Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Супер нека се множат дестинациите па и до Мадрид да појдеме. :)

--- надополнето ---

поскапо ќе те фати од центар до аеродро А.Велики кај нас него до Венеција
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Poskapo e da se vozis 5-6 pati u mesecot so taksi nego da otides Venecija da ja vidis na 1 den :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
jas samo da prasam ako nekoj znae, kolku kosta viza za anglija? sakam da spojam 2 karti skopje-london luton-tenerife pa me interesira vizata....pozz
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
jas samo da prasam ako nekoj znae, kolku kosta viza za anglija? sakam da spojam 2 karti skopje-london luton-tenerife pa me interesira vizata....pozz
Најдобро јави се во амбасада, дали постои нешто како транзитна виза, за обична виза се плаќа 88евра, а и прашање е дали ке ти дадат, екстремно тешко даваат виза.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Хоохоо екстра од секогаш сум сакал да ја посетам венеција , и за малта да средат нешто туф туф туф:p
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Хоохоо екстра од секогаш сум сакал да ја посетам венеција , и за малта да средат нешто туф туф туф:p
Ne se sekiraj neka gi vovedat letovite do venecija i posle od venecija so ryanair imas za do malta povratna karta za 45 evra ;)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Едноставно совршено :)
-Кај за викенд? -Еве до Венеција :P
 
M

macgowan

Гостин
Се е убаво,авионските билети ефтини,се ок...Само што СЕ друго таму е прескапо!Тоа да се земи во предвид со време.
Едноставно кажано,не е типот - “Рим“ скапо ниту “Милано“ скапо или“Фиренца“ скапо...ова е Венеција cunning скапо!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Па нормално дека е скапо.Венеција е за дневно разгледување,не за преспивање.На плоштад Св.Марко кафе е 20 евра,ама затоа од два пати што сум бил во Венеција масите на тој плоштад беа скоро празни.Во хард рок кафе хамбургер е 15 евра.Нормално има и места со нормални цени(за венецијански услови).
 
M

macgowan

Гостин
Не сум согласен дека е за дневно разгледување.И јас така мислев дури не отидов сега и останав 4 ноќи.Освен Венеција која изгледа поинаку кога не си на инстант-тура тука ти се и Lido,Murano,Burano,Giudecca така да има доста за шетање и гледање.Падова ти е на 20мин со воз а Верона 1 сат.
Кафето е една од најефтините рабори во Венеција-2,5 еур отприлика секаде(на Лидо беше 1,5еур) а на San Marco е нормално најскапото,конкретно во кафе `Флоријан`,и беше 12еур(еспресо 6евра+6евра supplemento musica) и беше полно немаше место.
Имаше и парче пица од 2 евра и Becks 0,5 за 2,5еур во Dorsoduro не можеше да дојдиш до ред.Нормални цени за Венецијански услови,да...но се е подредено да ти го исцедат секое евро.
Ова го пишувам чисто од практични причини,пошто многу се зборува за идните летови за таму,од `предострожност`.
Лани бев Фиренца и иако и таа важи за еден од најскапите градови во Италија Венеција е над неа високо.Барем во Фиренца имаше и маркети да купиш нешто по нормална цена по потреба,а во Венеција има еден единствен Billa маркет со површина и опременост како локалниот супермаркет кај мене в комшии.Зборувам за Венеција,островот а не да одиш до Местре!Тоа е дел од стратегијата,нели на тој начин тие владееја со медитеранот толку време!

Во секој случај вреди да се види фантастична е!
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Има ли некој кој е запознаен со распоредот на градски автобуси кога ги има и дали има блиску до местото Marghera во Венеција за до аеродромот Марко Поло и до центарот на Венеција
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Има ли некој кој е запознаен со распоредот на градски автобуси кога ги има и дали има блиску до местото Marghera во Венеција за до аеродромот Марко Поло и до центарот на Венеција
Провери на линковите подолу на страницава:

http://www.trevisoairport.it/index_safe.html

и тука

http://www.veniceairport.it/page/servizi/trasporti/treno?m=01020201
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
fala mnogu, go najdov i jas ova ama ne znam kolku e oddalecena avtobuskata od kade shto ke bidam smestena, na mapa gledav no nikade ne najdov avtobuska
--- надополнето: Aug 11, 2011 4:54 PM ---
во camping village Jolly
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657

Kajgana Shop

На врв Bottom