Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Има некој информација официјална за до кога е затворен скопскиот аеродром? За комерцијални летови , за визер правам муабет... бидејќи имам другар кој вчера резервирал Скопје-Милано за 3ти Мај, не му дало никакво соопштение при резервација..... значи тоа дека сигурно ќе се обават летовите од 3ти Мај натака? До скоро имаше летови дури од Јуни ако не се лажам сега се ставени од почеток на Мај....
Мислам дека не е сигурно дали и тогаш ќе се лета, јас знам дека кога го откажував мојот лет кој беше на почеток на март чисто од радозналост сакав да видам кога се првите летови за Милано и ми покажа дека ќе бидат во мај.

Освен ако нема некое соопштение од Владава за истово, ја не би букирал карти.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.369
Да да , откажан е летот за 3ти Мај.. му пратиле порака дека е откажа и како да си ги врати парите... незнам зошто пуштаат да се резервира кога не се сигурни дека ќе отворат аеродромите....
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Има некој информација официјална за до кога е затворен скопскиот аеродром? За комерцијални летови , за визер правам муабет... бидејќи имам другар кој вчера резервирал Скопје-Милано за 3ти Мај, не му дало никакво соопштение при резервација..... значи тоа дека сигурно ќе се обават летовите од 3ти Мај натака? До скоро имаше летови дури од Јуни ако не се лажам сега се ставени од почеток на Мај....
До 30 јуни нема да има летови од/до скопскиот аеродром.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.369
Предпоставувам и летовите на виз ер од соседните земји ќе се откажуваат....
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, денес најави дека како резултат на продолжените рестрикции за патување наменети за сите странски летови од и до Република Северна Македонија, авиокомпанијата ја продолжува суспензијата на сите летови до земјата до 16ти Мај.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.335
Поени од реакции
4.924
Значи до 30ти Јуни нема да идат пратки од Алиекспрес... Ебати државата смрдена...
Бај д веј - Предпоставувам се пишува Претпоставувам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Значи до 30ти Јуни нема да идат пратки од Алиекспрес... Ебати државата смрдена...
Бај д веј - Предпоставувам се пишува Претпоставувам.
w0w0w0w jakata rabota pratki od aliekspres nemalo da ima do juli
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Како за кого, за некого е "јака" работа.
Мене ми стигна нарачка после забраната за летови, можда претходно било стигнато. Сигурен си дека не носат?
 
A

Avenger99

Гостин
Абе карго летови мислам деак е дозволено на аеродромот и мени ми стигна нарачка пред некој ден.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.335
Поени од реакции
4.924
Мене ми стигна нарачка после забраната за летови, можда претходно било стигнато. Сигурен си дека не носат?
Од тоа што разбрав не носат.
Македонски Пошти користат комерцијални летови за да пренесат пратки од збирните центри на Алибаба/Алиекспрес, Холандија, Чешка и останати места.
Тоа што ти стигнало е стасано кај нас пред да се деси lockdown
Најтрагично е што и големи пратки од неколку стотина $ со тракинг, осигурања и сите тертипи се заглавени по депоата.
Некој води Web Shops a периодов ко што се затворени луѓево дома и кликаат на секоја глупост по Фејсбук, залихите се трошат ко луди. Ж

Сакам да кажам некој лебот го ваѓа и му е во интерес: Алиекспрес- Македонски Пошти-WizzAir да работат непречено. Инаку јак кур ако не дојде пратката од 1$....
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Што се случува со Wizzair membership картичките, има ли некое инфо дали ќе бидат продолжени?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Дали средствата на wizz account може да се користат само ако јас како сопственик на профилот резервирам карта? Пробав на еден другар да резервирам, не ми ја даваше опцијата да платам од виз сметката. Некој дали е имал вакво искуство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom