Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Член од
30 октомври 2022
Мислења
73
Поени од реакции
209
Поддржувам цензура за вакви теории на заговор на социјалните мрежи, да. Нема врска ова со фашизам. Вашиот идол Путлер цензурата ја врши преку законски казни, и тоа е пример на фашизам, а цензура на социјална мрежа нема никаква конекција со законот.
За што да ги испозатворат точно? Кое кривично дело мислиш дека го извршиле овде?
Па нели вие либералите сте против цензура и се залагате за слободна мисла?
Автоматски споено мислење:

Па нели вие либералите сте против цензура и се залагате за слободна мисла?Либерализам е да им наметнуваш на децата на училиште своите мајка и татко да ги викаат родител број 1 и росител број 2?Порано немав ништо против LGBT,ама со woke антикултурава станувате се поодвратни во очите на мнозинството.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
15.616
Поени од реакции
18.475
Морон, никаква теорија на заговор нема овде. Вистинитоста на приказната за лаптопот ја потврдија дури и Њујорк Тајмс, кој е дебело наклонет на демократите, и Вашингтон Пост, весникот на Џеф Безос. СИТЕ до еден знаат дека сторијата на Њујорк Пост беше вистинита. Дури ни семејството Бајден не ја дематнираа содржината на лаптопот, каде што се гледа на кој начин Хантер Бајден правел бизнис зделки во Украина и Кина, и го користел политичкото влијание на татко му, кој за возврат добивал 10% од профитот.

Ова никој веќе не го негира, освен дебили и испрани мозоци како што си ти. Таа сторија беше супресирана од Твитер, а акаунтот на Њујорк Пост на Твитер беше блокиран една до две недели пред изборите. Со тоа Твитер, преку цензура на клучни вести, директно влијаеше на резултатите на изборите. Граѓаните пред да гласаат имаат право да ги знаат сите можни информации за кандидатите. Доколку ги имаа овие информации, Бајден ќе завршеше наместо како претседател, на буништето на историјата.

Што овде не ти е јасно?

Хантер со години беше во надзорен одбор (или така нешто) на Бурисма. Бајден го има видео објавено на меинстрим медиуми како се фали дека ја уценувал Украина да го сменат јавниот обвинител кога истиов најавил дека ќе истражува корупција... Општо познати информации, каков црн лаптоп воопшто треба? Бајденови се до гуша во гомна, само сите се прават дека не знаат.


Само за Шекиевци фактите се нерелевантни. Ништо не го менува тоа (освен шамар од реалноста).
Автоматски споено мислење:

просечен воукер ти е како NPC во игра, ги вергла работите кои му ги кажале.
This is the way.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.651
Поени од реакции
24.570
Па нели вие либералите сте против цензура и се залагате за слободна мисла?
Слободна мисла само доколку се вклопува во нивната пропаганда, се што е надвор од тоа е цел на цензура и канселирање.

Класично комунистичко понашање.

Комунизам 2.0
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
1.711
Поени од реакции
1.402
не знам ја откај тоа у мојот лаптоп, гарант руски хакери ми убацуеле

:lolzz:
Нема никаков доказ дека тоа е „негов“ лаптоп. Некојси сервис за поправка кој по коинциденција бил рануван од МАГА безрбетник пријавил дека „Хантер Бајден“ му оставил лаптоп и по коинциденција никогаш не се вратил да го земе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
18.594
Поени од реакции
28.659
Еве доказ од форензика дека бил негов лаптоп.


In November 2022, CBS News published the results of a forensic analysis they commissioned of a copy of the laptop data Mac Isaac initially handed to federal investigators in 2019. The analysis, conducted by Computer Forensics Services, found data "consistent with normal, everyday use of a computer," found "no evidence that the user data had been modified, fabricated or tampered with", and found no new files created on the laptop after April 2019, when Mac Isaac received the laptop. The chief technology officer of Computer Forensics Services added: "I have no doubt in my mind that this data was created by Hunter Biden, and that it came from a computer under Mr. Biden's control".[8]
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.651
Поени од реакции
24.570
Воук, а во исто време ја прифаќа секоја лага која му се серивра.
Револуционер, а во исто време поддржувач на секоја политика на власта.
Борец за слобода на говор, а во исто време поддржувач на цензура од страна на една социјална мрежа.
Се бори за вистината, а во исто време пропагира дека маж може да биде жена и обратно и дека маж може да биде труден.

:toe:

@Shakespear олицетворение на све што е погрешно во светот.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
1.711
Поени од реакции
1.402
Воук, а во исто време ја прифаќа секоја лага која му се серивра.
Револуционер, а во исто време поддржувач на секоја политика на власта.
Борец за слобода на говор, а во исто време поддржувач на цензура од страна на една социјална мрежа.
Се бори за вистината, а во исто време пропагира дека маж може да биде жена и обратно и дека маж може да биде труден.

:toe:

@Shakespear олицетворение на све што е погрешно во светот.
Јас не сум тој што прифаќа лаги дека Хантер Бајден случајно се погодил да заборави лаптоп кај МАГА сервисер. :)
Ги поддржувам политиките на власта? Зависи кога каде. Ако политиките на власта се правилни, нема зошто да не ги поддржувам. Револуционер не значи слепо да се противиш на што било од власта.
Јас сум борец за слобода на говор само на законско ниво.
Бидејќи тоа е вистината. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.412
Поени од реакции
14.340
Воук, а во исто време ја прифаќа секоја лага која му се серивра.
Револуционер, а во исто време поддржувач на секоја политика на власта.
Борец за слобода на говор, а во исто време поддржувач на цензура од страна на една социјална мрежа.
Се бори за вистината, а во исто време пропагира дека маж може да биде жена и обратно и дека маж може да биде труден.

:toe:

@Shakespear олицетворение на све што е погрешно во светот.
Сево ова што го наброја се и симптоми на биполарност со блага доза на шизофренија.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.651
Поени од реакции
24.570
Сево ова што го наброја се и симптоми на биполарност со блага доза на шизофренија.
Тоа сакав и да го потенцирам, за какви налудничави ликови се работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom