controls и види кое дугме ти е за свирка.
Veruvaj do tolku sum koga se raboti za X-box ... Osven PES nisto drugo nemam cepnato , inace ispadna kako sto kaza JOE , deka treba da se stisne levoto analogno dugme.. Fala joe :)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Vietnam е multiplayer експанзија , неможеш да ја играш ако немаш оригиналка BBC2. Иначе ја баш вчера ја земав за 360 и партали е, страшно добри мапи одличен виетнам филинг и топ мултиплеер. Сите што ја имаат оригинал BBC2 ова е must have.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Vietnam е multiplayer експанзија , неможеш да ја играш ако немаш оригиналка BBC2. Иначе ја баш вчера ја земав за 360 и партали е, страшно добри мапи одличен виетнам филинг и топ мултиплеер. Сите што ја имаат оригинал BBC2 ова е must have.
Се разбира, ќе ја земам идната недела :)
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Здраво
Иначе тајно ве пратам и Ве читам :)
Само да Ве информирам дека ке добијам ПЦ Гејминг ресивер за Xbox360 Wireless контролери, па ако сака некој нека ме контактира. Нема да бидат скапи :)
Среќни празници
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Драган, да те прашам нешто, зошто флешувањето на слимот е бајаги поскапо од дебелите?
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Драган, да те прашам нешто, зошто флешувањето на слимот е бајаги поскапо од дебелите?
Всушност хакувањето на Слим во овој момент не е возможно.
Првите серии со замена на ДВД драјв можеше да се хакуваат , но тоа траеше кратко .Веднаш се појави ревизија 0225 на Лите-он-от. Се чека на чичко C4E да пушти LT+ за слим. Јануари е реално да очекуваме такво нешто. Ке биде колку и за старите цената ако биде се софтверски, односно без хардверски модификации,....да се надеваме :)
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Здраво
Иначе тајно ве пратам и Ве читам :)
Само да Ве информирам дека ке добијам ПЦ Гејминг ресивер за Xbox360 Wireless контролери, па ако сака некој нека ме контактира. Нема да бидат скапи :)
Среќни празници
Дали ке имате жичани Xbox360 контролери за Windows и ако немате ке добиете ли? :D
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Srekna NOVA 2011 do site XBOX 360 gameri i da se nadevame na uste podobri igri za 360 vo 2011. Se nadevam deka i 2011 ke ja isteram so istiot XBOX 360 kupen pred tri i pol godini. :eek:jea:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom