Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Претпоставувам 1ви е SKPVCE. А повратниот лет?
   
 2. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.369
  Допаѓања:
  11.151
  На 2ри, ако ме прашуваш за датум.
   
 3. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Не постои таков лет. Сигурно си проверил на сајтот на Wizz Air?

  Еве ја најблиската комбинација - вкупната цена е долу десно.
  skpvce.JPG
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
 4. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.369
  Допаѓања:
  11.151
  Да да, на ова мислев, само не приметив дека повратниот лет е на 4ти.
   
 5. Mirko15

  Mirko15

  Член од:
  16 септември 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Да, јасно ми е дека чекирањето е од 7 дена до 3 часа пред поаѓање, бидејќи повратниот билет ми е за по 7 дена, чекирањето за наваму ќе го направам од Италија. Меѓутоа, јас сем онаа резервација која ми е пратена веднаш по плаќањето немам ништо друго добиено (на сајтот пишува дека најкасно 3 работни дена пред летот картата ќе биде пратена), значи ли дека јас повеќе нема ништо да добијам и веќе денеска може да ја чекирам картата (се разбира за во еден правец) затоа што летот ми е за в сабота. (дали по чекирањето ќе ја отпринтам или може да ја отпринтам резервацијата)
  Истотака и за бус превозот сем резервацијата добиена веднаш по плаќањето немам добиено ништо друго, на сајтот пишува дека ќе пратат автобуска карта која важи само за тој временски интервал, меѓутоа уште нема.
   
 6. Smert

  Smert

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  4.950
  Допаѓања:
  5.330
  Веќе можеш да ја чекираш картата зашто има помалце од 7 дена до летот. По чекирањето веднаш ја добиваш картата и можеш да ја испринташ. За автобуска карта од аеродромот не знам, немам резервирано тоа до сега.
   
 7. macgowan

  macgowan Гостин

  Исто и за автобусот/картата од М.Поло до Пјацале Рома.Ја штампаш и му ја покажуваш на `мајсторот` кога ќе застане автобусот, веднаш спроти излезот од аеродром - на десната страна.
   
 8. Mirko15

  Mirko15

  Член од:
  16 септември 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Тоа ми е јасно, меѓутоа се уште ја нема а пишува дека важи за одреден термин. Ама влегов во нивниот сајт и проверив, картата се уште не е готова а ќе биде најкасно 3 дена пред летот, би требало тоа да биде утре и ќе обавестат преку е маил.
  --- надополнето: Sep 19, 2011 9:50 AM ---
  Ќе пробам да се чекирам утре, а за бус тикетот разјаснив.
   
 9. macgowan

  macgowan Гостин

  Да, заборавив да спомнам, тикетот точно ќе ти го пуштат како што велат. Уште нешто...јас кога му го покажав тикетот на шоферот се збуни и ми рече да одам на шалтерот внатре да ми го заверат, што подоцна излезе дека не е точно. Потоа само се јави на телефон, провери, се извини и се ок.Така да ништо дополнително не треба.
   
 10. THe_STRaNGeR

  THe_STRaNGeR

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  За да бидам сигурен дека добро сум сватил:
  Летам за Венеција во вторник. Тоа значи дека веќе можам да се чекирам со кодот за конфимација и после тоа на мејл треба да ми стигнат електронската карта и автобуската карта?

  Едит: Потребен ми е за нешто мејлот invoicing-от?
   
 11. Mirko15

  Mirko15

  Член од:
  16 септември 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Независно од чекирањето, ако имаш резервирано автобуска карта, најкасно 3 работни дена пред летот на е маил ќе ти пристигне картата. Ти само ќе треба да ја отпринташ.
  Ако нешто имаш нејасно прочитај го е маилот што ти е пратен веднаш по резервирањето, таму ти е дадена и адресата каде можеш да провериш дали картата ти е изготвена.
   
 12. dGman

  dGman

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  дали некој се јавил на контакт телефонот
  From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.) Јас денес пробав за да прашам нешто и ми јавува дека телефонскиот број не постои !!!!!
   
 13. THe_STRaNGeR

  THe_STRaNGeR

  Член од:
  5 јануари 2008
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  И ја пробував да се јавам, ама ништо.

  Затоа што патувам прв пат, кажете ми ако ми фали нешто. Ја чекирав картата и ми пратија бординг карта и на мејл ми стигна е-тикет за автобуски превоз до Венеција. Не ми треба ништо друго, така?
   
 14. macgowan

  macgowan Гостин

  Ништо друго.
  Среќен пат.
   
 15. dGman

  dGman

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали ја чекира и за назад? Некој од претходните коментари кажа дека може да се чекира ако е повратниот лет е за помалку од 7 дена??? Ме интересира дали е можно тоа или треба најпрво да се реализира летот во едниот правец, па дури тогаш да се чекира за назад.

  И уште нешто. За колку време ти стигна на мејл откако ја чекира?
   

Сподели преку: