Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
14 август 2018
Мислења
4.613
Поени од реакции
10.230
Во мeѓувреме во евроатланска Северна Македонија:

Пред три дена на Фејсбук страницата на Macedonian Medical Students' Association (MMSA Macedonia) беше објавено дека утре, 02.04.2024 год., во Амфитеатар на Деканат за студентите на медицина ќе има предавање за тоа како се станува трансџендер со пластична хирургија и какви операции се нудат во Македонија, предводено од проф.д-р Смиља Туџарова Ѓоргова, а потоа ќе има излагање и на трансродов активист, кој како маж има направено пластични операции за да наликува на жена, за да го каже своето искуство како се одвива тој процес во Македонија.
Или у превод, ќе ја рекламираат Систина :rolleyes:

Не знам само дали и купони со попуст ќе им даваат..
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.230
Поени од реакции
29.693
Не знам само дали и купони со попуст ќе им даваат..
Попуст? Као дека они ќе си плаќаат?
Не, ќе плаќаме сите ние преку даноци а нив бесплатно ќе ги касапат. После од последиците на касапењето ќе ги лечат со наши пари, пак.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.613
Поени од реакции
10.230
Попуст? Као дека они ќе си плаќаат?
Не, ќе плаќаме сите ние преку даноци а нив бесплатно ќе ги касапат. После од последиците на касапењето ќе ги лечат со наши пари, пак.
Не се секирај ;)
Нема во Систина “фондот ќе покрие”!

Им иде некој касап од Београд, и тоа ретко.. сигурно огин кошта такво касапење..
Нашиве малтене и не се нафаќаат, а реално и немаме таков кадар!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.656
Во мeѓувреме во евроатланска Северна Македонија:

Пред три дена на Фејсбук страницата на Macedonian Medical Students' Association (MMSA Macedonia) беше објавено дека утре, 02.04.2024 год., во Амфитеатар на Деканат за студентите на медицина ќе има предавање за тоа како се станува трансџендер со пластична хирургија и какви операции се нудат во Македонија, предводено од проф.д-р Смиља Туџарова Ѓоргова, а потоа ќе има излагање и на трансродов активист, кој како маж има направено пластични операции за да наликува на жена, за да го каже своето искуство како се одвива тој процес во Македонија.
Секако. Докторските кланови од Клинички нема да пропуштат ниедна помама да помине нематеријализирана, без разлика колку е долна и дегерерирана.
Затоа срцево ми се полни на вести од типот" влегол шииптар и ги издигал на шутеви." Тој џган е само за ебење.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.779
Поени од реакции
8.334

Проблем во клубот на дебелите квирови

Сувоњав дечко упаѓа на онлајн состанок ама му кажуваат дека тоа е клуб на дебели квирови. Нема проблем, баш за тука сум, пошто сум квир и дебел. Ништо не им е јасно па им објаснува дека не само што е нон- бајнари кој преферира да му се обраќаат со he/them, туку и се идентификува како лице кое има 124 кила. Да беа паметни колку што се дебели, ќе сконтаа дека тролот ги лупа баш со нивното оружје за „самоидентификација“.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.779
Поени од реакции
8.334


Каде е Бетмен кога најмногу ни треба?
И нормално Евреј. Сигурно бил пресреќен што баш Велигден го усрале со изборот на датата.

Инаку дедото не се сеќавава:


За Велигденот што стана Ден на трансродова видливост

Откако во неделата католиците беа згрозени што денот на најважниот верски празник во годината американскиот претседател го посвети на „трансродовата видливост“, Бајден изјави дека не бил тој.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.103
Поени од реакции
814
Не е проблем што ќе има презентација како се менува пол по хируршки пат, сепак тоа е медицинска процедура.
Проблем е кога маж се идентификува ко жена и обратно, без хируршки да има сменето пол. Правете разлика.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.779
Поени од реакции
8.334

Bearded 6ft-tall trans athlete who knocked down rival during school basketball game 'was suspended from female rowing team for leering at topless girl in changing room'

A transgender school athlete who was filmed knocking down a rival player played five other female sports and was allegedly suspended from a rowing team for leering at a girl's bare breasts in the changing rooms.

The 6-foot tall student at KIPP Academy in Lynn, Massachusetts, injured three opponents during a girls' basketball game on February 8. Video from the incident quickly went viral.

Collegiate Charter School of Lowell forfeited the game to avoid losing any more players ahead of the playoffs, and KIPP withdrew from its next game after backlash

The same transgender student, who is aged 17 or 18, not only competed in girls' basketball, but in rowing, volleyball, hurdles, shot put and tae kwon do, according to a report from Australian magazine Quillette.1712151221496.png

Типот мртов ладен со брада им влегуе и ги млати девојчињата

1712151041087.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.202
Поени од реакции
78.723
Не е проблем што ќе има презентација како се менува пол по хируршки пат, сепак тоа е медицинска процедура.
Проблем е кога маж се идентификува ко жена и обратно, без хируршки да има сменето пол. Правете разлика.
Не ти е добро лоциран проблемот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.202
Поени од реакции
78.723
Зошто мислиш така?
Проблемот не е во тоа дали некој се идентификува како жена без да направи операција. Не е во тоа дали некој поради било што се идентификува како било што.

Проблемот е во инсистирањето ние (јавниот наратив) да признаеме дека некој е тоа што се идентификува и правно, општествено, социјално... така да го третираме.

Тоа е апсолутен нон-сенс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom