xbox live za MK

Член од
4 август 2020
Мислења
7
Поени од реакции
6
Zdravo,

Dali ima nekoj iskustvo xbox live? sakam da kupam xbox series s no za multiplayer. kako odi kupuvanje na igri i aktiviranje na godisno xbox live subscription?

dali se kreira account so druga drzava osven MK i mozi da se plaka so MK karticka?
kade moze da se kupi xbox series s vi mk za 300$?? i dali sto gi prdavaat oni xbox one s se razlicni od ovoj ? fala
 
Член од
25 март 2006
Мислења
341
Поени од реакции
20
Xbox Series S e ponov i podobar od Xbox One S... one serijata e prethodna generacija na Series serijata... vo anhch go ima za okolu 22000mkd a niz fb prodavnicite imase nekoja strana so go nudese za 18000mkd ama ne znam dali se sigurni.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
7.770
Некој што има Xbox X да сподели искуства?
 
Член од
3 март 2021
Мислења
119
Поени од реакции
185
Kolku igri moze da se snimat na series s, a kolku na series x. I po kolku pari otprilika se kupuvaat igrite, ili poisplatlivo e toa game pas?
 
Член од
25 март 2006
Мислења
341
Поени од реакции
20
Kolku igri moze da se snimat na series s, a kolku na series x. I po kolku pari otprilika se kupuvaat igrite, ili poisplatlivo e toa game pas?
Јас користам series S и имам Expansion Card od 1TB... зависи од игрите, имаш игра која зафаќа простор од 100ГБ, имаш од 50ГБ моментално јас имам 15 игри инсталирани со се дополнителната меморија и имам слободни 500ГБ...

Следните ги имам како најголеми инсталирани:
 • Forza Horizon 5
 • Battlefield 2042
 • TESO - high island (site dodatoci)
 • Quantum break
 • RDR2
 • GTA V
 • ...
Без дополнителна картица 2 до 3 големи игри може да собере пример FH5 + BF 2042 + GTA и уште некоја помала игра како Ori...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.177
Поени од реакции
4.833
Што има врска колку собира можеш да ги бришеш и да вадиш други.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
119
Поени од реакции
185
Јас користам series S и имам Expansion Card od 1TB... зависи од игрите, имаш игра која зафаќа простор од 100ГБ, имаш од 50ГБ моментално јас имам 15 игри инсталирани со се дополнителната меморија и имам слободни 500ГБ...

Следните ги имам како најголеми инсталирани:
 • Forza Horizon 5
 • Battlefield 2042
 • TESO - high island (site dodatoci)
 • Quantum break
 • RDR2
 • GTA V
 • ...
Без дополнителна картица 2 до 3 големи игри може да собере пример FH5 + BF 2042 + GTA и уште некоја помала игра како Ori...
Fala na odgovorot, i sto mislite xbox e podobra varijanta ili da zemam nekoja graficka karta sega koga ke poeftinuvaat?
 
Член од
3 март 2021
Мислења
119
Поени од реакции
185

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.177
Поени од реакции
4.833
Kako toa besplatni se naogjaat?
Автоматски споено мислење:


Inaku si sostaviv konfiguracija i5 12400 so 32gb 3200 ram i psu 650w.
Sto graficka da stavam sto ke ima performansi kako xbox-ot ili podobri?
Имаш бесплатни али не се сите бесплатни на иксбокс и на плејстешан подобрите игри се плаќаат исто ако сакаш да играш ПВП ќе си плаќаш претплата додека на ПЦ не е така.
За графичка зависи од буџетот што го имаш али 3060 Ti ili 3070 ќе ти е доволно и ќе вадиш исти и подобри перформанси од иксбоксот се зависи каков ти е мониторот и дали подржува 1080 п или 1440п или 4К.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
341
Поени од реакции
20
Fala na odgovorot, i sto mislite xbox e podobra varijanta ili da zemam nekoja graficka karta sega koga ke poeftinuvaat?
За ПЦ треба да фрлиш најмалце 60 000+ мкд... за XBOX маџ 35 000мкд ~ или 20 000мкд за series S... ако ти е само за игри попаметное XBOX...

Јас лично досега играв сите Battlefield и CoD на ПЦ но последна година се префрлив на XBOX и сум задоволен :) не фрлам многу пари за хардвер а за игри веке исто паќам насекако ги купувам.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
119
Поени од реакции
185
За ПЦ треба да фрлиш најмалце 60 000+ мкд... за XBOX маџ 35 000мкд ~ или 20 000мкд за series S... ако ти е само за игри попаметное XBOX...

Јас лично досега играв сите Battlefield и CoD на ПЦ но последна година се префрлив на XBOX и сум задоволен :) не фрлам многу пари за хардвер а за игри веке исто паќам насекако ги купувам.
Go koristis li gejm pasot, toa godisno li se pretplakjas ili moze dva tri meseci samo?
 
Член од
25 март 2006
Мислења
341
Поени од реакции
20
Go koristis li gejm pasot, toa godisno li se pretplakjas ili moze dva tri meseci samo?
Да го користат Гејмпасот. како пример ги играм
 • FH5
 • Ghost Recon Wildlands
 • Immortals Fenyx rising
 • Halo Infinite (solo campaing)
 • EA Play игрите
 • и многу други како Gunk, Evil Within... и допрва што ќе идат игрите најавени за 2022/3+
Месечно си плаќам преку стор на XBOX автоматски со МК картица.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.104
@Gizmo_x Да те прашам , дали сеуште не работи subscription за PC Game Pass преку PC? Се откорнав од подесување и пробување со региони, локација на Outlook account, billing address итн , и цело време ми ја дава грешката "Change your Store region".

Морам да го направам ова преку конзола само или има некој начин кој не го знам на PC?
 
Член од
25 март 2006
Мислења
341
Поени од реакции
20
@Gizmo_x Да те прашам , дали сеуште не работи subscription за PC Game Pass преку PC? Се откорнав од подесување и пробување со региони, локација на Outlook account, billing address итн , и цело време ми ја дава грешката "Change your Store region".

Морам да го направам ова преку конзола само или има некој начин кој не го знам на PC?
Јас немам успеано преку ПЦ за жал... само преку конзола...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom