Xbox360 гејмери

Член од
15 април 2010
Мислења
38
Поени од реакции
0
Некој да ми објасни како се снимаат xdg3 игрите како е тоа со ImgBurn со truncate
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.558
Поени од реакции
50.529
Некој да ми објасни како се снимаат xdg3 игрите како е тоа со ImgBurn со truncate
Кога ќе стиснеш да се реже, ќе ти даде да избереш таму со truncate и после нормално си е. Кога ќе сакаш да играш само ќе треба прво да пуштиш музика па да ја уклучиш играта. Штом почне, можеш да ја исклучиш музиката. Без ова ќе ти дава ерор после некое време и ќе се рестартира конзолата.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
38
Поени од реакции
0
Фала многу друже а само на вербатим се снимаат хдг3 игрите
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Фала многу друже а само на вербатим се снимаат хдг3 игрите

Тоа со вербатим е само ако имаш компатабилен режач за да режеш без Truncate, со Truncate нема врска како ги режеш.

Тактиката е следна:
1. Режеш игра со Truncate
2. Ја инсталираш на хард-диск на Xbox
3. На USB ставаш некоја мп3 песна
4. Ја пушташ преку системскиот плеер на Xbox
5. Ја палиш играта

Со ова нема да се врти двд-то внатре во Xbox-от, односно нема да ти се случува "Failed to authenticate disc" еророт на сред играње. Тестирано и работи.
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Дали некој знае каде можат да се најдат до крај снимени игри а не Тruncate , зошто ова со мп3 кога ке ја инсталираш играта на хдд не функционира , ме нервира да ми врти дискот цело време а и ласерот се троши.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.558
Поени од реакции
50.529
Дали некој знае каде можат да се најдат до крај снимени игри а не Тruncate , зошто ова со мп3 кога ке ја инсталираш играта на хдд не функционира , ме нервира да ми врти дискот цело време а и ласерот се троши.
Како бе, кај мене си функционира и така. Иначе во идц имаш, незнам за други.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дали некој знае каде можат да се најдат до крај снимени игри а не Тruncate , зошто ова со мп3 кога ке ја инсталираш играта на хдд не функционира , ме нервира да ми врти дискот цело време а и ласерот се троши.

Нешто не правиш како што треба, не може да не функционира.
Инаку како мислиш ласерот се троши? Тоа што врти играта е моторот на двд-ромот, не е ласерот тоа.
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Нешто не правиш како што треба, не може да не функционира.
Инаку како мислиш ласерот се троши? Тоа што врти играта е моторот на двд-ромот, не е ласерот тоа.
Значи вака јас има игра снимана на truncate која што е некаде одприлика 97 проценти снимена , како што знам тие три проценти се ap 25 заштитите. Кога ја играм играта без да ја инсталирам на хдд и ако пуштам мп3 не ми јавува грешка бидејки по некоја моја логика конзолата неможе во исто време и и да чита од дискот и да чита од стикчето, мегутоа кога ке ја инсталирам податоците кој и требаат на играта се на хард таа ги проверува само тие 3 посто кој што не се снимени и ми ја јавува грешката , мислам дека нема друго објаснување. А за ласерот колку што знам јас има диода која произведува светлина за работа и таа се троши кога драјвот чита диск, моторчето си е башка.
--- надополнето: 21 септември 2013 во 15:52 ---
Како бе, кај мене си функционира и така. Иначе во идц имаш, незнам за други.
Имам пред некое време земено две Gears of War и Warhammer ама на 50% на инсталација ми даваше грешка па пак морав да ги играм без да ги инсталирам, незнам што е финтата што баш на 50 посто сите зезаат и по други форум што читам кај layer break кај што прави 90 посто се со гречка снимени. Викаат и со тој посебниот режач од 5 диска Verbatim само еден до два излегуале како што треба.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
13
Dokolku nekoj moze da mi pomogne,ve molam pisete.Znaci vaka,ja igrav gta 5 na xbox 360 do 28% na autosave i imav eden bezveze save od 13%.I sea se desava,doagja eden drugar,(daj da ja probam-moment)...mu se uklucil save od 13%,ja dok praev kafe on sejfuval na save-ot od 28% i sea normalno ne mozam da prodolzam od kaj so si bev.E sea vo igrata ima opcija replay missions, i gi ima misiite od 28% ama samo kao misii da gi igras...dali ima spas da ne gi igram istite misii pak ili da go skrsam cd-to.Ako ima nekoe reshenie pishete,odnapred fala :D
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.179
Поени од реакции
1.175
Dokolku nekoj moze da mi pomogne,ve molam pisete.Znaci vaka,ja igrav gta 5 na xbox 360 do 28% na autosave i imav eden bezveze save od 13%.I sea se desava,doagja eden drugar,(daj da ja probam-moment)...mu se uklucil save od 13%,ja dok praev kafe on sejfuval na save-ot od 28% i sea normalno ne mozam da prodolzam od kaj so si bev.E sea vo igrata ima opcija replay missions, i gi ima misiite od 28% ama samo kao misii da gi igras...dali ima spas da ne gi igram istite misii pak ili da go skrsam cd-to.Ako ima nekoe reshenie pishete,odnapred fala :D
ej i mene ova mi se desi ama na 2 usb immam taka samo izbrisav safe od ednoto i se prebaci na toa drugoto ako imas i ti probaj vaka
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
Денес брат ми зема xbox половен , ми рекоа дека треба да се апдејтува за да играм пиратски игри.Е сега ,можело да се читува за да инсталирам на харддиск или за да играм со цд, па ме интересира што е подобро по вас и ако ми ја предложите првата опција да ми објасни некој како да ги инсталирам игрите.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Денес брат ми зема xbox половен , ми рекоа дека треба да се апдејтува за да играм пиратски игри.Е сега ,можело да се читува за да инсталирам на харддиск или за да играм со цд, па ме интересира што е подобро по вас и ако ми ја предложите првата опција да ми објасни некој како да ги инсталирам игрите.
оригинал. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom