Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

1. Supreme06

Supreme06

Член од:
    26 април 2006
    Мислења:
    13.024
    Допаѓања:
    1.935
    Супер нека се множат дестинациите па и до Мадрид да појдеме. :)

--- надополнето ---

поскапо ќе те фати од центар до аеродро А.Велики кај нас него до Венеција

2. Vuki-Viola-Fan

Vuki-Viola-Fan Solo Fiorentina

Член од:
    18 мај 2008
    Мислења:
    3.498
    Допаѓања:
    679
    Poskapo e da se vozis 5-6 pati u mesecot so taksi nego da otides Venecija da ja vidis na 1 den :)

3. devojka87

devojka87

Член од:
    26 март 2011
    Мислења:
    659
    Допаѓања:
    661
    jas samo da prasam ako nekoj znae, kolku kosta viza za anglija? sakam da spojam 2 karti skopje-london luton-tenerife pa me interesira vizata....pozz

4. gade

gade Augustus

Член од:
    12 април 2008
    Мислења:
    4.785
    Допаѓања:
    4.972
    Најдобро јави се во амбасада, дали постои нешто како транзитна виза, за обична виза се плаќа 88евра, а и прашање е дали ке ти дадат, екстремно тешко даваат виза.

5. V.E.N.0.M

V.E.N.0.M

Член од:
    29 јануари 2010
    Мислења:
    1.539
    Допаѓања:
    1.314
    Хоохоо екстра од секогаш сум сакал да ја посетам венеција , и за малта да средат нешто туф туф туф:p

6. devojka87

devojka87

Член од:
    26 март 2011
    Мислења:
    659
    Допаѓања:
    661
    Ne se sekiraj neka gi vovedat letovite do venecija i posle od venecija so ryanair imas za do malta povratna karta za 45 evra ;)

На V.E.N.0.M му/ѝ се допаѓа ова.
  7. V.E.N.0.M

V.E.N.0.M

Член од:
    29 јануари 2010
    Мислења:
    1.539
    Допаѓања:
    1.314
    Аха не сум знаел , иначе супер фала многу.

8. The_Red1

The_Red1 значи фактички

Член од:
    18 септември 2009
    Мислења:
    4.160
    Допаѓања:
    4.751
    Едноставно совршено :)
    -Кај за викенд? -Еве до Венеција :P

На blue ladybug му/ѝ се допаѓа ова.
  9. macgowan

macgowan Гостин

Се е убаво,авионските билети ефтини,се ок...Само што СЕ друго таму е прескапо!Тоа да се земи во предвид со време.
    Едноставно кажано,не е типот - “Рим“ скапо ниту “Милано“ скапо или“Фиренца“ скапо...ова е Венеција cunning скапо!

10. Solid

Solid Зона на самракот

Член од:
    26 август 2007
    Мислења:
    6.954
    Допаѓања:
    3.355
    Па нормално дека е скапо.Венеција е за дневно разгледување,не за преспивање.На плоштад Св.Марко кафе е 20 евра,ама затоа од два пати што сум бил во Венеција масите на тој плоштад беа скоро празни.Во хард рок кафе хамбургер е 15 евра.Нормално има и места со нормални цени(за венецијански услови).

11. macgowan

macgowan Гостин

Не сум согласен дека е за дневно разгледување.И јас така мислев дури не отидов сега и останав 4 ноќи.Освен Венеција која изгледа поинаку кога не си на инстант-тура тука ти се и Lido,Murano,Burano,Giudecca така да има доста за шетање и гледање.Падова ти е на 20мин со воз а Верона 1 сат.
    Кафето е една од најефтините рабори во Венеција-2,5 еур отприлика секаде(на Лидо беше 1,5еур) а на San Marco е нормално најскапото,конкретно во кафе `Флоријан`,и беше 12еур(еспресо 6евра+6евра supplemento musica) и беше полно немаше место.
    Имаше и парче пица од 2 евра и Becks 0,5 за 2,5еур во Dorsoduro не можеше да дојдиш до ред.Нормални цени за Венецијански услови,да...но се е подредено да ти го исцедат секое евро.
    Ова го пишувам чисто од практични причини,пошто многу се зборува за идните летови за таму,од `предострожност`.
    Лани бев Фиренца и иако и таа важи за еден од најскапите градови во Италија Венеција е над неа високо.Барем во Фиренца имаше и маркети да купиш нешто по нормална цена по потреба,а во Венеција има еден единствен Billa маркет со површина и опременост како локалниот супермаркет кај мене в комшии.Зборувам за Венеција,островот а не да одиш до Местре!Тоа е дел од стратегијата,нели на тој начин тие владееја со медитеранот толку време!

Во секој случај вреди да се види фантастична е!

12. Е.Аркадјевна

Е.Аркадјевна

Член од:
    13 септември 2009
    Мислења:
    287
    Допаѓања:
    110
    Има ли некој кој е запознаен со распоредот на градски автобуси кога ги има и дали има блиску до местото Marghera во Венеција за до аеродромот Марко Поло и до центарот на Венеција

13. Tranquilis

Tranquilis Putting Macedonia on the map.

Член од:
    10 август 2011
    Мислења:
    526
    Допаѓања:
    656
    Провери на линковите подолу на страницава:

http://www.trevisoairport.it/index_safe.html

и тука

http://www.veniceairport.it/page/servizi/trasporti/treno?m=01020201

14. Е.Аркадјевна

Е.Аркадјевна

Член од:
    13 септември 2009
    Мислења:
    287
    Допаѓања:
    110
    fala mnogu, go najdov i jas ova ama ne znam kolku e oddalecena avtobuskata od kade shto ke bidam smestena, na mapa gledav no nikade ne najdov avtobuska
    --- надополнето: Aug 11, 2011 4:54 PM ---
    во camping village Jolly

15. Tranquilis

Tranquilis Putting Macedonia on the map.

Член од:
    10 август 2011
    Мислења:
    526
    Допаѓања:
    656
    http://www.ecvacanze.it/en/campingvillagejolly/directions

'By train or by bus' =)

Сподели преку: