Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. janakieskia

  janakieskia

  Член од:
  9 декември 2018
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  13
  Kako mozam da ja prodadam kartata za Frankfurt han, mi ispadnaa nepredvideni problemi a kartata e veke kupena?

  Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
   
 2. DimceY

  DimceY Jimmy

  Член од:
  20 ноември 2007
  Мислења:
  4.645
  Допаѓања:
  2.996
  има група на фб Makedonier in Deutschland (Македонци во Германија) пробај таму постирај... btw промена на име кошта 40€..

  Sent from my SM-G960F using Tapatalk
   
  На janakieskia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.867
  Допаѓања:
  2.259
  Дали функционира сеуште линијата Скопје - Барселона, бидејќи рекоа дека ќе ја исклучат, а на апликацијата вчера гледам дека сеуште ја има?
   
 4. Maks123

  Maks123

  Член од:
  12 јануари 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите,
  Резервирав автобуски превоз од Автобуска - Скопски Аеродром на моите, но не можам да најдам подетални информации за тоа од каде поаѓа автобусот (на резервацијата пишуваше поаѓа од автобуска станица, но името на овој превозник не ми е познато.) Прашањето ми беше дали некој патувал со овој превозник P-airbus претходно и дали може да сподели информации каде се чека автобусот за аеродром?
  Ви Благодарам однапред! PREVOZ-2.jpg
   
 5. ekstrakt

  ekstrakt

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  115
  Досега не сум резервирал трансфер преку WizzAir, но да не имаш резервирано за дестинацијата?

  Тука превозот го врши Manora (https://www.manoragroup.com/), тие имаат договор/лиценца со аеродромот (независно од WizzAir).
  Автобусот изгледа баш вака:
  [​IMG]
  Обично нема потреба од претходна резервација, автобусот вози по возен ред, карта се купува од возачот (180ден), и од аеродром, и од Скопје.
  Почетна станица му е наспроти влезот на Холидеј Ин, втора станица е меѓуградската автобуска/железничка, па ТЦ Бисер, па вози до аеродром.
  Порано линијата ја имаше Вардар Експрес, ама им завршил договорот, сега не знам дали возат уште.
  Кај меѓуградската автобуска станица автобусот застанува на главниот булевар во насока накај општина Аеродром, под железничката станица, кај аптеката Зегин (би требало да има знак Airport Bus).

  Го ѕирнав сајтот на компанијата што ја имаш на резервацијата, може да е валиден, ама како што кажав претходно, досега не сум резервирал shuttle service преку WizzAir, па не можам да кажам со сигурност (ми дава цена 7евра за Скопје-Аеродром).
  Порано WizzAir имаше сопствено комбе, па потоа се спои со аеродромскиот автобус.


  П.С.
  Последен пат се возев од аеродром до Скопје пред 2 месеци.
   
  На Maks123 и snatch им се допаѓа ова.
 6. Maks123

  Maks123

  Член од:
  12 јануари 2019
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ти Благодарам Многу за одговорот!
  Во меѓувреме добив е-маил од агенцијата:

  Dear Passenger,

  thank you for your e-mail.

  We will send your e-ticket approx. a week before travel. The ticket contains all important information there is to know about the service – contact details, timetable, meeting points.

  You will receive a notification e-mail that your e-ticket is ready. Please also check your spam and trash folders if you cannot find the e-mail in your inbox.

  Please contact us if you have not received your ticket 3 days before travel.

  Thank you for your patience until we send your ticket.

  Best Regards,


  Adrienn
  Customer Service Manager

  [​IMG]
  P Company Group
  M +36 1 655 5302
  W www.p-airbus.com
  P-Air Hungary Ltd • Plus Group Ltd • Plus Airport Services Ltd
  За секој случај за да дознаам порано бидејќи нема да бидам во земјава ќе прашам во агенцијата што ми ја посочи и ќе видам на шалтерот за информации на автобуска. Се надевам дека таму ќе ги добијам дополнителните информации...
  Секое Добро,
  Поздрав.
   
 7. warmaster

  warmaster

  Член од:
  30 јули 2008
  Мислења:
  4.229
  Допаѓања:
  2.701
  При резервација на карта последната буква од името е згрешено, дали ќе има проблем за ова има некој вакво искуство?
   
 8. Motherboard

  Motherboard

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  87
  Доколку бројот на пасошот е точен и грешната буква не ја сменува смислата не целокупното име/презеиме ( Пример Марио/Дарио ) не е проблем. Јас имав искуство со една грешна буква во име, при чекирањето пишавме Natasa без да провериме како е точно запишана во пасош потоа забележавме дека всушност е запишана како Natasha сето тоа помина без проблем.
   
 9. warmaster

  warmaster

  Член од:
  30 јули 2008
  Мислења:
  4.229
  Допаѓања:
  2.701
  Да една буква е грешна од Никола пишано е Николс, а и с се едно до друго инаку пасошот и другите податоци се точни и мислам дека тоа е побитно али да си прашам.
  Фала за одговор

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 10. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  3.185
  Допаѓања:
  1.885
  ok si. EDNA bukva se tolerira ama samo EDNA.
   
 11. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.496
  Допаѓања:
  31.997
  Јави се ќе ти сменат, а и не е страшно да остане така и онака гледаат по бројот на пасошот.

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.822
  Допаѓања:
  159.836
  Нема гајле за една буква, мене презимето какво ми е, дали 2 пати го погодиле, само да не ти е шубе јави им се :)
   
 13. Motherboard

  Motherboard

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  98
  Допаѓања:
  87
  Дали некој до скоро летал со WizzAir Priority ми треба информација дали може да се пушти долу тоа малиот куфер TROLLEY BAG | MAX 10 KG | 55 x 40 x 23, или задолжително мора да се земи горе во кабина...?
   
 14. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.231
  Допаѓања:
  1.028
  Мора горе со тебе.
   
  На Motherboard му/ѝ се допаѓа ова.
 15. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  901
  Допаѓања:
  786
  Не мора да значи, за од ТАВ не знам, но од Германија кога се имам враќано, со приорити ме прашувале дали сакам горе или доле. Ако носиш течности, кажи им дека сакаш доле да биде, е ако не ти дозволат не знам :)
   

Сподели преку: