Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Аман бе цела Македонија ли лета до Брисел секој месец :facepalm: се е полно а морам баш од Скопје да одам. Ме интересира, низ сите месеци е вака конкретно за Брисел?
Alternativa Keln, imash direkt ICE voz od zeleznickata vo Keln do Brisel, za pomalku od 2 saata si tamu.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Alternativa Keln, imash direkt ICE voz od zeleznickata vo Keln do Brisel, za pomalku od 2 saata si tamu.
знам, возовите во Германија се од бога дадени што се вика ама едни гоблини мора до Брисел да ги носам а ептен цепидлачат, од големото добро утро се, ако ги прекачувам знам дека ќе дробат :tapp: ќе смислам нешто :D
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
знам, возовите во Германија се од бога дадени што се вика ама едни гоблини мора до Брисел да ги носам а ептен цепидлачат, од големото добро утро се, ако ги прекачувам знам дека ќе дробат :tapp: ќе смислам нешто :D
Milioneri, fudbaleri itn koristat vozovi ovde posto se najefikasni i 100% climate friendly, epten jako drustvo imas nekoe :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Milioneri, fudbaleri itn koristat vozovi ovde posto se najefikasni i 100% climate friendly, epten jako drustvo imas nekoe :D
Да беа друштво ќе ги донесев прво овде, македонски клиенти се, се ти е јасно, покондурена сељана
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
На вакво нешто сте налетале досега?
*маршрутата чека на одобрување

Screenshot_20200130_171033.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Аман бе цела Македонија ли лета до Брисел секој месец :facepalm: се е полно а морам баш од Скопје да одам. Ме интересира, низ сите месеци е вака конкретно за Брисел?
Во мај летав за Брисел и за натаму неколку дена пред летот не успеав да купам карта од Виз.

За Брисел-Скопје купив, но полн беше авионот така да веројатно и за назад биле продадени сите карти до денот на полетување
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Што е финтава со опцијава Скопје - Виена ама кога ја бираш после ти дава "до аеродромот во Братислава"? Демек лет со прекачување е? Или поверојатната опција - уствари е лет до Братислава па ти нудат бус опција до Виена?
До пред некое време Рајан ер ги рекламираја летојте до/од Братислава како Виена Исток.:pos:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
До пред некое време Рајан ер ги рекламираја летојте до/од Братислава како Виена Исток.:pos:
Ништо смешно брат, коа можат виз да рекламираат летови до Париз или Стокхолм, а аеродромите се на 150 и 100км од градовите може и Братислава да биде Виена секако е поблиску во Виена него белимбегово до Скопје :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Аман бе цела Македонија ли лета до Брисел секој месец :facepalm: се е полно а морам баш од Скопје да одам. Ме интересира, низ сите месеци е вака конкретно за Брисел?
Можда од владата ги шетаат на екскурзија .
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Ке резервирам од Скопје да летам до Братислава, а како да дојдам после од Братислава до Виена? Каде да резервирам или да најдам превоз? Ве молам нека пише некој, итно ми е...
 
Последно уредено:

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ке резервирам од Скопје да летам до Братислава, а како да дојдам после од Братислава до Виена? Каде да резервирам или да најдам превоз? Ве молам нека пише некој, итно ми е...
Со автобус ќе отидеш. Саат време е возењето, на секој саат имаше автобус ми се чини и не беше скапо. Види на веб страните на автобуските станици
Автоматски споено мислење:

Ке резервирам од Скопје да летам до Братислава, а како да дојдам после од Братислава до Виена? Каде да резервирам или да најдам превоз? Ве молам нека пише некој, итно ми е...
Со автобус ќе отидеш. Саат време е возењето, на секој саат имаше автобус ми се чини и не беше скапо. Види на веб страните на автобуските станици
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Член од
19 ноември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo moze da mi odgovori nekoj zosto mi se pojavi ova posle onlajn cek in? I fali treba da napravam cek in na aerodrom Screenshot_20200208_020235.jpg
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Zdravo moze da mi odgovori nekoj zosto mi se pojavi ova posle onlajn cek in? I fali treba da napravam cek in na aerodromПрегледај го приврзокот 232775
На летовите за Германија е задолжително да се прави чекин на аеродром. Барем до сега правеа така, а според ова што си го објавил и твојот лет не е исклучок
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Дечки има некој искуство со откажување на купени карти?

Гледав нешто на нивната страна дека за откажување лет 14 или повеќе дена пред летот се плаќа 60 евра по патник. По таа логика значи ако имам купено 2 повратни карти треба да платам 120 евра? И дали тоа важи само за оние со членска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom