Work and Travel - Германија

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Дали можи да се врши преместување/ трансфер од еден во друг мек доналдс и која би била процедурата?
Не. Во договорот (розевиот лист) што го добиваш точно пишува во кој МкДоналдс ќе работиш, негова адреса, град, кој ти е шеф и сл. Речиси невозможно е да се промени ресторанот.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
За 2016 шо има како има некој да не е информиран случајно ?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Некој што бил летово, да сподели работно искуство што како каде, и најбитното колку чисти реално европски заработил?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Некој што бил летово, да сподели работно искуство што како каде, и најбитното колку чисти реално европски заработил?
Јас бев летово во McDonald's и ми текнува дека повеќето одбиваа да зборат за платата, па затоа сега ќе ти кажам точно. :D

За три месеци заработив 3.500 еур чисти на сметка. Од овие пари одвоив 900 еур за кирија вкупно, а останатите за трошоци, шетање и враќање нешто за дома. Индивидуално е тоа, нели. :)

Искрено не работев многу, одприлика имав по 150-160 работни саати месечно, а по други ресторани луѓево што ги знам стигнуваа и до 190-200 саати, така што може да се заработи многу повеќе, зависи како ќе ти се погоди.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Јас бев летово во McDonald's и ми текнува дека повеќето одбиваа да зборат за платата, па затоа сега ќе ти кажам точно. :D

За три месеци заработив 3.500 еур чисти на сметка. Од овие пари одвоив 900 еур за кирија вкупно, а останатите за трошоци, шетање и враќање нешто за дома. Индивидуално е тоа, нели. :)

Искрено не работев многу, одприлика имав по 150-160 работни саати месечно, а по други ресторани луѓево што ги знам стигнуваа и до 190-200 саати, така што може да се заработи многу повеќе, зависи како ќе ти се погоди.
Фала ти многу
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
zdravo
dali mozi d ami kazite nekoj sho posreduva za rabota vo germanija za studenti,ama bez poznavajne na jazik ili nekoja adresa da mi dadete
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
здраво имам постирано во повеке теми...дали некој знае фирми каде што може да се аплицира за летна сезонска работа во германија (2016) за студенти ?
ако има некој контакт од тие фирми може да сподели во темата или во пп , па за другото после печалба ке се раздужеме :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Касно е да се оди сега во Контекст? Имав проблем со вадење потврда за редовен студент, и сега имам се комплетирано.

Има ли други агенции за Германија во градов?
 
Последно уредено:
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Јас бев летово во McDonald's и ми текнува дека повеќето одбиваа да зборат за платата, па затоа сега ќе ти кажам точно. :D

За три месеци заработив 3.500 еур чисти на сметка. Од овие пари одвоив 900 еур за кирија вкупно, а останатите за трошоци, шетање и враќање нешто за дома. Индивидуално е тоа, нели. :)

Искрено не работев многу, одприлика имав по 150-160 работни саати месечно, а по други ресторани луѓево што ги знам стигнуваа и до 190-200 саати, така што може да се заработи многу повеќе, зависи како ќе ти се погоди.
Колку ти останаа од тие 3.500 илјади на крајот,немој луѓево да ги тераш да размислуваат дека за 10год ќе бидат милионери,ко да ти е Сорос братучед
 
Член од
27 јуни 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Има некој некоја понуда , или познава некој посредник за двајца студенти ? :oops:
 
Член од
30 јуни 2016
Мислења
6
Поени од реакции
1
Zdravo dobiv dogovor za mcdonald's vo germanija za 1 god , nekoe iskustvo vo McDonalds vo vrska so plata bruto-netto? Kolkava danok bi trebelo da plakas?
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Zdravo dobiv dogovor za mcdonald's vo germanija za 1 god , nekoe iskustvo vo McDonalds vo vrska so plata bruto-netto? Kolkava danok bi trebelo da plakas?
Зависи од брутото,женет,неженет со деца без деца. . .од 30% па нагоре се давачките од бруто плата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom