Xbox360 гејмери

Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Za site sto poseduvaat Xbox 360, igri sto gi igraat momentalno na 360, igri sto gi ocekuvaat vo idnina, problemi, prasanje i sve vo vrska so XBOX 360!!!
 

Attachments

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.110
Поени од реакции
24.461
кај можам да си купам и колку пари отприлика?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.971
Поени од реакции
51.500
кај можам да си купам и колку пари отприлика?
Ако си во скопје и ти е чипуван иксбоксот, тогаш провери овде
Цена:
на Verbatim - 200 ден.
на Datawrite Yellow - 170 ден
со кутија и омот - +50 ден
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Пишете и Гејмер тагови ако сте на Xbox Live! :D.. мојот е:

Ert17
 
Член од
14 јули 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Имам намера во иднина да земам Xbox 360 ама имам слушнато дека има некои технички проблеми, red ring of death ова она...и ако може да ми појасните нешто повеќе за тоа дали е вистина или само шпекулација.:toe:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
za problemi

Jas mojot xbox 360 go zemav letoto 2007, i nemav problemi so nego se do mart ovaa godina. Se sluci ona sto najmalku go posakuvav RED RING OF DEATH. Se javiv da prasam dali moze da se popravi xbox-ot od kade sto go kupiv i mi odgovorija deka nemoze. Se iznervirav i barav po net da najadam resenie. Se odluciv da go poravam mojot xbox so taka nareceniot trick "PENNY FIX". Gi sledev upatstvata od mnogute videa na youtube i uspesno go popraviv. Nemam nikavi problemi vekje 3.5 meseci. Treba da spomnam deka na segasnite xbox 360 toj problem tesko e deka ke se pojavi. Microsoft gi ima reseno na segasnite konzoli koi sto se prodavaat. Taka da ako se odlucis da zemes xbox 360 nema da zgresis i ne se sekiraj za nikakavi problemi. Uste ako si vo moznost da se povrzes na XBOX LIVE, togas uzivanjeto e potpolno. Ako haknat xbox 360 vidi ovde www.idc.com.mk . Pozdrav.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Популарниот квиз “1 против 100“ од вчера можете да го играте и преку Xbox LIVE. Ова најголемо интерактивно шоу, кое многумина го фалат, а за да погледнете како тоа изгледа на Xbox, видете ги видеата кои се поставени во продолжение на текстот. Како играч можете да одберете "The One", "The Mob" или "The Crowd", и да заиграте против други сто играчи, исто така приклучени на Xbox Live мрежата. Интересно е и тоа што можете да освоите и вистински награди - Mp3 плеери, дигитални камери, мобилни, преносен компјутер, HD TV и други ситници. Штета за нас бидејќи ова важи само за Велика Британија :(

Gaming Macedonia​
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.971
Поени од реакции
51.500
Супер е ова. Ќе има и други слични вакви како кино кај што ке можеш да гледаш телевизија со пријателите преку интернет, ќе има фејсбук, и ќе можат да се гледаат HD филмови без да треба да се симнуваат. Си бираш филм и одма го гледаш.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Супер е ова. Ќе има и други слични вакви како кино кај што ке можеш да гледаш телевизија со пријателите преку интернет, ќе има фејсбук, и ќе можат да се гледаат HD филмови без да треба да се симнуваат. Си бираш филм и одма го гледаш.
Абе се е то во ред со телевизијата и тоа подготово во HD, а што конекција ќе бара сте се запрашале, ке треба сега да го уклучиш и за 1 саат да нарави добар STREAM
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Супер е ова. Ќе има и други слични вакви како кино кај што ке можеш да гледаш телевизија со пријателите преку интернет, ќе има фејсбук, и ќе можат да се гледаат HD филмови без да треба да се симнуваат. Си бираш филм и одма го гледаш.
Тоа со телевизијата кај нас мало морген :), ХД филмови и сега можеш да си спушташ (720п резолуција) ако ги купиш нормално. Ставаат многу работи али сите тие се Region Locked така да ако имаш ип адреса од Македонија не можеш да гледаш. Истото е со VIDZONE, музички спотови достапни само за Велика Британија, Шпанија, Франција и мислам Германија.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Nego kazete koi igri so dusa gi cekate da iskocat za xbox 360. Jas cekam sportski igri kako FIFA 10, Pes 2010(iako sum golema fan na FIFA), NBA LIVE 10, NBA 2K10. Ama i ke pocekam za MAFIA II i za GTA IV DLCs(dvata DLCs vo komplet, posto nemam live za da gi simnam t.e. kupam, a vaka ke iskocat zaedno na edno cd zaedno). Pa kazete vie sega koi igri gi cekate.....
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.971
Поени од реакции
51.500
Ги чекам
Modern Warfare 2


Metal Gear Solid: Rising


Crackdown 2


Alan Wake


I am Alive


Assassins Creed 2


Wet


Forza Motosport 3


NFS Shift


Од FIFA и PES не очекувам ништо ново.
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Live vo makedonija

Kako sto sigurno znaete LIVE ne e oficijalno podrzan vo makedonija taka da ne sum siguren dali da kupam XBOX 360.Zatoa sto LIVE e edno 50 % prednosta na xbox 360.Gledam ima nekoj MK gameri koj sto imat LIVE acc i igrat preku internet.Samo kako go napravivte toa koa ne e podrzan live tuka be decki ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.971
Поени од реакции
51.500
Јас се регистрирав за тоа што ти дава еден месес XBOX Live Gold и без проблем ги играв пиратските игри на интернет. Ги пробав GTA 4, COD 5, NFS Undercover, FIFA Street 3.
Мислам дека на секој профил можеш да земеш по еден месец тест период на XBL
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Top jas sea i ke zemam i za 12 meseci zatoa sto multyplayerot na halo e mnogu top a i gears of war mi go pravi merakot koa ke fatam nekoj so motorna pila :tv: kako i da e uste malce i ja ke go dobiam mojot Xbox 360 planiram od Germanija ili Svajcarija da go zemam tamu se edno 25 % poevtini.Sea bas gledav edna ponuda:
Za 199 evra
Xbox 360
60Gb
1 player
2 Igri (tapa se ama nema veze u gamestop gi prodavam 2te gi davam za edna mn top)
A 12 meseci live e 49 evra
:vozbud:

A ako znae nekoj nekoja dobra slicna cena vo makedonija neka dade link ili taka nesto ne mi se ceka mnogu da dojde toa od germanija xD.
Fala mnogu za pomosta mn top forum :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom