Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
11 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
1
Истото ми се случи и мене, со тоа што мене ме контактираа да ми кажат, ми дадоа и опции дали сакам да ми ги рефундираат средствата, дали сакам да си одберам друга дата, а-у...

Ти сега си го видел ова претпоставувам, иначе се случи некаде после НГ.

А тоа дека се катастрофа, не држи вода и го пишуваш сеа дека си бесен што ти го реметат планот, а што те кошта картата до Париз 50еу повратна, тоа никому ништо :)

Не ти треба пријателот за да те земе од аеродром, качи се на бус, за 1 саат си у Париз, после таму ќе се снајдеш :)
Здраво. Вака: Нормално е да сум бесен пошто веќе земавме одмор и јас и женами од 2 и не е така едноставно да се променува, пријателот што треба да ме пречека ете поточно другар истовремено треба и да престојуваме кај него и не е само до париз туку ке бидеме во Amiens плус прв пат ни е и не е се така едноставно. П.С картите ме чинат 350 евра. за тројца :)[DOUBLEPOST=1393595250][/DOUBLEPOST]
Исказите во црвено не се вистинити.
Ако решиш да се откажеш, ќе ти биде вратена полната сума.
Ако сакаш да ги смениш летовите, ќе можеш да го сториш тоа бесплатно во периодот од +/- еден месец, без разлика дали новите летови се поскапи.
Телефонскиот повик до бројот кој е посочен во известувањето (кое треба да ти е пристигнато на регистрираниот e-mail или мобилен) се наплаќа по локална тарифа.

За жал, во ретки случаи мораат да се прават промени на редот на летање. Внимателно друг пат со плукањето.[DOUBLEPOST=1393591939][/DOUBLEPOST]

Провери пак, летовите оригинално беа понеделник / петок, се сменија во среда / недела, сега се вратија на оригиналниот распоред.

Малку ги искарав тие што се одговорни за ова, но понекогаш да се воведе нова дестинација треба да се направат оперативни компромиси.
Значи никогаш ама баш никогаш не сакам како што рековте да "плукам" по било кого ама неможе вака да си играат со нас (ај среда, ај пу пу не важи ај петок, се зафркававме ај вторник) исправете ме ако не е така :) и картите ми се купени на 05 фебруари значи не се пред нова година, организација е (дизниленди, средби, шетање сега се е пореметено) плус и другар ми зема одмор :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Треба да е локална тарифа.
Промена на дати никогаш не се *очекува*.
Промената беше направена вчера, известувањето би требало да е или веќе испратено или во процедура.
Ај што ги сменија датите, ги сменија, ама и ден ми скратија? Колку се чека за refund?
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Море сеа ме замисливте... да си ги проверам јас картите за моите да не им ги смениле па да ми дојдат порано :P :D


да надополнам само не е локална тарифа. Цената стои на веб страната.
Македонија 059030440 35.40 MKD * мин
 
Последно уредено:

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Море сеа ме замисливте... да си ги проверам јас картите за моите да не им ги смениле па да ми дојдат порано :P :D


да надополнам само не е локална тарифа. Цената стои на веб страната.
Македонија 059030440 35.40 MKD * мин
Има друг број за вакви ситуации.
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Има друг број за вакви ситуации.
Oкеј можеби, јас успеав само овој број да го најдам. А и лошо е немаат речиси никакви информации на веб страната :S Информации од стилот на тековни случувања :) Или и тоа не успеав да најдам :D
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Oкеј можеби, јас успеав само овој број да го најдам. А и лошо е немаат речиси никакви информации на веб страната :S Информации од стилот на тековни случувања :) Или и тоа не успеав да најдам :D
Има информации за тековни случувања, ова со Скопје - Париз е од Април натаму.
Посебниот број е само за посебни ситуации - не може да се користи за други потреби, па затоа и не е објавен јавно.
Пораките со известување ќе бидат испратени од понеделник како дел од поголема група пораки во врска со промени во други делови од мрежата.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Дали има шанса Визер да пуштат лет Скопје - Барселона?
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Ајде помош ако може значи тргнувам на 26 ти за Бергамо и сега ги испечатив картите , еден другар ми кажа дека морам да ги чекирам картите за да не плаќам пари на аеродромот а јас не знам како да го сторам тоа . Картите се идпечатени и на нив пишува колку куфери имам право да носам и сега дали некој знае како да го направам тоа .?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ајде помош ако може значи тргнувам на 26 ти за Бергамо и сега ги испечатив картите , еден другар ми кажа дека морам да ги чекирам картите за да не плаќам пари на аеродромот а јас не знам како да го сторам тоа . Картите се идпечатени и на нив пишува колку куфери имам право да носам и сега дали некој знае како да го направам тоа .?
Повели овде имаме објаснето.
http://forum.kajgana.com/threads/Евтини-авионски-карти.5022/page-95#post-6038680

Ако имаш пак прашање пиши, убав пат :)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Повели овде имаме објаснето.
http://forum.kajgana.com/threads/Евтини-авионски-карти.5022/page-95#post-6038680

Ако имаш пак прашање пиши, убав пат :)
Покрај печатењето на картите, одкога ќе ги чекираш онлајн повторно треба да го печатиш чекираниот документ?

---


Пардон на глупото прашање, го видов објаснувањето на линкот - одкако ќе се чекира / пријавиш ти ја праќат картата. Благодарам :D
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
@Tranquilis дали визер ќе ги задржи овие денови за летовите скопје - бергамо? претходно беа петок и недела, сега среда и недела.... и да не има некоја шанса да се додаде плус некој ден? :D знам, барам преку леб погача...
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
@Tranquilis дали визер ќе ги задржи овие денови за летовите скопје - бергамо? претходно беа петок и недела, сега среда и недела.... и да не има некоја шанса да се додаде плус некој ден? :D знам, барам преку леб погача...
Петок - Понеделник беше ;)

Зависи од тоа дали треба да се додаваат други летови на тој авион. Генерално не можам да дадам одговор на вакви прашања, затоа што работата е многу динамична и за промените обично се решава во рок од најмногу недела дена.

Не верувам дека ќе има додатни летови до Бергамо, барем не годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom