Work and travel USA

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.059
Поени од реакции
2.819
Некој да не бил лани преку ЗИП Травел да ми каже дали саемот со работодавците беше у Скопје или бил онлајн, и доколку бил во Скопје, дали знае точен датум :)
 
Член од
11 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
1
dali ima nekoj raboteno vo chula vista
iskustvo dokolku moze da prenese

vi blagodaram odnapred
pozdrav
 
Член од
7 декември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали има некој што бил во Martha's Vineyard, Oak Bluffs? Слушам се води за релативно скап остров, со цени доста различни од другиве места, па колку од прилика се троши на храна?
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Дали има некој што добил виза а има ислушано последна година на факултет. Имам план да оставам 1 или 2 испити пред да одам во амбасада, по правило требаше да дипломирам Јуни 2017. Кои се шансите за пролазност во амбасада?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.179
Поени од реакции
6.415
Ајде другари,барам искуство за Wildwood(New Jersey),конкретно за Morey's Piers. Би можеле нешто плус да кажете за работата(нормално,ако има некој работено) и дали лесно се наоѓа 2-ра работа. Фала однапред
 
Член од
18 јуни 2010
Мислења
11
Поени од реакции
3
Планирам да аплицирам, но бидејќи ми е 1 година да аплицирам сакам мислење од вас. *Целта не ми е да заработам, туку само да покријам трошоци. Сакам да одам на океан и да го искусам америчкиот живот. Размислувам за Орландо. Мислења и искуства? Ви благодарам
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
57
Поени од реакции
7
Dali ambasadata ima pristap do podatoci za bankarski smetki?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.417
Поени од реакции
7.743
Дечки едно прашање, незнам кај да го поставам прашањево и верувам дека некој од вас може да помогне, пошо сигурно сте имале искуство со оваа работa.
Дали може да се користи македонска виза банкарска картичка во америка, и слободно да се купува со неа?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Дечки едно прашање, незнам кај да го поставам прашањево и верувам дека некој од вас може да помогне, пошо сигурно сте имале искуство со оваа работa.
Дали може да се користи македонска виза банкарска картичка во америка, и слободно да се купува со неа?
Да, секаде во свет каде што пишува дека е овозможено плаќање со Visa, може.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Дечки едно прашање, незнам кај да го поставам прашањево и верувам дека некој од вас може да помогне, пошо сигурно сте имале искуство со оваа работa.
Дали може да се користи македонска виза банкарска картичка во америка, и слободно да се купува со неа?
Да можеш слободно на сите терминали
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Vaka, edno prasanje do tie sto bile ili imaat informacii.... Dali uopste da se trudam da apliciram za sledno leto zatoa sto seuste sum student ali apsolvent na 3 ke bidam sega, imam 3 ispiti i diplomskata ostaveno, ne veruvam deka za brzo ke gi polozam, pa zatoa si rekov da probam godinava (iako ne znam sto cekav do sega haha) zatoa sto prethodno procitav deka e mn tesko apliciranjeto so tolku malku ispiti na broj ...........
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Decki mozebi e bezveza pranjevo ama ke ce prasam dali vo amerika moze da se vozi so mk vozacka ili tamu se menuva ili poloziva od novo za vozacka dozvola
 

Kajgana Shop

На врв Bottom