Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.262
Поени од реакции
56.893
- Еве сине, тато ти купи стрип со Супермен и син му.

(safe bet (y) - што може да има лошо за деца у Супермен, затоа не го проверуеш и му го даваш на дете да чита)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.206
Поени од реакции
7.968

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720
Познат и признат феминист!Активен на темата Феминизам нормално.
Сочуство тогаш... Замисли го очајот, да мораш да направиш вазектомија за шанса (можеби понекогаш) да добиеш пи*е. :(
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.262
Поени од реакции
56.893
Е како бе не сте благо ретардирани?
Како?
По која и чија логика не сте идиоти?


поради случајов, да се декриминализирало преминување на улица вон пешачки и на црвено светло

идите на лекар
побрзо
морони глупи
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.818
Поени од реакции
10.720
^ ^
Tие во зоолошка да влезат да ги малтретираат зебрите, зебриве ќе испаднат расисти пошто белото во шарите им е премногу бело.
Автоматски споено мислење:

...се поголеми се шансите утре да ти се десат работи, како во јавен тоалет заедно со ќерка ти да може да влезе осудуван силувач пошто нели се изјаснил дека тој се осеќа како жена. Да не биде после работата накај плачка а не играчка.
Ова му го напишав на разбудениот @StefusRefus и ете во белиот свет се десило баш такво нешто. Конкретно девојче на училиште ВО ТОАЛЕТ го силува самодеклариран транс ученик кој добил дозвола да користи женски тоалети, пошто нели - некад носи сукњи и така се чуствувал некогаш како девојче. Значи девојчево силувано, таткото го викаат дека детето му било вмешно во physical altercation (детска тепачка по нашки е најблиску). Татково доаѓа и тие разбудените од управниот одбор на школото му кажуваат дека работата „ќе ја решеле во установата не со полиција“ (во превод да не се дига џева за таква ситна работа, која може да ги стави на лош глас транс лгбткју пациентите). Татково збеснува, прави сцена, доаѓаат џандари и го апсат... Него, таткото. Итн, итн.
Што е тука наголемата иронија?
Една од изјавите на таткото која е баш во стилот на @StefusRefus и најдобро го опишува проблемот:
"My wife and I are gay- and lesbian-friendly," Smith told the Daily Wire.
Епа чорба... лгбткју френдли ама кога ќерката ќе ја онадат/силуваат во училиште - не е сеедно а?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom