Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. Supreme06

  Supreme06

  Член од:
  26 април 2006
  Мислења:
  13.024
  Допаѓања:
  1.935
  Супер нека се множат дестинациите па и до Мадрид да појдеме. :)

  --- надополнето ---

  поскапо ќе те фати од центар до аеродро А.Велики кај нас него до Венеција
   
 2. Vuki-Viola-Fan

  Vuki-Viola-Fan Solo Fiorentina

  Член од:
  18 мај 2008
  Мислења:
  3.498
  Допаѓања:
  679
  Poskapo e da se vozis 5-6 pati u mesecot so taksi nego da otides Venecija da ja vidis na 1 den :)
   
 3. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  659
  Допаѓања:
  661
  jas samo da prasam ako nekoj znae, kolku kosta viza za anglija? sakam da spojam 2 karti skopje-london luton-tenerife pa me interesira vizata....pozz
   
 4. gade

  gade Augustus

  Член од:
  12 април 2008
  Мислења:
  4.785
  Допаѓања:
  4.972
  Најдобро јави се во амбасада, дали постои нешто како транзитна виза, за обична виза се плаќа 88евра, а и прашање е дали ке ти дадат, екстремно тешко даваат виза.
   
 5. V.E.N.0.M

  V.E.N.0.M

  Член од:
  29 јануари 2010
  Мислења:
  1.539
  Допаѓања:
  1.314
  Хоохоо екстра од секогаш сум сакал да ја посетам венеција , и за малта да средат нешто туф туф туф:p
   
 6. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  659
  Допаѓања:
  661
  Ne se sekiraj neka gi vovedat letovite do venecija i posle od venecija so ryanair imas za do malta povratna karta za 45 evra ;)
   
  На V.E.N.0.M му/ѝ се допаѓа ова.
 7. V.E.N.0.M

  V.E.N.0.M

  Член од:
  29 јануари 2010
  Мислења:
  1.539
  Допаѓања:
  1.314
  Аха не сум знаел , иначе супер фала многу.
   
 8. The_Red1

  The_Red1 значи фактички

  Член од:
  18 септември 2009
  Мислења:
  4.160
  Допаѓања:
  4.751
  Едноставно совршено :)
  -Кај за викенд? -Еве до Венеција :P
   
  На blue ladybug му/ѝ се допаѓа ова.
 9. macgowan

  macgowan Гостин

  Се е убаво,авионските билети ефтини,се ок...Само што СЕ друго таму е прескапо!Тоа да се земи во предвид со време.
  Едноставно кажано,не е типот - “Рим“ скапо ниту “Милано“ скапо или“Фиренца“ скапо...ова е Венеција cunning скапо!
   
 10. Solid

  Solid Зона на самракот

  Член од:
  26 август 2007
  Мислења:
  6.954
  Допаѓања:
  3.355
  Па нормално дека е скапо.Венеција е за дневно разгледување,не за преспивање.На плоштад Св.Марко кафе е 20 евра,ама затоа од два пати што сум бил во Венеција масите на тој плоштад беа скоро празни.Во хард рок кафе хамбургер е 15 евра.Нормално има и места со нормални цени(за венецијански услови).
   
 11. macgowan

  macgowan Гостин

  Не сум согласен дека е за дневно разгледување.И јас така мислев дури не отидов сега и останав 4 ноќи.Освен Венеција која изгледа поинаку кога не си на инстант-тура тука ти се и Lido,Murano,Burano,Giudecca така да има доста за шетање и гледање.Падова ти е на 20мин со воз а Верона 1 сат.
  Кафето е една од најефтините рабори во Венеција-2,5 еур отприлика секаде(на Лидо беше 1,5еур) а на San Marco е нормално најскапото,конкретно во кафе `Флоријан`,и беше 12еур(еспресо 6евра+6евра supplemento musica) и беше полно немаше место.
  Имаше и парче пица од 2 евра и Becks 0,5 за 2,5еур во Dorsoduro не можеше да дојдиш до ред.Нормални цени за Венецијански услови,да...но се е подредено да ти го исцедат секое евро.
  Ова го пишувам чисто од практични причини,пошто многу се зборува за идните летови за таму,од `предострожност`.
  Лани бев Фиренца и иако и таа важи за еден од најскапите градови во Италија Венеција е над неа високо.Барем во Фиренца имаше и маркети да купиш нешто по нормална цена по потреба,а во Венеција има еден единствен Billa маркет со површина и опременост како локалниот супермаркет кај мене в комшии.Зборувам за Венеција,островот а не да одиш до Местре!Тоа е дел од стратегијата,нели на тој начин тие владееја со медитеранот толку време!

  Во секој случај вреди да се види фантастична е!
   
 12. Е.Аркадјевна

  Е.Аркадјевна

  Член од:
  13 септември 2009
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  110
  Има ли некој кој е запознаен со распоредот на градски автобуси кога ги има и дали има блиску до местото Marghera во Венеција за до аеродромот Марко Поло и до центарот на Венеција
   
 13. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Провери на линковите подолу на страницава:

  http://www.trevisoairport.it/index_safe.html

  и тука

  http://www.veniceairport.it/page/servizi/trasporti/treno?m=01020201
   
 14. Е.Аркадјевна

  Е.Аркадјевна

  Член од:
  13 септември 2009
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  110
  fala mnogu, go najdov i jas ova ama ne znam kolku e oddalecena avtobuskata od kade shto ke bidam smestena, na mapa gledav no nikade ne najdov avtobuska
  --- надополнето: Aug 11, 2011 4:54 PM ---
  во camping village Jolly
   
 15. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  http://www.ecvacanze.it/en/campingvillagejolly/directions

  'By train or by bus' =)
   

Сподели преку: