Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
Ми се чини и дека дел од инцелите се радуваат на фактот дека Талибанците недвосмислено докажаа дека женските "права" се всушност привилегии кои мажите можат да ги одземат кога ќе посакаат.
Освен ако не бидат спречени од страна на други мажи.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.605
Поени од реакции
4.526
Инцели се интересна тема, а благодарение на јавните мрежи и леснотијата на комуницирање нивниот број се аголемува. Во мое време имаше еден - двајца во генерација а сега е далеку пострашно за нив.

20% од младите мажи сексаат 80% од младите жени, благодарение на dating app-s огромен број на млади мажи остануваат невини и до својата 30-та година. Сексуалната фрустрација е чудо.

Додади дека освен тоа и нивните школи, медијуми, филмови и општество баш нив ги назчачува како дежурно зло и овакви реакции се неизбежни. Повторно, не се слагам со нив но донекаде го разбирам гневот, барем на западните бели инцели.

Чек тис аут:

Мислам дека ова уште повеќе ќе ја влоши состојбата но ќе видиме.
А чекај, има некои студии околу наведениот процент? Тоа би значело дека 20% мажи никогаш не стапуваат во моногамна врска туку ебат као на норма цел живот, 20%-80% не е малку претеран процент?

Инсел мотовираната идеологија врши еден процент од терористичките случаи. 99% се извршени од муслиманите мотивирани од исламот.
Инселите се прилично нов феномен иако постоеле и пред тоа веројатно без да имаат име.
Според бројот на жртви би рекол дека инселите засега можеби не се ниту 1% но нивните напади се во голем пораст.
Ако сметаме према жртви пер капита, тука сатанистите се без конкуренција :D, баш постирав нов случај во Лондон на темата за сатанизам.
А како апсолутен број секако се исламистите на прво место.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
А чекај, има некои студии околу наведениот процент? Тоа би значело дека 20% мажи никогаш не стапуваат во моногамна врска туку ебат као на норма цел живот, 20%-80% не е малку претеран процент?
Може лошо се изразив.

Статистиките на тиндер и ок-купид се такви. Значи збориме за младите генерации, 18 - 30 годишни. Нe дека не стапуваат во моногамна врска туку во младите години имаат огромен избор на партнери за кежуал секс благодарејќи на леснотијата на контактирање преку новите технологии.

Значи ако порано инцелите биле во промили денеска се веќе во проценти.

Инаку да се вратиме на темата

 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.605
Поени од реакции
4.526
Може лошо се изразив.

Статистиките на тиндер и ок-купид се такви. Значи збориме за младите генерации, 18 - 30 годишни. Нe дека не стапуваат во моногамна врска туку во младите години имаат огромен избор на партнери за кежуал секс благодарејќи на леснотијата на контактирање преку новите технологии.

Значи ако порано инцелите биле во промили денеска се веќе во проценти.

Инаку да се вратиме на темата

Не знам колку тие апликации се мерило и дали водат евидденција за тоа кои јузери уствари креснале нешто а кои не, и кои од женските јузери се креснале со кој јузер :)

На форумите инселите зборуваа нешто за incel rebellion и се восхитуваа на убијците, чак некои изразуваа спремност и тие да направат масакр, интересно е како од интернет-дупка, инселизмот прерасна во идеологија.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
Не знам колку тие апликации се мерило и дали водат евидденција за тоа кои јузери уствари креснале нешто а кои не, и кои од женските јузери се креснале со кој јузер :)

На форумите инселите зборуваа нешто за incel rebellion и се восхитуваа на убијците, чак некои изразуваа спремност и тие да направат масакр, интересно е како од интернет-дупка, инселизмот прерасна во идеологија.
Мех, тоа на форумите е (во главно) млатење празна слама.

Он д атр хенд, интересен феномен е дека масовните убици и (барем преживеаните) дегенерици што пукаат по школи често имаат пгромен број на писма од обожавателки.
Еден од терористите од масакрот во Париз има буквално стотици обожавателки и неколку понуди за брак.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
2.605
Поени од реакции
4.526
Мех, тоа на форумите е (во главно) млатење празна слама.

Он д атр хенд, интересен феномен е дека масовните убици и (барем преживеаните) дегенерици што пукаат по школи често имаат пгромен број на писма од обожавателки.
Еден од терористите од масакрот во Париз има буквално стотици обожавателки и неколку понуди за брак.
Многу сериски убијци си имаат свои groupies :icon_lol:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
Многу сериски убијци си имаат свои groupies :icon_lol:
The accused mass shooter in the Parkland, Florida, massacre has been sent over 200 love letters and other pieces of fan mail in jail

Ова го читаат инсели кои никогаш не бациле девојка и на кои секојдневно им се смеат фраерите и девојките во нивните школи.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.650
Поени од реакции
58.083
The accused mass shooter in the Parkland, Florida, massacre has been sent over 200 love letters and other pieces of fan mail in jail

Ова го читаат инсели кои никогаш не бациле девојка и на кои секојдневно им се смеат фраерите и девојките во нивните школи.
Го гледав сослушувањето на овој кретен и беше премногу тешко да се гледаат патетичните и наивни обиди на кретенов да се претстави како човек со ментални проблеми и како човек кој го јаде грижа на совест. Имено, не знаеше у почеток на сослушувањето дека камери го снимаат дури и кога е сам у собата за испрашување.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.042
Поени од реакции
26.473
Го гледав сослушувањето на овој кретен и беше премногу тешко да се гледаат патетичните и наивни обиди на кретенов да се претстави како човек со ментални проблеми и како човек кој го јаде грижа на совест. Имено, не знаеше у почеток на сослушувањето дека камери го снимаат дури и кога е сам у собата за испрашување.
Цел канал го изгледав за неколку дена пред некоја недела. Врв е.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.004
Поени од реакции
21.140
Ми се чини и дека дел од инцелите се радуваат на фактот дека Талибанците недвосмислено докажаа дека женските "права" се всушност привилегии кои мажите можат да ги одземат кога ќе посакаат.
Освен ако не бидат спречени од страна на други мажи.
Incelite se mladi mazi so autizam ili nekakvo asocijalno poremetuvanje, na primer Eliot Roger imal asperger, toj u kanada sho izgazi luge imal autizam.
Zarem zdrav, razumen chovek na inspektor ke mu kazuva za Chad, Stacy i Pepe?

E sega, Eliot Roger nikoj ne bi go opisal kako grd covek. Ama, poglednete mu gi manirite, dvizenjata, odma se poznava deka ne e vo red. Plus, toj nikogas ne pokanil nekoja devojka, cekal sami da mu dojdat.
Poveketo inceli se vakvi, nikakva retrospektiva, nikakvo sebe podobruvanje, tuku zenite se krivi.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
Го гледав сослушувањето на овој кретен и беше премногу тешко да се гледаат патетичните и наивни обиди на кретенов да се претстави како човек со ментални проблеми и како човек кој го јаде грижа на совест. Имено, не знаеше у почеток на сослушувањето дека камери го снимаат дури и кога е сам у собата за испрашување.
Некаков ментален проблем има дефинитивно штом направил масакар.

Incelite se mladi mazi so autizam ili nekakvo asocijalno poremetuvanje, na primer Eliot Roger imal asperger, toj u kanada sho izgazi luge imal autizam.
Zarem zdrav, razumen chovek na inspektor ke mu kazuva za Chad, Stacy i Pepe?

E sega, Eliot Roger nikoj ne bi go opisal kako grd covek. Ama, poglednete mu gi manirite, dvizenjata, odma se poznava deka ne e vo red. Plus, toj nikogas ne pokanil nekoja devojka, cekal sami da mu dojdat.
Poveketo inceli se vakvi, nikakva retrospektiva, nikakvo sebe podobruvanje, tuku zenite se krivi.
Ама чудно е што се повеќе ги има. Дали се зголемува бројот на аутистични и/или асоцијални мажи?
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.004
Поени од реакции
21.140
Ама чудно е што се повеќе ги има. Дали се зголемува бројот на аутистични и/или асоцијални мажи?
Da, no ne e samo za mazite, roditelite se zameneti so youtube i talking tom na smartfoni, opsto mladite generacii imaat nedostatok na socijalizacija i covecki odnosi.
Vo ogromen porast e hookup kulturata, sto e otrov za lugeto, izvor na depresija i drugi narusuvanja. Nikoj ne se trudi i raboti na vistinska vrska, se e svedeno na brz sex. Incelite se proizvod na ova.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.636
Поени од реакции
1.533
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.422
Поени од реакции
5.208
"The smart way to keep people passive and obedient is to strictly limit the spectrum of acceptable opinion, but allow very lively debate within that spectrum … That gives people the sense that there's free thinking going on, while all the time the presuppositions of the system are being reinforced by the limits put on the range of the debate."
Noam Chomsky, The Common Good
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.934
Поени од реакции
9.084
- Исто така се отстранети книги-прирачници за одредени занаети и вештини кои се опишани како „културолошко присвојување“. -

Турците за вакво нешто треба да земат цели библиотеки да горат од Балканов, северна Африка, Блискиот Исток и Кавказ заради " домородците " кои им ги преземале занаетите и вештините.


Исто woke - ериве сакаат и неклечењето на спортските натпревари да го прикажат како вид на организиран расизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom