Xbox360 гејмери

Член од
4 септември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae od kade mozam vo Makedonija da zemam Capture Card za snimanje gameplay? (da bide hd, vekje imam edna ama snima so 480p)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Другари, едно прашање, барам xbox 360 за братучеди, а пошто не сум баш упатен што и како, ако можете да ми одговорите. Конзолата би се зимала на ново од Германија, затоа што има кој да ја донесе. Е сега, разликата меѓу верзијата со 4 гб и со 250 гб е 100 евра. Кинект е вклучен и во двете варијанти. Тоа што ме занима е, знам дека 250 е повеќе од 4 и се тоа, ама, за што се користи тој хард диск? Потребен ми е големиот или и 4 ќе вршат работа?
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Другари, едно прашање, барам xbox 360 за братучеди, а пошто не сум баш упатен што и како, ако можете да ми одговорите. Конзолата би се зимала на ново од Германија, затоа што има кој да ја донесе. Е сега, разликата меѓу верзијата со 4 гб и со 250 гб е 100 евра. Кинект е вклучен и во двете варијанти. Тоа што ме занима е, знам дека 250 е повеќе од 4 и се тоа, ама, за што се користи тој хард диск? Потребен ми е големиот или и 4 ќе вршат работа?
Taa so 4 ne e so hard disk tuku e memoriska ili ssd ne sum siguren rszlikata e st na taa od 4 nemozes da instaliras igri i isto taka nema da mozes da gi igras tie 5 6 igri sto baraat zadolziyelno hdd kako ghosts bf4 mg5 nfs rivals
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
А може да се користи екстерен ХДД? Читав по интернетов, повеќето викаат дека максимум што може е да се користат на 2 места (две усб-а) по 16 гига, значи вкупно 32 ти дозволува микрософт...друга опција е хакнување на хард диск и ставање внатре, ама затоа сите викаат дека може да е ризична варијанта.
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
А може да се користи екстерен ХДД? Читав по интернетов, повеќето викаат дека максимум што може е да се користат на 2 места (две усб-а) по 16 гига, значи вкупно 32 ти дозволува микрософт...друга опција е хакнување на хард диск и ставање внатре, ама затоа сите викаат дека може да е ризична варијанта.
Moze megutoa ke go gleda kako external storage t.e isto kako usb i pak tie igri nema da mozes da gi igrash
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
А може да се користи екстерен ХДД? Читав по интернетов, повеќето викаат дека максимум што може е да се користат на 2 места (две усб-а) по 16 гига, значи вкупно 32 ти дозволува микрософт...друга опција е хакнување на хард диск и ставање внатре, ама затоа сите викаат дека може да е ризична варијанта.
Мислам дека не е „хакнување“, туку едноставно го купуваш?
http://www.idc.com.mk/додатоци?product_id=81
Не знам точно, ама јас кога го земав од идц, ми го покажаа вака хард дискот, и јас одбрав 320ка. Не е чипуван или нешто, одлично функционира досега.
Исто така, колку што знам, ако го земеш од таму, ќе треба да купуваш игри од германија, или да бараш од некое место што ќе ги прима тој систем.
Не знам баш како функционира, и како се поделени регионите, ама знам дека некои конзоли од некој регион не функционираат со некои игри од друг регион.
Во секој случај, не земај 4 ГБ, затоа што не вреди. Единствено што би можел да играш, па посебно со кинект, е нешо ко оние Кинект adventures или слично.
Хард дискот исто се користи и за save game, така да шо поише толку подобро.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
А како оди тоа со чипување, да не мора да играм оригинал игри, него пиратски, симнати од замунда и слично? Тоа може да се изведе?

Значи да се земе нов со кинект и со 250 гига, и да се хакне за да можат да се играт овие? Изводливо ли е, колку би коштало? Тогаш претпоставувам нема да важи ова дека е купен во Германија, па не можеш игри од тука да играш...Ќе функционира ли кинектот? Што ќе загубам? :)

Многу прашања, ама тотално ништо не знам за ова, па да питам пред да се земе :)
 
Последно уредено:

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
А како оди тоа со чипување, да не мора да играм оригинал игри, него пиратски, симнати од замунда и слично? Тоа може да се изведе?

Значи да се земе нов со кинект и со 250 гига, и да се хакне за да можат да се играт овие? Изводливо ли е, колку би коштало? Тогаш претпоставувам нема да важи ова дека е купен во Германија, па не можеш игри од тука да играш...Ќе функционира ли кинектот? Што ќе загубам? :)

Многу прашања, ама тотално ништо не знам за ова, па да питам пред да се земе :)
Искрено врска немам, затоа и неќев да се замарам со тоа, а и не ми се даваа плус пари.
Повеќето тука знаат што ккако, и верувам ќе ти помогнат доста, и мислам дека повеќето го имаат у ИДЦ чипувано, ако не се лажам, па ако те интересира уште повеќе можеш и нив да им пишеш :)
позз, со среќа :D
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
А како оди тоа со чипување, да не мора да играм оригинал игри, него пиратски, симнати од замунда и слично? Тоа може да се изведе?

Значи да се земе нов со кинект и со 250 гига, и да се хакне за да можат да се играт овие? Изводливо ли е, колку би коштало? Тогаш претпоставувам нема да важи ова дека е купен во Германија, па не можеш игри од тука да играш...Ќе функционира ли кинектот? Што ќе загубам? :)

Многу прашања, ама тотално ништо не знам за ова, па да питам пред да се земе :)
Nisto strasno zemi si od germanija ona e pal zona isto ko nas ke si go doneses tuka ke ti go flesnat za 2000 i ke si kupuvas posle za 100 denari igra za da gi pravis sam e zaebano ti trebaat posebni rezaci a i tie se skapi
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
А како оди тоа со чипување, да не мора да играм оригинал игри, него пиратски, симнати од замунда и слично? Тоа може да се изведе?

Значи да се земе нов со кинект и со 250 гига, и да се хакне за да можат да се играт овие? Изводливо ли е, колку би коштало? Тогаш претпоставувам нема да важи ова дека е купен во Германија, па не можеш игри од тука да играш...Ќе функционира ли кинектот? Што ќе загубам? :)

Многу прашања, ама тотално ништо не знам за ова, па да питам пред да се земе :)
Чипувањето кошта околу 3000 денари,кинектот секако дека ке функционира,а игрите за чипуван xbox 360 коштаат од 150 до 200 денари зависи од играта,а ако имаш желба сам да ги снимаш игрите,за тие поголемите игри сега што се искочени ќе ти треба Lite On специјален режач за режење xdg3 игри,а оние постарите игри можеш и сам да ги режеш.Јас би ти препорачал да го чипуваш бидејќи за нечипувани една игра е 3.500 и не ти се исплати.! :D
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Чипувањето кошта околу 3000 денари,кинектот секако дека ке функционира,а игрите за чипуван xbox 360 коштаат од 150 до 200 денари зависи од играта,а ако имаш желба сам да ги снимаш игрите,за тие поголемите игри сега што се искочени ќе ти треба Lite On специјален режач за режење xdg3 игри,а оние постарите игри можеш и сам да ги режеш.Јас би ти препорачал да го чипуваш бидејќи за нечипувани една игра е 3.500 и не ти се исплати.! :D
нема врска...сите игри стари нови се режат со имиџ брн(imgburn)програмата.Си купваш дабл лејер(double layer)диск и ја режиш со имиџ брн програмата.Јас си купвтам максел дискови коштаат 40ден од ЦД.Вербатимот се дупло поскапи....
Инаку сега видов на рарбг.цом излезена е на торент destiny ..
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
нема врска...сите игри стари нови се режат со имиџ брн(imgburn)програмата.Си купваш дабл лејер(double layer)диск и ја режиш со имиџ брн програмата.Јас си купвтам максел дискови коштаат 40ден од ЦД.Вербатимот се дупло поскапи....
Инаку сега видов на рарбг.цом излезена е на торент destiny ..
Добар виц
 

Kajgana Shop

На врв Bottom