Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.415
Поени од реакции
31.302
Eве како изгледа канцелирање на тие што идат против наративата на воук естаблишментот... Расел Бранд ќе биде среќен ако не заврши како Џулиан Асанж.

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.582
Веќе и премногу е привидно ова што го прават... а зинат против естаблишменот, одма се јавуваат жртвите кои биле предмет на "силување". Барем тактика да сменеа, за друго нешто да ги обвинат, колку да замачкаат очи... ама пак кога ќе размислам американците и онака не гледаат подлеку од носот, ја јадат пропагандава како свиња помија што јаде.

Америка одамна е отидена у курац
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.415
Поени од реакции
31.302
Луѓето се секаде такви, само таму на запад подолго има „култура“ на јадење помии (пропаганда). Мислам види ги нашиве овде, посебно во последниве децении - нема што помија им се сервираше а да не беше изедена (барем од мнозинството)... Цел свет иде во курац, едина значајна разлика е дали тој дел од светот е под западна (америчка) контрола - пошто таму е најотидено у курац.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
37.600
РИП "невин додека не се докаже спротивното".

Живееме во еден тежок тоталитарен режим, каде што ние си мислиме дека имаме слобода и избор, а уствари немаме ништо од ова. Буквално можат да ти го заебат животот преку ноќ ако така им текне водејќи се според емоции наместо факти и докази. Медиумите ќе си го истераат наративот, а ти ќе бидеш оцрнет за цел живот. После тоа можеш само да се сликаш.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Оние кои те оцрнуваат со новоизмислени зборчиња, се всушност најнеписмените створења што го дишат воздухот на планетава...

Каков „Џим Халперт“ поглед на 0:28 :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
37.600
https://www.youtube.com/shorts/GjqdqALjrw4

Не знам дали е за тука клипов, ама мислам треба да се види. Се извинувам ако е off topic
За тука е другар уживај. Све што е од левата страна на политичкиот спектар (читај ментално заболено) е за тука.

Го гледав подкастов, човеков е воен ветеран, сам кажа дека има убивано во името на владата бидејќи бил регрутиран во некоја војна. Дотичнава веганка, го направи убиец и кажа your farmer ladies and gentleman, алудирајќи демек сите фармери се убијци.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
За тука е другар уживај. Све што е од левата страна на политичкиот спектар (читај ментално заболено) е за тука.

Го гледав подкастов, човеков е воен ветеран, сам кажа дека има убивано во името на владата бидејќи бил регрутиран во некоја војна. Дотичнава веганка, го направи убиец и кажа your farmer ladies and gentleman, алудирајќи демек сите фармери се убијци.
mrsulavi white power devojcinja shto idat od bogati familii go pravat ova, toa e ironijata.
ona postoi blagodarenie na farmeri, nejzinite jadele meso blagodarenie na farmeri, kakva izdrkotina od sushtestvo
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.415
Поени од реакции
31.302
Автоматски споено мислење:

По не знам којпат го пцујам Орвел, толку ли не му текнало дека можат книгите да му ги употребуваат како упатство! :unsure:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom