Wordpress: Плугин за аплоад на ПДФ со submit button?

Член од
28 август 2009
Мислења
563
Поени од реакции
356
Дали постои плугин за аплоад на веќе направена (апликациска) форма во пдф каде ќе може да се додаде копче на крајот од формата/пејџот што ќе ја прати до маил? Пример: корисникот ја пополунува формата, клика на крај submit/send и ми стига на меил?

Или, дали има опција да се додаде submit button на самиот пдф, каде пак автоматски ќе се прати на меил? Значи не да линкувам до меил па да му се отвара аутлок, туку директно, кога ке кликне на копчето да се прати на меил?
 

SinisteR.

осми патник
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.579
Поени од реакции
5.898
Contact form 7 поддржува upload
 
Член од
28 август 2009
Мислења
563
Поени од реакции
356
Ми требаше да аплоадирам веќе постоечка (направена) пдф форма а да се додаде копче како "submit"/"send" у тој стил, до меил.

Али се снајдов, симнав Акробат Про и направив копче на самиот ПДФ :D
 
На врв Bottom