Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
5.694

Trigger-warning е етикета што се става на теми (книги, филмови, видеа, објави, било што) што можат да ја вознемират публиката. И книгата „Петар Пан“ на Џејмс Метју Бари доби таква.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.447
Поени од реакции
4.177
Демониве од англиска "црква" со нови потези,сакаат да мењаат молитви и ред друго да биде gender neutral

Овие дефинитивно не веруваат во Господ, но очигледно христијанството од религиите им е единствена пречка.

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.025
Поени од реакции
19.263

Во Шпанија оставаат свински коленици на масите како би избегнале групирање на одредени групи и малцинства. :icon_lol:
Некогаш лук (и крст) вршат работа, некогаш свински потколеници... Разни проблеми разни решенија. :unsure:
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
36
Поени од реакции
35

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.711
Поени од реакции
26.468
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
755
Поени од реакции
1.030
Rusite kolku gluposti pravat na net ne vi kazuvaat li na telegram?
Od tepanje zeni na livestream do vlecenje mrtvo telo i stavanje u pozadina na livestream.
Screenshot 2023-01-31 at 11.49.55 AM.png

Тоа не беше прашање туку пресуда. Пресуда спакувана во прашање. Русите лоши, мизогинија, нешто-нешто-фобија, срам ги било.
Транспарентот у раци и пред Комунална Хигиена да протестираш за еднаква родова застапеност меѓу ѓубрарите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom