Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Не се сеќавам дека некогаш ми стигнал код на мобилен?
Од каде купуваше карта?
Со која авио компанија леташ? Секоја авио компанија или страна за резервирање си имаат различен систем, најчесто се слични ама не нора да значи дека се исти.
Wizz.. Епа тогаш што треба да се внеси кај шифра за потврда?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
Никогаш не ми стигнал код од визз на телефон, добиваш меил за резервацијата и ги имаш картите на твојот профил на виз ништо повеќе од тоа. 48часа пред лет ттеба да се чекираш, освен ако не си платиш за седиште па да можеш и порано
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овој сигурно е некој "Што бе не смеам да пушам во авион? Ај симни ме ако можеш."

Screenshot_20190327-222612~2.png
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
zdravo verojatno postavuvano prasanje ali nie barame odgovor koga ke ni zatreba
se raboti za bagaz kako i obicno ovoj pat jas sakam da improviziram dali vredi i dali ima nekoj iskustvo
so kabinski bagaz so priority sakam vo kabinskiot kufer da nosam masina za sienje, znam deka mozam dole ama kako gi frlaat ne mie sigurno dali e toa dozvoleno vo kabina ili samo Laptop i nekoi licni aparati se dozvoleni dali ima nekoj slicno iskustvo.A inaku se raboti za let na relacija Eindhoven-Skopje
blagodaram na info odnapred pozzzz
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
zdravo verojatno postavuvano prasanje ali nie barame odgovor koga ke ni zatreba
se raboti za bagaz kako i obicno ovoj pat jas sakam da improviziram dali vredi i dali ima nekoj iskustvo
so kabinski bagaz so priority sakam vo kabinskiot kufer da nosam masina za sienje, znam deka mozam dole ama kako gi frlaat ne mie sigurno dali e toa dozvoleno vo kabina ili samo Laptop i nekoi licni aparati se dozvoleni dali ima nekoj slicno iskustvo.A inaku se raboti za let na relacija Eindhoven-Skopje
blagodaram na info odnapred pozzzz
Мајка ми пред два месеци леташе Гетеборг скопје со машинка за шишање помина без проблем
Ако немаш купено приорити и не ти серизикува земи чекиран багаж од 10кг и немаш гајле 100-200 денари е разликата у цена
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Мајка ми пред два месеци леташе Гетеборг скопје со машинка за шишање помина без проблем
Ако немаш купено приорити и не ти серизикува земи чекиран багаж од 10кг и немаш гајле 100-200 денари е разликата у цена
fala mnogu sekako deka ke zemam prioriti i bagaz od 10 kg a se nadevam holanganive nema da pravat problem:) fala uste ednas
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Овој сигурно е некој "Што бе не смеам да пушам во авион? Ај симни ме ако можеш."

Прегледај го приврзокот 206641
2017 летото, лет Барса - Скопје. Се случи "револуција" на патниците против двајца снобчиња, баба и дедо. Лет од 3 часа, ниту секунда без кавга. Згора на цел тој куршлус, една типка станува со цигарата во уста, правец тоалет, цел авион закепкува на тутун за 15 секунди. Тоа е нашиот фраерлук, ќе запалам цигара бе, стрепам, што да не.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
fala mnogu sekako deka ke zemam prioriti i bagaz od 10 kg a se nadevam holanganive nema da pravat problem:) fala uste ednas
Имаш чекиран багаж од 10кг што е скоро иста цена како и приорити. Така што ќе имаш опција да си ставиш доле што и да сакаш и никој нема да ти прави проблем, не зборев за дополнителната торбица што ја добиваш со приорити
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Имаш чекиран багаж од 10кг што е скоро иста цена како и приорити. Така што ќе имаш опција да си ставиш доле што и да сакаш и никој нема да ти прави проблем, не зборев за дополнителната торбица што ја добиваш со приорити
ako dobro te razbrav mi pisuvas za dole mene poentata mi e da ja nosam gore so mene ne mi e sigurno dole znaeme kako gi frlaat tie kuferi sto se dole jas ja plativ dosta skapa pa sakam da ja nosam so mene go re vo kabinski bagaz dali i majkati ja nosese gore ? da ne ne se razbravme dobro.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
ako dobro te razbrav mi pisuvas za dole mene poentata mi e da ja nosam gore so mene ne mi e sigurno dole znaeme kako gi frlaat tie kuferi sto se dole jas ja plativ dosta skapa pa sakam da ja nosam so mene go re vo kabinski bagaz dali i majkati ja nosese gore ? da ne ne se razbravme dobro.
Јас добро те разбрав ама изгледа ти не.
Мајка ми ја носеше горе во кабински багаж ни приорити ништо. Ама се зависи од аеродром до аеродром. Ако сакаш да си сигурен со торбицата доле па имаш нешто облека и такви ствари меѓу нив ништо нема да и биде.

Ууу бро чекај сега од последниов пост видов убаво машина за шиење си пишал, јас за шишање разбрав вчера (премор јбг)

Тоа незнам како ќе го изведеш да го префрлиш
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.642
znaci 10te kila idat gore u kabina uvek
a imas opcija ako sakas da ja pustis dole, ne praat problemi

samo ne znam na kontrola so ke ti kazat za masina za sienje od 10kg
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
znaci 10te kila idat gore u kabina uvek
a imas opcija ako sakas da ja pustis dole, ne praat problemi

samo ne znam na kontrola so ke ti kazat za masina za sienje od 10kg
Не е веќе така, ако ти е приорити мора горе неможе повеќе доле.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Јас добро те разбрав ама изгледа ти не.
Мајка ми ја носеше горе во кабински багаж ни приорити ништо. Ама се зависи од аеродром до аеродром. Ако сакаш да си сигурен со торбицата доле па имаш нешто облека и такви ствари меѓу нив ништо нема да и биде.
ili ke i bide ili ne posledniot pat od cetirite trkala ednoto ne da bese skrseno na nov kufer dupka imase od 5 santimetri na mestoto od trkaloto taka da dole e ili ke ok ili ne posto ne e samo kaj nas maksimalno frlanje na kuferi to e nasvetsko nivo ali ti blagodaram za se.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
znaci 10te kila idat gore u kabina uvek
a imas opcija ako sakas da ja pustis dole, ne praat problemi

samo ne znam na kontrola so ke ti kazat za masina za sienje od 10kg
Додека живеев во будимпешта повеќе од 30 лета направив еднаш не ми дадоа да пуштам приорити доле. Од италија исто, сега од гетеборг моите кога идеа накај скопје пред помалку од два месеци не им дадоа. Па дури и од скопје не даваат стално за да наплатат повеќе, заради таа финта и ја воведоа торбицата од 10кг да имаат оправдување зашто не ти даваат.

@eduardo евентуално да видиш за спортска опрема имаше посебни опции у стилу и кршливо и такви ствари каде треба да одговараат ако има штета, ама провери како иде тоа со виз
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
znaci 10te kila idat gore u kabina uvek
a imas opcija ako sakas da ja pustis dole, ne praat problemi

samo ne znam na kontrola so ke ti kazat za masina za sienje od 10kg
to e poentata so ke kazat eve od svedska ne praat problem ama od Einthoven ne znam kako ke e zato se rasprasuvav so iskustva.Po nekoja logika i moja matematika ne bi trebalo da e problem bideki toj bagas e moja licna rabota i platen regularno po site propisi i zafatnina.Ako e dozvoleno na nekoj da nosi lap-top so koj raboti i mu treba taka i ovaa edna masinka od 3-4 kg e moja licna rabota(e dodusa jas ne sijam :) ova e poklon za makjkami i vetuvam 3-4 godini:)i konecno ) ama kurslus nosenjevo:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom