WoW и интернет провајдерите во Македонија

Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Би сакал на форумов да споделиме искуство со онлине играње и интернет провајдерите во Македонија. Кој интернет провајдер е најдобар за играње онлине игри?

Јас моментално сум на телекабел(лелекабел) од 2005 и во последниве 6-8 месеца константно имам висока латенција од 500-600ms до 1200ms во просек. Значи пукаш од нервоза ако влезеш во PvP или PvE раид... секоја помисла на реид во ICC или TOC е само фрустрација зошто прави постојан disconnect најверојатно поради загуба на пакети или недоволен уплоад.

Најлошо е што сега имаат некаков проблем со несреден firewall и невозможно е да се игра во период од 14:00 до 01:00. Односно може да се логираш ама имаш пинг од 12000+ ms :nesvest:

Поради постојано правдање сега ке се смени хардвер, не ти чини врската, ке провериме, не е до нас, бла бла бла, решив да го заменам ЛЕЛЕКАБЕЛ со друг провајдер...

За да не се заебавам повторно со луге што само се правдаат, би сакал да знам како е со другите провајдери во делот на онлине играње?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
129
За гејминг стриктно Телеком. Ниеден друг провајдер не нуди асална латенција за играње.
 
S

StormRage

Гостин
За гејминг стриктно Телеком. Ниеден друг провајдер не нуди асална латенција за играње.
и ја иам од макс адсл па супер е... освен од коа ќе ебаш дл е тоаш ни за гз бришење не го бива
 
B

Blacks

Гостин
Шо знам според мене доволно е само да е стабилна врската иначе Танус тоа што имаш голема латенција, на кој сервер играш пошто ако е некој од оние пренатрупаните и да имаш интернет од НАСА пак ќе имаш висока латенција т.е проблемот е до серверите на Близард.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom