Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Да не има некој искуство со промена на лет? Сабајлево ми стигна дека летот ми е преместен за еден ден и имам опција за refund. Дали ти ги враќаат сите пари на трансакциска?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
od Ger za nazad isto li se cekiras na aerodromot i ti treba samo pashos da pokazes nisto drugo taka? I dali znaat da kasnat letovite od tamu za tuka? mnogu malku?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
od Ger za nazad isto li se cekiras na aerodromot i ti treba samo pashos da pokazes nisto drugo taka? I dali znaat da kasnat letovite od tamu za tuka? mnogu malku?
Треба да се чекираш онлајн.

Како бе си планирате дали ќе касни или не, што ако касни во 99 случаи ама баш стотиот кога ти леташ тргне на време што ќе им речеш ама стално касни? Твое е да бидеш на време на аеродром зашто сигурно нема авионот да те чека
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба да се чекираш онлајн.

Како бе си планирате дали ќе касни или не, што ако касни во 99 случаи ама баш стотиот кога ти леташ тргне на време што ќе им речеш ама стално касни? Твое е да бидеш на време на аеродром зашто сигурно нема авионот да те чека
Македонциве и каснењето се патологија
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Треба да се чекираш онлајн.

Како бе си планирате дали ќе касни или не, што ако касни во 99 случаи ама баш стотиот кога ти леташ тргне на време што ќе им речеш ама стално касни? Твое е да бидеш на време на аеродром зашто сигурно нема авионот да те чека
Работата е ако се дешава почесто да касни за назад летот да си планираш за тие што ке те чекаат на СК аеро за "договор" а не да ме чека мене авионот,не сме се разбрале..
Btw имат бординг пасс или мора да се печати ( за назад ) ?
Иначе фала.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Работата е ако се дешава почесто да касни за назад летот да си планираш за тие што ке те чекаат на СК аеро за "договор" а не да ме чека мене авионот,не сме се разбрале..
Btw имат бординг пасс или мора да се печати ( за назад ) ?
Иначе фала.
Ќе си ја симнеш (симнат) Flightradar24 за на андроид и во реално време ќе пратат кога ќе полета и каде се наоѓа во моментот со која брзина се движи колку е високо итн.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Ќе си гледате на аеродром, expected time за слетување и тоа е тоа :)
Башка пред да полеташ, дур си во авион ќе им пишеш порака дека полетувате, не е крај на свет :))
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Работата е ако се дешава почесто да касни за назад летот да си планираш за тие што ке те чекаат на СК аеро за "договор" а не да ме чека мене авионот,не сме се разбрале..
Btw имат бординг пасс или мора да се печати ( за назад ) ?
Иначе фала.
Ти пишале како можеш да го пратиш авионот до кај е, немора апликација може и на компјутер .
Симни ја апликацијата од виззаир и не.мораш да ја печатиш картата можеш преку неа да покажеш
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Имам лет утре за Берлин, чекирав карти сега (3 наеднаш дека заедно патуваме), имам боардинг кард, ама нема боардинг пас.да спуштам. Чаре ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Здраво. Имам лет утре за Берлин, чекирав карти сега (3 наеднаш дека заедно патуваме), имам боардинг кард, ама нема боардинг пас.да спуштам. Чаре ?
Мислам дека од Македонија не ти треба да принташ карти.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Фала на одговорот, ама се надевам дека некој ќе каже за посигурно.
Да потврдам.
Другар ми патуваше скоро од Македонија до Германија и само што ми кажа дека го користел само кодот.
Они ти принтаат тикет кога ќе го презентираш кодот и пасошот.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Да потврдам.
Другар ми патуваше скоро од Македонија до Германија и само што ми кажа дека го користел само кодот.
Они ти принтаат тикет кога ќе го презентираш кодот и пасошот.
Е ова е веќе друго. Фала ти многу. Инаку и на веб сајтот на Визер во делот за чекирање, никаде не пишува бординг пас, туку само бординг кард. Значи сменети се работите. Фала многу уште еднаш. Поздрав
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Летав некна за Гер,за чек ин даваш пасош на шалтер им кажуваш до кој град леташ и ти принтаат карта,и да ви кажам едно 30 луѓе ги препратија да си доплатат багаж дека им бил претежок,преголем за малку кг/цм и настана караница o_O. И да кога слетав Гер на пасошка контрола ме испитуваше тој полицаецот,до кај ке одиш,кај кој,колку дена,ми тражеше да му покажам повратна карта (среќа имав сликано на тел),ме пита за пари колку носам му кажав и чекше до дека не му ги покажам па тогај ми го даде пасошот,ме задржа едно 10 мин..
Пс летовите натаму и наваму не каснеа ич,туку 5 до 10 мин порано слетавме позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom