Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.105
Поени од реакции
34.972
Правите феминистки се грижат за женските спортистки со тоа што пуштаат мажи да се натпреваруваат во женска категорија, да ги бутнат сите рекорди до тогаш поставени од спортистките кои цел живот макотрпно работеле да дојдат до тоа ниво, а од тој ден натаму нема да им се знае ни име ни презиме.

Одлична победа е ова против патриjархот и токсичната машкост. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Денес индустријата за забава е шампион на будната состојба на умот.
Ни универзитети, ни активисти... никој не постигнал толку во борбата со белиот патријархат, колку што постигнала индустријата за забава.
Бри Ларсон е Роза Паркс на новото време.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.609
Поени од реакции
34.836
Nesto si mi zbuneta? Original zensko e ovaa, vidi ja ljepotica, samo da ne gi siri mnogu nozete da ne se onesvesti od reata.
Автоматски споено мислење:

Правите феминистки се грижат за женските спортистки со тоа што пуштаат мажи да се натпреваруваат во женска категорија, да ги бутнат сите рекорди до тогаш поставени од спортистките кои цел живот макотрпно работеле да дојдат до тоа ниво, а од тој ден натаму нема да им се знае ни име ни презиме.

Одлична победа е ова против патриjархот и токсичната машкост. :D
Naprotiv, vaka ke moze da gi turnat rekordite na mazite i da dokazat deka se ednakvi vo sekoe pole ;)
Ako ne mozes da go pobedis neprijatelot, go pribiras od tvoja strana samo so druga uniforma.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Се осеќал како жена и нема тука ние што да му се мешаме. Не може да му забраниме да се осеќа така и не може да му ги забраниме неговите права, меѓу кои и правото да се натпреварува во женска конкуренција. Исто како што не може никој мене да ми забрани да се осеќам млад и да настапувам на пионерско државно првенство у атлетика, да речеме.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.609
Поени од реакции
34.836
Се осеќал како жена и нема тука ние што да му се мешаме. Не може да му забраниме да се осеќа така и не може да му ги забраниме неговите права, меѓу кои и правото да се натпреварува во женска конкуренција. Исто како што не може никој мене да ми забрани да се осеќам млад и да настапувам на пионерско државно првенство у атлетика, да речеме.
Доправа доаѓаат циркузите, само ќути си, ние небањатите шо разбираме ;)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.233
Поени од реакции
27.569
Правите феминистки се грижат за женските спортистки со тоа што пуштаат мажи да се натпреваруваат во женска категорија, да ги бутнат сите рекорди до тогаш поставени од спортистките кои цел живот макотрпно работеле да дојдат до тоа ниво, а од тој ден натаму нема да им се знае ни име ни презиме.

Одлична победа е ова против патриjархот и токсичната машкост. :D
Daleku e ova od feminizam. Ova e trans kult.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.779
Поени од реакции
8.336
Треба да жалиме за ова, што и да е, во црвеново, на сликата?
Мене ми е жал.

Тренирала цел живот, се спремала за олимпијада, не искачала можеби да се журка, се одрекнувала разни задоволства и таман пред да отиде на својата прва олимпијада - средовечен маж и го одзема местото.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Мене ми е жал.

Тренирала цел живот, се спремала за олимпијада, не искачала можеби да се журка, се одрекнувала разни задоволства и таман пред да отиде на својата прва олимпијада - средовечен маж и го одзема местото.
Малце им е.
Жени бе, креваат железо, јадат ко стоки и изгледаат онака ко шо изгледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom