Wizz Air летови од/до Македонија

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
50992716_390863355076150_1450292816704962560_n.jpg

Дечки знае некој зашо не може да се чекира картава?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Passengers need to check-in at the airport

Со големи букви ја пишува првата реченица :D Значи чекирањето се врши на самиот шалтер на аеродромот БЕСПЛАТНО. Според тоа што ти бара да се чекираш на аеродром, претпоставувам леташ за Германија :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Passengers need to check-in at the airport

Со големи букви ја пишува првата реченица :D Значи чекирањето се врши на самиот шалтер на аеродромот БЕСПЛАТНО. Според тоа што ти бара да се чекираш на аеродром, претпоставувам леташ за Германија :)
Kamo ja da letav :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.478
Сигурно некој го има прашано истово прашање, ама прв пат летам па ај. Ранецот ми е некој сантим поголем, мислам не би имало проблем да се стутка и собере али дали го мерат буквално точно?
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Сигурно некој го има прашано истово прашање, ама прв пат летам па ај. Ранецот ми е некој сантим поголем, мислам не би имало проблем да се стутка и собере али дали го мерат буквално точно?
Од мое искуство до сега ми немаат напрвено проблеми, освен за килажа на куфер. Баш пред некој ден патував и ранецот ми беше малце поголем од што треба, супер пројдов.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Сигурно некој го има прашано истово прашање, ама прв пат летам па ај. Ранецот ми е некој сантим поголем, мислам не би имало проблем да се стутка и собере али дали го мерат буквално точно?
Не го препунувај за да можеш да го стиснеш ако мерат, не се мери со метро него треба да ти го собере во еден калап, дали прават проблем зависи од тоа каков бил сексот претходната вечер ако е задоволен/а ќе поминеш без проблем дури и слон да носиш
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Земав карти за Рим за во мај. На што да припазам од Чампино до градот?
Превоз, комбе, автобуси?
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Земав карти за Рим за во мај. На што да припазам од Чампино до градот?
Превоз, комбе, автобуси?
Автобус. Кога ке испаднаш на главниот излез на аеродромот имаш автобуси кој чекаат за превоз до Термини. Значи одат дирекно до Термини, не застануваат на други места. Карта во еден правец ти е 6е
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Земав карти за Рим за во мај. На што да припазам од Чампино до градот?
Превоз, комбе, автобуси?
https://www.martinibed.com/en/bus-520-new-link-metro-a-ciampino-airport/
Има и една друга варијанта која ние ја изведовме.
На аеродромот Чампино застанува градски автобус со број 520 тој вози до метро станиците Субаугуста и Синесита.
Купуваш карта бус/метро која чини 1,5 еур и 100 мин.
Влегуваш во 520 до метро синесита или субаугуста и со истата карта се возиш и во метро до станицата која ти е најблиску до вашето сместување.
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Karta slika-2.jpg Здраво на сите! Ве молам за помош! "Се чекирав" и претходно резервирав седишта, но на картата не ми излегува бројот на седиште а и ова не ми личи на карта која е чекирана преку интернет...
Дали треба да чекам 48 часа за да се смени нешто или со оваа карта ќе треба да идам на шалтер?
Ви Благодарам однапред!
Секое Добро.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Прегледај го приврзокот 205341 Здраво на сите! Ве молам за помош! "Се чекирав" и претходно резервирав седишта, но на картата не ми излегува бројот на седиште а и ова не ми личи на карта која е чекирана преку интернет...
Дали треба да чекам 48 часа за да се смени нешто или со оваа карта ќе треба да идам на шалтер?
Ви Благодарам однапред!
Секое Добро.

Убаво ти пишува најгоре ОВА НЕ Е КАРТА ..... за чекирање мислам треба да чекаш крајните 48 саата
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Убаво ти пишува најгоре ОВА НЕ Е КАРТА ..... за чекирање мислам треба да чекаш крајните 48 саата
Бидејќи купив седиште мислев дека имам привилегија да ги добијам картите порано, но очигледно ќе треба да чекам до крајните 48 часа...
Ти Благодарам на информацијата.
Пријатна вечер.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Здраво дечки, некој со искуство со откажување лет и рифунд, станува збор за две карти. Датум за летање има уште 25 дена според инфото на страната треба да платам 60 евра како провизија за прекинувањето, ваљда од карта 60 евра, со што ако вкупно картите минсе 200, би вратиле 80 или ?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Здраво дечки, некој со искуство со откажување лет и рифунд, станува збор за две карти. Датум за летање има уште 25 дена според инфото на страната треба да платам 60 евра како провизија за прекинувањето, ваљда од карта 60 евра, со што ако вкупно картите минсе 200, би вратиле 80 или ?
Зависи каков тип на карта имаш купено. Ако е онаа само со рачен багаж (најевтината), немаш повраток на пари, ни опција за преместување. Е ако имаш она визз флекс (најскапата карта со куфер со све). Таму може да ти ги вратат парите на акаунтот за не знам колку време, или да преместиш датум или да преместиш и датум и лет. (Пример имаш на 15ти лет Скопје-Берлин). Може да преместиш на 18ти да леташ Софија-Мадрид. Секако со доплата на цената ако е поскапа втората карта.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom