Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
4 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој има неискористен ваучер од Wizzair? Поздрав
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
За Германија патувам и се враќам во септември, а пасошот ми истекува на февруари 2020г.
Прави тоа некаков проблем, или доволно е што има важност 90дена од датумот кога се враќам назад?
Фала.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
За Германија патувам и се враќам во септември, а пасошот ми истекува на февруари 2020г.
Прави тоа некаков проблем, или доволно е што има важност 90дена од датумот кога се враќам назад?
Фала.
Најчесто е 90 дена после денот на излезот, така што не би требало да имаш проблем.
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
44
Поени од реакции
22
Zdravo, dali moze otkako ke ja cekiram kartata online, bidejki nemam uslovi da ja ispecatam, da ja pokazam od telefonot. Za Holandija stanuva zbor. Ke letam od Eindhoven do Skopje Fala vi mnogu.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Даа и ја ќе одам за Eindhoven .... корисен инфо за двајца :P
И powerbank нешто гледав до 20000mАh можам да носам в авион...Може да пројде не?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Zdravo, dali moze otkako ke ja cekiram kartata online, bidejki nemam uslovi da ja ispecatam, da ja pokazam od telefonot. Za Holandija stanuva zbor. Ke letam od Eindhoven do Skopje Fala vi mnogu.
Даа и ја ќе одам за Eindhoven .... корисен инфо за двајца :P
И powerbank нешто гледав до 20000mАh можам да носам в авион...Може да пројде не?
Да можеш да ја покажеш на телефон од апликацијата на визз, или да си ја симнеш во некој wallet апп па преку него. Значи не преку маил туку има посебен бординг пасс што треба да го имаш на телефонот.

ПБ мора да ти биде во рачен багаж не смее во чекираниот да оди, а дали има ограничување која големина да биде незнам, до сега многу пати сум поминал со 10000мАх и не сум имал никаков проблем
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Даа и ја ќе одам за Eindhoven .... корисен инфо за двајца :P
И powerbank нешто гледав до 20000mАh можам да носам в авион...Може да пројде не?
За powerbank до 20000 mah сигурно смееш да носиш. Мислам дека до 32000 mah е дозволено. А мора да го носиш во рачен багаж како што пиша членот над мене


Don’t put spare batteries in your checked-in baggage!
In addition, each installed or spare battery must not exceed the following:
  • Lithium metal or lithium alloy batteries cannot contain more than 2 grams of lithium.
  • Lithium ion batteries cannot have a watt-hour rating of more than 100 Wh.
Lithium ion batteries exceeding a watt-hour rating of 100 Wh but not exceeding 160 Wh may be carried as spare batteries or in equipment in cabin baggage only, after the approval of Wizz Air.
No more than two (2) individually protected spare batteries with watt-hour rating between 100 and 160Wh may be carried per person.

Мислам дека powerbank od 20000 mah има 72 Wh, така да не е проблем.
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
44
Поени од реакции
22
За powerbank до 20000 mah сигурно смееш да носиш. Мислам дека до 32000 mah е дозволено. А мора да го носиш во рачен багаж како што пиша членот над мене


Don’t put spare batteries in your checked-in baggage!
In addition, each installed or spare battery must not exceed the following:
  • Lithium metal or lithium alloy batteries cannot contain more than 2 grams of lithium.
  • Lithium ion batteries cannot have a watt-hour rating of more than 100 Wh.
Lithium ion batteries exceeding a watt-hour rating of 100 Wh but not exceeding 160 Wh may be carried as spare batteries or in equipment in cabin baggage only, after the approval of Wizz Air.
No more than two (2) individually protected spare batteries with watt-hour rating between 100 and 160Wh may be carried per person.

Мислам дека powerbank od 20000 mah има 72 Wh, така да не е проблем.
Fala mnogu. Aplikacijata na wizzair ja imam vo telefonot. Pisuva boarding card, znaci toa da go pokazam?
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Fala mnogu. Aplikacijata na wizzair ja imam vo telefonot. Pisuva boarding card, znaci toa da go pokazam?
Јас последно патував пред 2 месеци преку Визер. Имав boarding card, немаше boarding pass. Го дадов пасошот кај што го чекирав багажот и од таму ми испечатија билет и со него влегов во авион и со пасошот. Така да не ми побараа ништо освен пасошот. Инаку патував од Скопје за Берлин.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Знам дека Визер нема лет до Турција па да прашам тука да не знае некој.
Како се стигнува до Аланија ? Дали има летови од Македонија директно до Аланија било чартер лет или слично ?
Поздрав
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Здраво. Знам дека Визер нема лет до Турција па да прашам тука да не знае некој.
Како се стигнува до Аланија ? Дали има летови од Македонија директно до Аланија било чартер лет или слично ?
Поздрав
Пегасус мислам има, пиши на гугл флајтс
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Ako kupuvam karta od Wizzair za dvajca vozrasni e ednogodishno bebe,dali treba da platam za kolickata ili spaga vo cenata na kartata
 
Член од
27 август 2019
Мислења
34
Поени од реакции
34
Zdravo, sakam da prasam za pomos. Devojka mi po greska gi bukira dvete karti na nejzino ime, namesto ednata na moe i sega kaj mestoto passenger namesto moeto stoi nejzinoto ime, a moeto ime stoi kako contact information for the booking owner. Dali nekoj do sega patuval so karta na drugo passenger ime?
Blagodaram
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Zdravo, sakam da prasam za pomos. Devojka mi po greska gi bukira dvete karti na nejzino ime, namesto ednata na moe i sega kaj mestoto passenger namesto moeto stoi nejzinoto ime, a moeto ime stoi kako contact information for the booking owner. Dali nekoj do sega patuval so karta na drugo passenger ime?
Blagodaram
What???
Не брат, се разбира дека не. Нема да те пуштат да патуваш со туѓа авионска карта.
Автоматски споено мислење:

Ako kupuvam karta od Wizzair za dvajca vozrasni e ednogodishno bebe,dali treba da platam za kolickata ili spaga vo cenata na kartata
Количка за бебе е бесплатна.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Пред 2 недели букирав лет да идам за Скопје, и си го платив најнормално и ми стигна потврда за билетот и се стандардно, и пред недела дена коа глеав во трансакциите од банка, глеам од Визаир ми ги вратиле парите назад (???). И денес ми стига емаил од нив „по грешка ви ги вративме парите назад, ќе ве замолиме пак да ни ги префрлите :pos:

Му се има случено вакво нешто на некој? Не ми делува дека е некој scam (а на крај краева и само за 18 евра правиме муабет) и апла е точно дека стварно ми ги вратија парите назад, и од нив е емаилот, али смешна ми е ситуацијава :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom