Wonderkids - Дискусии, скиншотови, предлози, СА/РА...

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
I lol'd. Различни се имињата на регените на секоја игра братко...
Има муабет по англискиве форуми, онака секад има аргентински напаѓач Barrios кој е јак. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.281
Поени од реакции
16.759
Не можеби, туку сигурно.
Добро бате сигурно нека е :) Како велиш така е :)

Има муабет по англискиве форуми, онака секад има аргентински напаѓач Barrios кој е јак. :D
по некоја јака случајност во мојот сејв и тој Бариош и уште еден Калео и сите такви ко нив завршуваат во Аталанта :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Вршаљко, Ериксен, Ковачич. Само толку ќе кажам.
На 2012ката почнав со Евертон (некако омилени ми станаа за играње, ни се многу слаби ни се некои фаворити) и во сезона 2016/2017 Ковачич стигна до Estimated value од 30-35м со просек од 1.5 голови/асистенции по утакмица, Реал ми нудеа 70 и повеќе за него. Ериксен 25-30 се движеше, а Вршаљко над 20. На 3 сезона освоив ЛШ, ги утепав фаворитите на контри. Думбиа ми се погоди како никогаш порано, му качив брзина 17, малку composure, finishing и off the ball докај 18, и со Ковачич маме ебаваа. Ериксен го тренирав претежно set pieces, корнери пенали слободни удари и сл.
Открив уште неколку вондеркидови ама не ми текнува сега во моментов, а ги има доста, само обрнете внимание на индивидуален тренинг и пред се на тренерите, во мој тим нема место за некој испод 4 ѕвезди :)
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
53
Поени од реакции
179
Brašanac, Ninković, Marković iz Partizana su isto izuzetno strašni. Mitrović i Ostojić su isto ok igrači. Jojić tu i tamo. Ima i u zvezdi, Voši, OFK-a, Radu dosta mladih, a dobrih i kvalitetnih igrača.. :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
2012ка со апдејт на летни трансфери.

Hans Kuipers, напаѓач 2метраш. Одличен избор за крилни формации, гази како ТМ. 18 години

Sebastien Deneaux, го земав на 16 години за 14 милиони, Acc Pace по 18, дриблинг техника пасинг слободни удари и пола технички атрибути му се по 16... чудо од дете. Многу напредна за 1 сезона, ако не ми мавне краш дамп ќе го напраам Меси :)

Aboubacar Camara - деструктивец, бокс ту бокс, цм... буквално се може да игра. пасинг, таклинг, хединг, маркинг, позиционирање се е по 16. физичките атрибути сите по 15 стамина у баланс 17. Тактички одлично поткован: антиципатија, воркрејт, брејвери, детерминација по 18.
Го купив 12 милиони на 17 години.


Не се сеќавам да сум имал толку добри млади играчи како овие, 90% комплетни производи со само 18 години (Deneaux 16)
Moже да се спомнат и: John Odegbami, Jean Michel-Duhamel, Cristophe Crause... Незнам дали ги исфрла од самата игра или усвари постојат :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Вршаљко, Ериксен, Ковачич. Само толку ќе кажам.
На 2012ката почнав со Евертон (некако омилени ми станаа за играње, ни се многу слаби ни се некои фаворити) и во сезона 2016/2017 Ковачич стигна до Estimated value од 30-35м со просек од 1.5 голови/асистенции по утакмица, Реал ми нудеа 70 и повеќе за него. Ериксен 25-30 се движеше, а Вршаљко над 20. На 3 сезона освоив ЛШ, ги утепав фаворитите на контри. Думбиа ми се погоди како никогаш порано, му качив брзина 17, малку composure, finishing и off the ball докај 18, и со Ковачич маме ебаваа. Ериксен го тренирав претежно set pieces, корнери пенали слободни удари и сл.
Открив уште неколку вондеркидови ама не ми текнува сега во моментов, а ги има доста, само обрнете внимание на индивидуален тренинг и пред се на тренерите, во мој тим нема место за некој испод 4 ѕвезди :)


Бидејки 12-ката ја имам откорнато од играње и во состав ги имав Ковачич и Вршаљко,можам за двајцата само пофални зборови да пишувам.Такво страшно развивање од сезона во сезона и на едниот и на другиот немам видено на ниту еден друг менаџер.Значи и двајцата само се развиваа и развиваа,никако не паднаа во развивањето.
После 4 сезони во Интер,ми стигна страшна понуда од Челзи за двајцата...100 милиони евра.Секако,глатко ги одбив,знам дека се премногу пари тоа и сум можел да земам 3 екстра играчи,ама сакав да го гледам нивното понатамошно развивање.И беше уште пострашно,па така на 29 години за Кова ми стигна понуда од Сити вредна 55 милиони евра ( :pos: ).Вршаљко на 25 години чинам,не ми текнува точно,стана капитен на репрезентацијата.Ковачич беше носечка сила кај нив,исто и кај мене,па така со неколку вундеркинди што ги имав во младинската школа (во третата сезона и надоградена до максимум),вадев веќе спремни играчи за во прв состав со нивни 20 години.
После тоа,газда ми беше еден луд Малтежанец кој при првото доаѓање одобри изградба на стадион и ми даде 500 милиони за трансфери...за почеток.
Вундеркиндите од сезона во сезона ми беа се појаки и појаки,па така во сезона 2020 ми дојде еден вундеркинд,напаѓач со страшни оценки за неговите 19 години.Сеуште се сеќавам на детето,Даниеле Фабиани се викаше и можеше да игра и АМЦ,но посебно страшно му лежеше позицијата target man.Се убиваше од голови.со него во составот и уште четворица играчи од Интер,Италија освои светско првенство.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Дечки Врсаљко,не Вршаљко :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom