Wizz Air летови од/до Македонија

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
За влез во Англија ви треба негативен тест и десет дена изолација при што на вториот и осмиот ден од изолацијата треба да се направат тестови пак...на ваш трошок.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Една година нема директен лет Скопје-Малта. :/
Скроз не заборавија. А инаку летам стално.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Дали некој поднел барање за конверзија на кредит за да ти ги вратат парите на сметка? Цело време ми дава грешка дека бројот на сметката не е точен...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Дали некој поднел барање за конверзија на кредит за да ти ги вратат парите на сметка? Цело време ми дава грешка дека бројот на сметката не е точен...
Јас лани го направив тоа и ми вратија пари
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
Уште не ми е јасно зошто Визер преку Виена лета до Охрид а не до Скопје...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Уште не ми е јасно зошто Визер преку Виена лета до Охрид а не до Скопје...
Веројатно имаат таков договор со владата и за таа линија имаат некои субвенции
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Од кога почнаа бе со administration fee по патник/по лет? Па уште 20% на цената додава тоа.
Дај нека влезе уште некој оператор, да се освестат малце со цениве.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Од кога почнаа бе со administration fee по патник/по лет? Па уште 20% на цената додава тоа.
Дај нека влезе уште некој оператор, да се освестат малце со цениве.
И 5 да влезат во моментов ќе биде така, голем дел од компаниите се во загуба од кризата и пробуваат на секој начин да земат плус пари. Ѕирни да видиш какви се цените на прекуокеанските летови. Пример за Австралија картите се неколку пати поскапи од тоа што беа претходно, плус со економи класа може и да не те качат.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Од кога почнаа бе со administration fee по патник/по лет? Па уште 20% на цената додава тоа.
Дај нека влезе уште некој оператор, да се освестат малце со цениве.
Тие Такси ги имат од секогаш. Знам порано ко летав по 10 евра, едно евро беше цена на картата, а 9 таја administration fee.
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Некој да нема патувано скоро Јуни месец дали терат негативен тест ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Некој да нема патувано скоро Јуни месец дали терат негативен тест ?
Зависно од земјата кон која патуваш, кон МКД од никаде не бараат тест зашто МКД не го побарува тоа, ама од МКД стално ти гледаат условите во крајната дестинација
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Edno prasanje ako nekoj znae da mi pomogne. Imam karta so Wizz. Vo service included pisuva Airport check-in. Dali toa znaci deka ne mora online-check in da napravam i na aerodrom gi zemam kartite? Opcijata za online check in e otvorena ali ako davaat na aerodrom ne gledam online da pravam. Samo da ne ispadne deka trebalo pa da me izgorat?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
@Igorcemk
Имаш некој пакет докупено или чиста карта ти е? Ако пишува дека услугата е вклучена тогаш не би требало да те изгорат ама тоа се зависи од што се имаш докупено освен картата
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Хело гајс.

Сакам да зеам карта од Охрид за Дортмунд за во Сабота, 28 ми август.
Цената на картата е 18000 денари (втората опција шо е со куфер од 20 кила) и некако скапичко ми гледат.
Знам дека е на две недели, плус лето...ама ипак :)

Сакам да прашам за совет - вредит да се ризикуват и да се чекат случајно дан се намалит цената(по шо имам слушано муабети дека ги билдет цените, па после одредено време паѓет), или да си голтнам и да си ја купам колку шо е?

Благодариме унапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom