World of Warcraft - Македонски гилд v3

Член од
17 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
5
Еве трет обид да се проба да се направи нешто во врска со ова. Зошто да не? Сите имаат свои национални гилдови, сите...дури и бугарите. Зошто ние да немаме? Што се они подобри од нас? Имаме светска класа играчи ама македонска работа, сите сме раштркани насекаде.

Идеата е 10/25 man PvE progressing guild. Сега дали ќе го земеме здраво за готово и ќе пукаме hardcore или пак ќе си идеме полека casual останува дополнително да се договориме. Во гилдот исто така ќе биде покриен и PvP секторот со RBG & Arena ама сепак main focus да остане PvE.


Значи потребно е сите да вложиме труд и време за ова да успее. Претходните 2 обида за да се направи ова гледам се pure failure. Идеата била на место ама никој не покренал никаква посериозна иницијатива и слично. Ако успееме да се договориме за вакво нешто, јас немам никаков проблем уште сега одма да направам reroll ally и одма да почнам да левелирам или пак да платам 1 faction change бидејки имам free transfer од Stormscale кон Ravencrest.

Земав како будала направив листа на наши играчи (на armory барав 2 саата како ментален) и пуштав ingame mails во врска со ова. Половина поминав, уште половина ми остануваат. Успеав да најдам околу 50-тина. Со мене имам уште 3 дечки со кои што играв заедно со години пред да престанам и ми се добри пријатели irl.

Видете луѓе размислете, можеби играта не е тоа што беше некогаш ама никогаш не е доцна да се проба да се направи нешто убаво.

Чекам одговор од сите... поздрав.
 
Член од
17 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
5
Ќе ве замолам да се држите до темата, без непотребни коментари. Поздрав
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
2013 година е. :)
2013 година е, а сепак ја играат милиони. :)
Онтопик: Ми се допаѓа идеата. Играм на Силванас јас, има и таму многу наши. Е сеа проблем е што акаунтот е ортачки со еден другар(овој проблем ќе го имам до Јуни) па ако се договорам со него може реалм трансфер да се направи.
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
2013 година е, а сепак ја играат милиони. :)
Онтопик: Ми се допаѓа идеата. Играм на Силванас јас, има и таму многу наши. Е сеа проблем е што акаунтот е ортачки со еден другар(овој проблем ќе го имам до Јуни) па ако се договорам со него може реалм трансфер да се направи.
име на карактер пошто и ја играм на силванас..

и јас ја подржавам идеата...ке помогнам и јас да се собереме повеке македонци :)
 
Член од
17 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
5
и јас ја подржавам идеата...ке помогнам и јас да се собереме повеке македонци :)
Good to know! Judge мислам дека ти пишав ingame mail во врска со темава. Јас денес почнувам да левелирам на Ravencrest co 1 другарче од маало, имав таму и голд и heirlooms. Се мислам помеѓу lock & priest... вечна дилема ...
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.078
Поени од реакции
74.630
Еве трет обид да се проба да се направи нешто во врска со ова. Зошто да не? Сите имаат свои национални гилдови, сите...дури и бугарите. Зошто ние да немаме? Што се они подобри од нас?
Да.
Дури и Бугарите, кои уште во социјализмот беа светлосни години пред нас на поле на информатика, а кои денес се миљарда години пред нас на тоа поле (топтан со игри, гилдови и слични заебанции).
Да, дури и они имале гилд. Ние сеа ќе праиме коа никој жив више не игра.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Ако има некој да ми плати Game Time ќе играм не е проблем :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.215
Поени од реакции
23.662
100% МК гилд не бидуе, been there tried that.
По темава гледам дека ништо не сменето од пред накај 5-6 години. Едни делат акаунти, други бараат да им уплатиш припејд... :)

Сериозно, пробавме на времето на Scullcrasher. Собравме накај 50-60 членови. 90% не доаѓаа на закажан термин за рејд (по неколкумина делат акаунт и тоа од играчници, си крадат злато и се расправаат, итн итн). 80% не разбираа дека стоење во оган не е добро за нив. 50% не знаеа основни спелови/абилити на класата што ја играа. Скоро сите не беа во состојба да инсталираат ВОИП софтвер, каму ли па да го користат. По вртењето во место, и ултра спорите реакции, тешки нубови, keyturn-ери и ме мрзи више да пишувам што се не... :)
Се трудевме со неколку пријатели ама нормално, ништо не бидна.

Како за утеха, не сум видел навистина асален ех-YU гилд во било каква етничка формација.


Не си го губи времето.
(би сакал да не сум во право и да ме демантирате, ама тешко тоа...) :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.246
Поени од реакции
16.244
Играм wow само на молтен,али окулу муабетов..Македонците најчесто во која било игра се тешки нубови и не само тоа,туку и кретени.Ова го воочив од дота па до секоја игра понатака..пробувај да ги избегнуваш а не да се групираш :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
dobra e idejata ali do realizacioja mozebi e daleku, ja igram na ravencrest 90 lvl monk ally -Morgena, inace igram 7 godini ( i pak ke igram, podobro wow otkolku vo kladilnica da gi frlam parite) i bev 4 mesto vo evropa koj go utepavme Lich king
 

Kajgana Shop

На врв Bottom