Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. macgowan

  macgowan Гостин

  Ако е повратниот лет до 7 дена, можеш да си го чекираш и него унапред, јас така направив.
   
 2. Decoturf

  Decoturf Базинга

  Член од:
  30 октомври 2010
  Мислења:
  504
  Допаѓања:
  74
  ах да направеа за Франкфурт една линија :(
   
 3. Mirko15

  Mirko15

  Член од:
  16 септември 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Откако ке ја цекираш ке мозеш веднаш да ја испринташ.
   
 4. THe_STRaNGeR

  THe_STRaNGeR

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  @Mirko15
  Ако мислиш на автобуската карта, таа на мејл ми стигна пред да се чекирам, независно од чекирањето.
   
 5. CUCULIGA

  CUCULIGA Баксуз

  Член од:
  12 август 2012
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  49
  На сајтот им стои а пуштиле и реклами дека има лет Милано од аеродромот Бергамо - Скопје, но нема ниту една возможна дата, резултира дека не може да се направи резервација, пробав со повеќе датуми. Има ли некој информација од кога ќе е достапно ова ?
   
 6. lamja25

  lamja25 Grande FIORENTINA !!!

  Член од:
  5 декември 2007
  Мислења:
  2.339
  Допаѓања:
  66
  decki edno prasanje:imam rezervirano povratna karta za od 26 do 30 sept. skopje-venezia-skopje... sega moram da odam na 24sept. so druga kompanija nataka vo eden pravec.. Dali mozam da ja koristam povratnata karta samo za nazad ??? ???
   
 7. jasisamojas

  jasisamojas Не ми треба титула

  Член од:
  26 ноември 2008
  Мислења:
  761
  Допаѓања:
  419
  Да, секако дека можеш. Само треба да направиш онлајн чекинг неколку дена пред полетување.
   
 8. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  659
  Допаѓања:
  661
  Тие летови почнуваат од 31 октомври. Провери после 31 Октомври ќе видиш дека има летови
   
 9. arheolog

  arheolog

  Член од:
  25 декември 2008
  Мислења:
  1.824
  Допаѓања:
  933

  Над 15 илјади патници ја искористиле можноста за летање кон една од шесте европски дестинации со нискотарифните летови на „Виз ер“, воведени од крајот на октомври


  [​IMG]
  Според податоците на Министерството за транспорт и врски, вкупно 15.565 патници ги искористиле нискотарифните летови на „Виз ер“ за Малме, Дортмунд, Ајндховен, Базел, Тулуз, Минхен и за Милано, кои стартуваа на 28 октомври годинава, со помош на проектот на Владата на Република Македонија за поттикнување и развој на воздушниот сообраќај.

  Најголем број патници на новите дестинации се регистрирани на летовите за и од Малме (Шведска) - вкупно 2.802 патници и Дортмунд (Германија) - 2.665, кон и од Ајндховен (Холандија) се регистрирани 2.643, Базел (Швајцарија) и Тулуз (Франција) - 2.633, Минхен (Германија) - 2.427 и Милано (Италија) - 2.395.

  „Виз ер“ оперира од скопскиот аеродром од јуни минатата година, почнувајќи со лет кон Лондон, а од септември и Венеција. Вкупно досега има превезено 112.244 патници. По реконструкцијата и модернизацијата на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, која заврши во септември минатата година со изградба на нова терминална зграда за пречек и испраќање на патниците, бројот на компании што оперираат на нови дестинации и бројот на патници континуирано бележи пораст. Со имплементирањето на проектот на Владата за финансиска поддршка за поттикнување и развој на воздушниот сообраќај се очекува бројот на патници дополнително да се зголеми. Од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје оваа година досега се превезени 830.109 патници, што е за 70.181 или 9,2 отсто повеќе од вкупниот број патници што биле превезени во текот на целата 2011 година.
  http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=113012163168&id=10&prilog=0&setIzdanie=22744
   
  На Tranquilis му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BEKCHEVA

  BEKCHEVA

  Член од:
  2 декември 2008
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  5
  Kolku steki cigari se dozvoleni? znam deka do lani koga odev preku bugarija , bea 2. ali sega nesto citam:
  within the European Union you can take free of duty up to
  200 cigarettes, or
  100 cigarillos (small cigars weighing not more than three grams per piece),
  or 50 cigars,
  or 250 gram of tobacco for smoking,
  or any mix of the above goods in proportional form.

  Toa znaci deka 1 samo e dozvoleno?
   
 11. Зајче

  Зајче Бело, и тоа!

  Член од:
  13 септември 2008
  Мислења:
  3.335
  Допаѓања:
  3.943
  Ја сеа кога одев однесов 3 и никој ништо не ми рече
   
  На BEKCHEVA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Шота Буби

  Шота Буби нотар

  Член од:
  4 март 2009
  Мислења:
  3.087
  Допаѓања:
  1.776
  можеш и 100 штеки да носиш,само дур не те фатат...иначе дозволено е 1 штека од персон
   
  На BEKCHEVA му/ѝ се допаѓа ова.
 13. дугме

  дугме

  Член од:
  17 мај 2008
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  22
  да ве прашам дали има ефтини летој спрема украина или романија фала однапред
   
 14. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.645
  Допаѓања:
  1.004
  Од Скопје нема
   
 15. ekstrakt

  ekstrakt

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  115
  Дали некој има информација за плаќање преку банка за лет?
  Во случајов, резервирав лет во петок и платив преку Комерцијална Банка 30 минути подоцна, а еве понеделник сме и сеуште немам добиено потврда дека уплатата е примена.
  Бројот кој е назначен како контакт за Македонија ( 059030440 ) ми дава можност за бирање на кој јазик да правам муабет, но нема македонски (има српски, англиски, бугарски, шпански, италјански, германски ...), па не знам ни дали би можел тој контакт центар да ми каже. Btw, бројот е достапен само од мобилен.
   

Сподели преку: