Wizz Air летови од/до Македонија

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Ако си купувал порано карта од тој акаунт може да си ги има повлечено автоматски од тогаш, може да имаш само проблем ако си сменил пасош
Не сум купувал претходно, нов ми е акаунтот.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Не сум купувал претходно, нов ми е акаунтот.
а може да беше тоа и кога ја чекираш картата а за почеток да ти бара само име и презиме колку да ти ја резервира. Не се секавам зашто мене ми се меморирани податоците на акаунтот
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Пробав да ја чекирам преку мобилен, икога внесив податоци ( пасош, националнот, датум на раѓање) ме врати наза и ми пишува : passeengers must proceed to the wizz air check in desk for document check and to collect their boarding card before proceeding through security to departure. Failure to do so may result in travel being denied. А преку веб страната ми вика дека неможе да се чекира од нашиот аеродром
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Пробав да ја чекирам преку мобилен, икога внесив податоци ( пасош, националнот, датум на раѓање) ме врати наза и ми пишува : passeengers must proceed to the wizz air check in desk for document check and to collect their boarding card before proceeding through security to departure. Failure to do so may result in travel being denied. А преку веб страната ми вика дека неможе да се чекира од нашиот аеродром
Коа ќе отидеш на аеродромо ќе отидеш на предело на визз аир кај шо се чекира багаж ќе покажеш пасош и ќе ти дадат карта.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Имале проблеми со чекирањата, ќе си чекираш на аеродром.
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
смеам да носам храна во large cabin baggage?

и ке ми прават проблем ако носам педерка и во неа да ставам телефон,пасош, мастики,сендвич?.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.036
смеам да носам храна во large cabin baggage?

и ке ми прават проблем ако носам педерка и во неа да ставам телефон,пасош, мастики,сендвич?.
Не смееш да носиш храна во кабинска торба.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
смеам да носам храна во large cabin baggage?

и ке ми прават проблем ако носам педерка и во неа да ставам телефон,пасош, мастики,сендвич?.
Храна мојш да носиш и истата (доколку сакаш) да ја консумираш во авионот. Единствено забрането е да консумираш алкохол шо не е купен во авион. Имај обзир само на забраните за течности, кремови и гелови (шишенца од по 100мл во 1 зип-лок кеса од 1л).

Педерка смејш да носиш само ако имаш купено приоритетен влез кој ти дозволува 1 дополнителен предмет.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
смеам да носам храна во large cabin baggage?

и ке ми прават проблем ако носам педерка и во неа да ставам телефон,пасош, мастики,сендвич?.
pederkata mozes da ja stavis vo golemata torba samo kolku da na cekiranje I posle toa da si ja izvadis
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Коа ќе отидеш на аеродромо ќе отидеш на предело на визз аир кај шо се чекира багаж ќе покажеш пасош и ќе ти дадат карта.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ke treba toa da go napravam najkasno 3 casa pred let ili moze i pokasno?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Ke treba toa da go napravam najkasno 3 casa pred let ili moze i pokasno?
Чек ин шалтерот се отворат 2 сати пред летот. Ојш таму, го даваш пасошот, оставаш багаж ако имаш, ти лепат лепенка на кабинскиот багаж и ти давет карта.
 
Член од
21 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Helpp, denes ja cekirav kartata i nikade ne mi izleva da ja ispecatam t.s pdf od kartata samo od ova, prv pat mi se slucuva sto treba da pravam ?
 

Attachments

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Едно прашање, посебно упатено до оние што често летаат со ВизЕр.
Со оглед дека димензиите на мала кабинска торба и голема кабинска торба (таа што се доплаќа) се 43х32х25 и 56х45х25, соодветно, дали јас мојот ранец за лаптоп (значи не торба) со димензии 36х23х54 треба да го ставам како голема кабинска торба (и да си доплатам соодветната сума0? Фала. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom