X-Files - има ли вистина во филмот?

  • Креатор на темата D_NazGUL
  • Време на започнување
D

D_NazGUL

Гостин
The truth is out there. - Fox Mulder
Според мене една од најдобрите СФ серии.
Дали навистина е веќе остварен контакт со вонземјани?
Дали постојат организации кои заговараат нов поредок во светот?
Дали навистина постојат сеуште природни феномени кои науката неможе да ги објасни?
Фасцинантна серија која ве сотава да размислите за тоа кој сме и каде се ноѓаме.

 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Доста добра серија,морам да кажам.Има многу јако сценарио,многу јаки случки...:motor:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Definitivmo vistina ima premnogu dokazi da bide laga ja gi izgledav 2 pati site 9 sezoni i pak bi gi gledal
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne znam kolku ima vistina vo seto toa ama definitivno mnogu dobra serija koja porano mnogu ja sakav i tera na razmisluvanje za site tie misterii.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Единствено нешто што не ми се допадна во серијава е фактот што Smokey Smokerson никако не умираше. Шебекот го вмешаа буквално во се па дури и во атентатот на Кенеди. Малку тука претераа.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Одлична серија, но коа подобро ке размислам секоаш се прашував зошто маливе зелени педерчиња секоаш напаѓаат единки од Англиско говорно подрачје? Ние шугави ли сме бе?:toe:
 
D

D_NazGUL

Гостин
Gravity Grave напиша:
Одлична серија, но коа подобро ке размислам секоаш се прашував зошто маливе зелени педерчиња секоаш напаѓаат единки од Англиско говорно подрачје? Ние шугави ли сме бе?:toe:
Мајку му изгледа само англиски разбираат. :toe:
Море да имаме и ние машинерија како Холивуд не мали зелени него и големи плави ќе ни доаѓаат.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Gravity Grave напиша:
Одлична серија, но коа подобро ке размислам секоаш се прашував зошто маливе зелени педерчиња секоаш напаѓаат единки од Англиско говорно подрачје? Ние шугави ли сме бе?:toe:
Што се чудиш. Они се паметни маваат кајшто е собрана светската елита и во други филмови метеори паѓаат во Париз а не во Скопје Белград итн. Има стандарди ако си терорист 99% си од блиски исток или ако си Јапонец од раѓање знаеш карате. Од Холивудскиве освен Исус на Мел Гибсон нема автентичен друг филм. На Колин Фарел во Александар му го пеглаа ирскиот акцент а на Анџелина Џоли и дадоа балкански шмек. Демек она му се обраќала на него како иселеник од Лазароле што живее во Австралија а овој и одвраќал а типичен Англиски неирски акцент.
А иначе серијата беше одлична и во секој случај занимлива. Дали е вистинита. Некои работи те тераа да се замислиш:raz: :raz:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Хахаха...ту бе, за 30 и кусур години не научив да бидам саркастичен:icon_lol: Не ми беше муабетот само за серијава, туку и глобално, сите инциденти со марсовци се случиле на нивен "соил", демек кај нас нема пациенти за испитување:icon_lol:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
и ние да си правевме вакви серии немаше да покажуваме случаи во америка така? :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Dobra e serijata svaka im cast , so godini ja teraat, go terat covek da se zamisli
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Серијата како серија не е лоша,заразна е и те тера да гледаш.Али мислам дека нема вистина во неа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom