Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Ми откажаа лет, си земав кредити и нели добиваш 20% плус од тоа ти што си платил. Сега сакам пак да закажам лет кој пак може да биде откажан.
Добивам екстра 20% на тие 20% што ги добив претходно?
Аууу бато па ти бркаш потенцијални летови што може да бидат откажани за пари да правиш. Свака част
ти си доби 20% на откажаниот лет, толку е од нив веќе се “твои” пари, ако ги потрошиш на лет и истиот е откажан ќе имаш можност за ово 20%
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Аууу бато па ти бркаш потенцијални летови што може да бидат откажани за пари да правиш. Свака част
ти си доби 20% на откажаниот лет, толку е од нив веќе се “твои” пари, ако ги потрошиш на лет и истиот е откажан ќе имаш можност за ово 20%
Ама ти претпоставуваш?
Не праиш пари, праиш кредити. Неам можност да ги повлечам кога еднаш веќе сум прифатил.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ама ти претпоставуваш?
Не праиш пари, праиш кредити. Неам можност да ги повлечам кога еднаш веќе сум прифатил.
Да добиваш плус 20% од искуство со мајка ми 2 пати и откажаа и на двата пати имаше 20%. и сега има кредити да се изнашета :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Да добиваш плус 20% од искуство со мајка ми 2 пати и откажаа и на двата пати имаше 20%. и сега има кредити да се изнашета :)
Данке.
Не дека јас ќе се изнашетам, ама добро е да се знае.
Мене ми откажаа летови на кои имав повратна карта плус куфер, сега со 20% плус едвај имам за еден правец, ама до Август можам да напраам плус 60-80 % :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Данке.
Не дека јас ќе се изнашетам, ама добро е да се знае.
Мене ми откажаа летови на кои имав повратна карта плус куфер, сега со 20% плус едвај имам за еден правец, ама до Август можам да напраам плус 60-80 % :)
Јас купив карти во вредност од 80 еур, сеа иам 140 еур кредит. Добар бизнис е ова, најстабилна инвестиција во време на кризава :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Јас купив карти во вредност од 80 еур, сеа иам 140 еур кредит. Добар бизнис е ова, најстабилна инвестиција во време на кризава :D
Да е, ама цените рипнаа страшно за одредени летови.
Ти викам, јас од повратна карта со куфер, сега едвај во еден правец со куфер и покрај 20% плус.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Да е, ама цените рипнаа страшно за одредени летови.
Ти викам, јас од повратна карта со куфер, сега едвај во еден правец со куфер и покрај 20% плус.
Е да, петокот шо ги гледав картите по 60 еур, сеа 300. Наздравје нека им се ама не купувам.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Ja odkazav 2 letovi, do dusa eden bese od Wizz odkazan posto ne letaa vo Juni. Drugiot (pogolemiot) mi e vo Juli ama poradi situacijava i zadolzitelen karantin pri vrakjanje: ne fala.

Prviot cekor e odkazuvanje i ti prefrlaat sumata plus 20% kako vaucher. Ali mene mi izgledase posigurno da mi gi vratat parite, pisuvase do 30 dena pa uste cekam, posto iskreno ne znam aerokompaniite dali ke preziveat. Sosema ok od Wizz i imase sega i 30 odnosno 20% popust valjda ke treba vreme dur bidat pak ispolneti kako dosega i ocekuvam da ima i naredno po nekoj popust.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Еве денеска ми го откажаа летот и официјално.
Добивате 20% кредит повторно доколку ви се откаже летот.


Напомена : Тие кредити може да ги искористи само тој што чие име стои на акаунтот. Значи неможе да купувате за други.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Знае некој дали може да се лета од Виена за Охрид?
 
Член од
25 април 2011
Мислења
197
Поени од реакции
283
Смее да се носи штека цигари во куфер ? И дезодорансот дали го рачунаат како течност (претпоставувам да) ?
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
Што се дешава со Визер? Гледам од Лондон последен лет имаат утре, а нареден на 24 декември.
:tapp:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има некои посебни мерки на заштита при лет со Визер?

Од кога почна ова пандемијата не сум во тек ни со летови ни со правила, па ме интересира за особа што ќе патува Скопје-Лондон дали на аеродром е потребен задолжителен тест или останува само на тоа носење заштитна маска и кога ќе пристигне во Лондон 2 недели карантин?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Има некои посебни мерки на заштита при лет со Визер?

Од кога почна ова пандемијата не сум во тек ни со летови ни со правила, па ме интересира за особа што ќе патува Скопје-Лондон дали на аеродром е потребен задолжителен тест или останува само на тоа носење заштитна маска и кога ќе пристигне во Лондон 2 недели карантин?
Za u avion ne znam, ali u London ako napravis test(mislam deka e okolu 120 funti, moze preku NHS besplatno ali samo za rezidenti) i e negativen ke treba samo 5 dena karantin. Bez test ke mora 14 dena karantin.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom