Work and Travel America

Член од
4 ноември 2012
Мислења
23
Поени од реакции
30
Заинтересиран сум за "work and travel" програмата за студентска работа во Америка .Досега немам одено и незнам која агенција да ја одберам ,шо работи да гледам и на шо да пазам.Секој совет е добредојден фала однапред.
П.с можи да има отворена тема за ова ама неможам да најдам.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
8.729
Заинтересиран сум за "work and travel" програмата за студентска работа во Америка .Досега немам одено и незнам која агенција да ја одберам ,шо работи да гледам и на шо да пазам.Секој совет е добредојден фала однапред.
П.с можи да има отворена тема за ова ама неможам да најдам.
https://forum.kajgana.com/threads/work-and-travel-usa.24584/

Имаш 220 страни за читање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom