XBOX подршка за Република Македонија

Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Здраво,

Можи сте информирано но за секој случај да постирам за гејмери кои не се информирани. има петицијаза да се прошири официјалната подршка на xbox на повеќе држави и можи да се проба и нашата држава да е дел од нив.

инфо: Xbox Fans Around the World Are Petitioning Phil Spencer for Better Globalization – ThisGenGaming

Петиција: Petition · Dear Xbox, we need you to globalize properly! · Change.org
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Сигурен сум дека сите петорица што имаат Xbox во Македонија ќе ја потпишат петицијата.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Сигурен сум дека сите петорица што имаат Xbox во Македонија ќе ја потпишат петицијата.
се надевам, убо би било легално да плаќаме во нашата држава наместо да оди преку англија на црно :) ... и не само за xbox туку и за PC ќе биди подржано Game Pass...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.188
Незнам оваа што има врска дали ќе ја има нашата земја или не а за трансакциите немај гајле легални се 100 посто да беа нелегални ќе имав доста проблеми до сега.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Незнам оваа што има врска дали ќе ја има нашата земја или не а за трансакциите немај гајле легални се 100 посто да беа нелегални ќе имав доста проблеми до сега.
Не е само проблемот со Game Pass туку ако сакаш од Store да купиш нешто треба Gift Cards да бараш по интернет страните...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.188
Не е само проблемот со Game Pass туку ако сакаш од Store да купиш нешто треба Gift Cards да бараш по интернет страните...
Нема врска со електронска картичка сум вршел трансакции без проблем.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Нема врска со електронска картичка сум вршел трансакции без проблем.
јас од store на xbox неможам да купам ништо со мк картица... треба да одговара картицата со држава што ја имаш одбрано ми вади ерор...

Само gamepass можи да купам пошто не оди преку store тоа... Ако успеваш ти како во кој регион купуваш игри со МК Картица?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Јас направив pre-order на FIFA 22 со НЛБ картичка а на Амерички регион сум,ми ја прими картичката.
Е сеа пошто е pre-order не ти ги кинат парите дур не е 10 дена пред release.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.188
јас од store на xbox неможам да купам ништо со мк картица... треба да одговара картицата со држава што ја имаш одбрано ми вади ерор...

Само gamepass можи да купам пошто не оди преку store тоа... Ако успеваш ти како во кој регион купуваш игри со МК Картица?
Што мора да ставаш регион Македонија?
Си функционира ако ставиш друг јас во Англија имам ставено адреса од хотел.
 
Член од
14 август 2021
Мислења
11
Поени од реакции
17
Здраво дечки. Абе има некој информација кога ќе стигне series x во мкд? Стварно нема смисла веќе ова....
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.188
Здраво дечки. Абе има некој информација кога ќе стигне series x во мкд? Стварно нема смисла веќе ова....
Кога ќе помине короната сите гејмери трчаат по конзоли затоа што нема графички на пазарот низ цел свет.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Јас направив pre-order на FIFA 22 со НЛБ картичка а на Амерички регион сум,ми ја прими картичката.
Е сеа пошто е pre-order не ти ги кинат парите дур не е 10 дена пред release.
А игри што не се pre-order можиш да ги купуваш?
Автоматски споено мислење:

Што мора да ставаш регион Македонија?
Си функционира ако ставиш друг јас во Англија имам ставено адреса од хотел.
Регионот ми е турција, одам на store турски и пробвам да купам ми вика сменисиго регионот бла бла...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.188
А игри што не се pre-order можиш да ги купуваш?
Автоматски споено мислење:


Регионот ми е турција, одам на store турски и пробвам да купам ми вика сменисиго регионот бла бла...
Смени стави на англиски комплет смени и поштенски број.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Смени стави на англиски комплет смени и поштенски број.
Да ама на турски регион се плаќа во лири што се драстично поефтини одколку во евра, долари поради падот на валутата. Гејм Пасс Ултимејт на турски регион е 45 лири (4.5Евра),а Гејм Пасс Обичен е 30 лири(3 евра).
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.619
Поени од реакции
7.188
Да ама на турски регион се плаќа во лири што се драстично поефтини одколку во евра, долари поради падот на валутата. Гејм Пасс Ултимејт на турски регион е 45 лири (4.5Евра),а Гејм Пасс Обичен е 30 лири(3 евра).
Постабилна валута од фунтата нема да најдеш а плаќаш исто немај гајле немозеш да ги заебеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom