Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.834
Поени од реакции
28.644
Маж и се заканувал на активистка на Хера дека ќе ја запали затоа што држела советување за сеопфатно сексуално образование


Поприлично сум сигурен дека ова воопшто не се ни случило туку е маневар за привлекување внимание на странци, амбасади, спонзори откако од неколку скопски општини беа исшутирани сосе проектите.
Се надеваат дека на овој начин некој од страна ќе притисне да им се отворат славините и да продолжи да капе паричка.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.757
Поени од реакции
13.265
Еве едно од прашањата...

Прегледај го приврзокот 319281

доделен
доделен
доделен
доделен
доделен
доделен
доделен

:blablab:
Значи религиозни станале, веруваат во господ… кој друг би ми доделил патлак на пример.


Може слободно во религија да се префрли темава, сите карактеристики на секта ги имаат. Досадни се, зборат глупости, осудуваат све што е против, и ова последново шлаг на торта.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.908
Поени од реакции
58.682
Член од
20 април 2012
Мислења
3.314
Поени од реакции
8.403
Маж и се заканувал на активистка на Хера дека ќе ја запали затоа што држела советување за сеопфатно сексуално образование


Поприлично сум сигурен дека ова воопшто не се ни случило туку е маневар за привлекување внимание на странци, амбасади, спонзори откако од неколку скопски општини беа исшутирани сосе проектите.
Се надеваат дека на овој начин некој од страна ќе притисне да им се отворат славините и да продолжи да капе паричка.
Во секој случај заради тие нивни славини допрва ќе ни се наметнуваат агендите на психопатите кои ги плаќаат.Многи работи за кои мислев дека се теории на заговор испаѓа дека не биле само теории туку реалност.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.374
Поени од реакции
22.320
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.503
Поени од реакции
16.649
Well.... this didn't age well.....

Сестра и јако ја средила. Имаше едно видео каде што кажува дека за Божиќ им соопштува на сите дека била маж, и требало да и се обраќаат како на маж, и на сеатра и изгледа и дошло преку глава да ги слуша цел живот глупостиве, и ја средила по брза постапка, затоа сеа окото и е како модра слива. :D
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.233
Поени од реакции
3.836
Сестра и јако ја средила. Имаше едно видео каде што кажува дека за Божиќ им соопштува на сите дека била маж, и требало да и се обраќаат како на маж, и на сеатра и изгледа и дошло преку глава да ги слуша цел живот глупостиве, и ја средила по брза постапка, затоа сеа окото и е како модра слива. :D
Родот е право на избор. Кој сака може да биде што сака. Треба во затвор да одат нејзините.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.503
Поени од реакции
16.649
Родот е право на избор. Кој сака може да биде што сака. Треба во затвор да одат нејзините.
Право на избор е за кој клуб ќе навиваш, за која политичка партија ќе гласаш, каква кола ќе си купиш, како ќе се облечеш денес и слично. А родот ти е одреден од природата кога ти се одредувал полот. Машки или женски. Се друго е чиста болест и забеганост.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.233
Поени од реакции
3.836
Право на избор е за кој клуб ќе навиваш, за која политичка партија ќе гласаш, каква кола ќе си купиш, како ќе се облечеш денес и слично. А родот ти е одреден од природата кога ти се одредувал полот. Машки или женски. Се друго е чиста болест и забеганост.
Родот е социјална категорија и се менува како сака човек. Пол и ДНК сега за сега тешко.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.152
Поени од реакции
11.274
^^
Aко мислите дека можеби трола - не, толку му сече.


Сестра и јако ја средила. Имаше едно видео каде што кажува дека за Божиќ им соопштува на сите дека била маж, и требало да и се обраќаат како на маж, и на сеатра и изгледа и дошло преку глава да ги слуша цел живот глупостиве, и ја средила по брза постапка, затоа сеа окото и е како модра слива. :D
Па нормално, малку риалити чек... Зошто некој да се замара со имбецили со испран мозок, на Божиќ кога семејството се собира за да се потврдат семејните врски и вредности... И сето тоа во држава каде лудилото „сите ќе се преправаме дека си еднорог“ сеуште не е прифатено како дејуре такво и регулирано со легислативи.

Проблемот е што веќе закасниле со ќутекот, на онаа мозокот веќе ѝ е испран. Напишана книга е тоа, одамна не е веќе табула раса.
Автоматски споено мислење:

Пол и ДНК сега за сега тешко.
ХАХАХАХАХА.... АХАХАХАА ХАХАХАААА!

Да, сега за сега (и за неколку века) тешко. И скраја да е да мора такви монументални научни напредоци да бидат мотивирани заради исполнување фантазии од нечии ментални болести... Многу поедноставно и поздраво за болните индивидуи е, знаеш, да не се охрабруваат во лудилото и фикцијата за која фантазираат.

Родот е социјална категорија и се менува како сака човек.
That's what whe said.
Следи многу либтардски медиуми, биди сјебан од либтардски перења на мозок. Толку е едноставно.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.233
Поени од реакции
3.836
^^
Aко мислите дека можеби трола - не, толку му сече.Па нормално, малку риалити чек... Зошто некој да се замара со имбецили со испран мозок, на Божиќ кога семејството се собира за да се потврдат семејните врски и вредности... И сето тоа во држава каде лудилото „сите ќе се преправаме дека си еднорог“ сеуште не е прифатено како дејуре такво и регулирано со легислативи.

Проблемот е што веќе закасниле со ќутекот, на онаа мозокот веќе ѝ е испран. Напишана книга е тоа, одамна не е веќе табула раса.
Автоматски споено мислење:


ХАХАХАХАХА.... АХАХАХАА ХАХАХАААА!

Да, сега за сега (и за неколку века) тешко. И скраја да е да мора такви монументални научни напредоци да бидат мотивирани заради исполнување фантазии од нечии ментални болести... Многу поедноставно и поздраво за болните индивидуи е, знаеш, да не се охрабруваат во лудилото и фикцијата за која фантазираат.


That's what whe said.
Следи многу либтардски медиуми, биди сјебан од либтардски перења на мозок. Толку е едноставно.
Не е ментална болест да се чустуваш и однесуваш како сакаш. Тоа е слобода посебно ако не повредуваш никого друг. Живеме во слободно општество или барем такво треба да биде.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
11.152
Поени од реакции
11.274
Не е ментална болест да се чустуваш и однесуваш како сакаш.
Дефиниција на ментална болест е мислиш дека се чуствуваш нешто што не си, и што не е можно да можеш.
Уште поболно е на другите (посебно најблиските) да им се наложува да те подржуваат во менталната болест, со преправање и играње според фантазиите...

Тоа е слобода посебно ако не повредуваш никого друг.
Да, сигурно фамилијата и посебно родителите воопшто нема да ги повреди ако разгалениот копиљ има испран мозок затоа што гледал премногу амерички филмови (и денгубел на социјални мрежи).

Живеме во слободно општество или барем такво треба да биде.
Во слободно општество не може никој мене да ме натера те сметам и да ти се обраќам како на пример, еднорог. Само заради тоа што ти во главата си решил дека наеднаш си еднорог (и сега сите мора ти го фалат рогот колку ти е најубав).


Тоа што правиш не е критика за „неслободни општества“, напротив. Даваш пример за губењето на слободите во западните општества. Пример како на мнозинството им се наметнува играње според фантазиите на малцинство со ментални болести... Не толку различно со фашизмот кој љубиш да го употребуваш како квази аргумент во други дискусии.

Многу примери има ама ете прво на ум ми доаѓа искуството на таткото (од Финска чинам), на кој му беше одземено малолетно дете затоа што татково одбивал да ја подложи ќерката на операција на промена на пол... Eве пребарував малку, ама премногу примери има. Којзнае дали го линкам наведениот пример, ама и сеедно: Сите се варијации на истата девијација:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom