Xbox360 гејмери

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Здраво!!! :).Гејмери сакам да ве прашам доколку знаете каде можам да најдам HDMI/VGA кабел за да можам мојот Xbox да го приклучам во монитор...Позз :)
1.8 метри
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=386&pid=34063

3 метри
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=386&pid=34380

Има и подолги на страната, види побарај :)

Само два кабли имам, едниот е оној главниот што иде во штекер а другиот до телевизор со тие трите црвено жолто и бело. Друг кабел нема.
Ако телевизорот ти нема HDMi приклучок, тогаш ништо, таква ќе ти биде сликата.. Ако има, ете ги линковите погоре :)
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Дали некој знае како да земам Free GOLD Membership за играње онлајн.Откако направив акаунт симнав една како игра што ти дава Free Gold код.Тогаш ми даде 3 месеци.Потоа пробав со истото но нејќеше да ми даде код.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.557
Поени од реакции
50.529
Дали некој знае како да земам Free GOLD Membership за играње онлајн.Откако направив акаунт симнав една како игра што ти дава Free Gold код.Тогаш ми даде 3 месеци.Потоа пробав со истото но нејќеше да ми даде код.
Напрај втор акаунт и земи на него.
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Напрај втор акаунт и земи на него.
Имам и така пробано но сега ја нема таа игра која дава 3 месеци,ама има иста таква која дава 2дена пробав и таму но ни таму не дава код.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.557
Поени од реакции
50.529
Имам и така пробано но сега ја нема таа игра која дава 3 месеци,ама има иста таква која дава 2дена пробав и таму но ни таму не дава код.
Порано со секој нов акаунт (максимум 3) даваа по еден месец голд. Сега не знам како е.
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Видов на нет дека ја има Minecraft Xbox 360 верзија.Е сега сакам да ја симнам,и да ја изрежам,но незнам дали на обично CD ќе ја чита,бидејќи играта е 113MB.Позз :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.126
Поени од реакции
3.641
1.8 метри
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=386&pid=34063

3 метри
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=386&pid=34380

Има и подолги на страната, види побарај :)


Ако телевизорот ти нема HDMi приклучок, тогаш ништо, таква ќе ти биде сликата.. Ако има, ете ги линковите погоре :)
Купив ХДМИ кабел. Од ова американциве поглупи нема. Неможам кабелчето да го поврзам зошто адаптерот е одма на ХДМИ излезот и неможе да се стави. Мора само еден од тие два кабли, или адаптерот или ХДМИ. :mad::mad: Некоја солуција?
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Купив ХДМИ кабел. Од ова американциве поглупи нема. Неможам кабелчето да го поврзам зошто адаптерот е одма на ХДМИ излезот и неможе да се стави. Мора само еден од тие два кабли, или адаптерот или ХДМИ. :mad::mad: Некоја солуција?
xbox.png
I is confused. 0_o
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Кај мене не е вака. Кај мене не можеш да ги ставиш и двете одеднаш.:mad::mad::mad: Ќе го сликам утре и ќе ставам слика да видите.
Аха, мислам дека сфаќам, ти го приклучуваш адаптерот горе, кај хдми-то..
епаа, мислам дека имаше некои такви малечки приклучоци за хдми, само такво за во слотот, без кабел.. незнам каде, види разгледај по страниве кај анхоч, нико, ваму таму..
или ако не, појди си до кај ИДЦ, земи адаптери "нормални", мислам дека имаат.. :)
 

Stef:)

ај ем бек:D
Член од
18 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Кај има во Скопје да се чипува(хакува,флешува) xbox 360 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom