Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
14.710
Поени од реакции
17.362

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.462
Поени од реакции
25.662
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.528
Поени од реакции
23.801
Ова може под хумор да оди но они се озбилни.

Прегледај го приврзокот 355466
Си мислат дека по цел ден ќе садат цвеќиња и ќе учат како правилно да употребуваат заменки. Реалноста е дека ќе работат по 16 саати на ден на некој автопат или пруга за без пари, ќе имаат еден оброк на ден, и ќе треба да плачат кога лидерот ќе им умре.

Какви глупи створења се овие беливе либерали, родени у најслободната држава во светот, а мечтаат за некоја левичарска утопија. Мислат дека во тој свет се е розево.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
14.710
Поени од реакции
17.362
Какви глупи створења се овие беливе либерали, родени у најслободната држава во светот, а мечтаат за некоја левичарска утопија. Мислат дека во тој свет се е розево.
Тоа подвлеченото е миното... Чисто процедурално. :)
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.850
Поени од реакции
4.942
Какви глупи створења се овие беливе либерали, родени у најслободната држава во светот, а мечтаат за некоја левичарска утопија. Мислат дека во тој свет се е розево.
1669284560264.png
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.321

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.178
Поени од реакции
13.454
Кинезиве за ретардацијава дури и посебен збор измислиле како да ги нарекуваат ваквите , а ние уште дебатираме дали се нормални.
Никој не ни е крив, сами сме криви.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
1.683
Поени од реакции
1.378
Штета што оние што се десни им фали креативност и памет за да можат да произведат нешто со уметничка вредност.
Автоматски споено мислење:

Десничарите и да сакаат да инвестираат не можат да победат на ниво на култура - не постои gerrymandering на културно ниво. Левичарите победија во оваа војна бидејќи тоа е тоа што мнозинството го сака.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
9.275
Поени од реакции
15.439
Штета што оние што се десни им фали креативност и памет за да можат да произведат нешто со уметничка вредност.
Автоматски споено мислење:

Десничарите и да сакаат да инвестираат не можат да победат на ниво на култура - не постои gerrymandering на културно ниво. Левичарите победија во оваа војна бидејќи тоа е тоа што мнозинството го сака.
kolku ti samo ne sfakas sto doprva ve ceka. :icon_mrgr:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
17.999
Поени од реакции
27.528
Штета што оние што се десни им фали креативност и памет за да можат да произведат нешто со уметничка вредност.
Автоматски споено мислење:

Десничарите и да сакаат да инвестираат не можат да победат на ниво на култура - не постои gerrymandering на културно ниво. Левичарите победија во оваа војна бидејќи тоа е тоа што мнозинството го сака.
па што си мало нервозан тогаш околу ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom