Xbox360 гејмери

Член од
14 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
3
Пишете и Гејмер тагови ако сте на Xbox Live! :D.. мојот е:

Ert17
markodonev gta 5 igram jolo[DOUBLEPOST=1398785711][/DOUBLEPOST]ДАЛИ ЗНАЕ НЕКОЈ КАДЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПАМ СКИНОВИ ЗА КОНТРОЛЕР ЗА XBOX 360[DOUBLEPOST=1398786402][/DOUBLEPOST]
Ако некој сака Pre-paid голд картици (за да игра онлајн) можам да му најдам, пратете ПП.
men jas akam 12 meseci sto e mozno poeftino
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.575
Да не шитка некој бф4 :D
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
152
Поени од реакции
110
da ne prodava nekoj 360ka chipuvana? Ako ima takov neka prati pp :)

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
некој од скоро да има нешто купено преку mmoga.com?..јас денес платив за xbox live card и ми стига порака на меил ми вика да им пратам мој ID и слика од мене WTF:confused:..со образложение дека во мојата земја имало висока стапка на сторнирани сметки ...у курац да идат....
Сега треба да се тегнам по слики па тинтири минтири за тоа шо со пари си плаќам:mad:
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
некој од скоро да има нешто купено преку mmoga.com?..јас денес платив за xbox live card и ми стига порака на меил ми вика да им пратам мој ID и слика од мене WTF:confused:..со образложение дека во мојата земја имало висока стапка на сторнирани сметки ...у курац да идат....
Сега треба да се тегнам по слики па тинтири минтири за тоа шо со пари си плаќам:mad:
тоа ти е за Gold, или друго нешто?
пошо за Gold ја си земав директно од xbox сајтот.. исто ми се фаќаше, башка со картица само.. :D
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
тоа ти е за Gold, или друго нешто?
пошо за Gold ја си земав директно од xbox сајтот.. исто ми се фаќаше, башка со картица само.. :D
да,му пратив таму принт од мој ај-ди и кодот одма ми стигна на мејл...абе заебано да живее на балканот,за се си сумлив
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
да,му пратив таму принт од мој ај-ди и кодот одма ми стигна на мејл...абе заебано да живее на балканот,за се си сумлив
а со шо плати? имаш пеј пал? или со виза, најобично?
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
а со шо плати? имаш пеј пал? или со виза, најобично?
со виза платив...инаку прво сакав една игра да купам директно од microsoft маркет плејс ама ми вадеше некој статус код проблем.,а претходно имав купено од таму игри(braid,mark of the ninja) тогаш без побелм купував
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
152
Поени од реакции
110
Дечки може на 360ка да се играат пиратски игри преку ДВД?
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2011
Мислења
449
Поени од реакции
278
дали знајте шо глупост напрајв...влегов во мај акаунт на официјалниот хбох сајт и ја сменив локацијата,поточно одUK смениов во македонија и коа го уклучив хбоксот гледам со толкај букви ми пиши на телевезирот xbox live is not available on consoles in your region:facepalm:
сега по три месеци ќе можам да ја сменам пак локацијата...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.405
Поени од реакции
1.711
Искочи ли најновата Metal Gear Solid и Watch Dogs за xbox? Кажете импресии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom