Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Да не знае некој отприлика колку пари е такси од Аеродром Скопје до Автобуска Скопје ? Благодарам
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Здраво. Да не знае некој отприлика колку пари е такси од Аеродром Скопје до Автобуска Скопје ? Благодарам
Јави се и порачај било кое такси, чини 800-900 денари, тие на аеродром се 1200.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Јави се и порачај било кое такси, чини 800-900 денари, тие на аеродром се 1200.
Фала, ќе видам како ќе испланирам. Барам превоз директно до Битола, па ако не најдам изгледа ќе се јавам.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
На веб сајтот имаш ценовник за такси од аеродром до било кој град во македонија

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.042
Поени од реакции
652
Druga nedela patuvam za antalia , imas pravo na bagas do 20 kg , dali ima nekoj informaci kolku moze da bidat dimenzijite na kuferot ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Здраво. Да не знае некој отприлика колку пари е такси од Аеродром Скопје до Автобуска Скопје ? Благодарам
Не ти треба такси. Автобус на Вардар Експрес има по секој лет, дури и ако е околу полноќ го чекаат додека не пристигне. Застанува Холидеј ин и во Аеродром, цена 3 евра, нема гужва и стварно не ти треба такси.
 
G

Gjoksi

Гостин
Колку за информација да си знаете, чекирањето (пријавувањето) преку интернет за скопскиот аеродром е повторно во функција. Ова вчера го направив на страната на ВизЕр, а денес испраќав патници за Франкфурт Хан.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво
Првпат резервирам карта, дали некој може да ми каже дали во делот 'детали за наплата' да ги внесам податоците за град, адреса,пош.број од бугарски пасош или македонски?
Дали доколку таму ги внесам македонските податоци а подоцна картата ја чекирам со бугарски би имал проблем?
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
@робин пиши што сакаш нема везе тоа. Тоа е да ти стигне на маил сметка електронска. Јас ја пишувам мојата адреса и податоци а летаат другари, братучеди друга фамилија со нивни пасоши

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Дали може да се носи бриџ во рачен-кабински багаж ? Мислам на берберски (straight razor) бриџ . Фала
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Здраво. Дали може да се носи бриџ во рачен-кабински багаж ? Мислам на берберски (straight razor) бриџ . Фала
Нема шанси... заборави. Чудно ми е како дури и се мислиш дали може такво нешто да ти помине во кабина горе со патници.. бог да чува. Што е следно, дали може пиштол во кабина ?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Нема шанси... заборави. Чудно ми е како дури и се мислиш дали може такво нешто да ти помине во кабина горе со патници.. бог да чува. Што е следно, дали може пиштол во кабина ?
Може, јас пред три дена летав, не ми направија никаков проблем, во кабински багаж цел несесер имав, само дезедоранс ми кажаа да го фрлам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Zdravo decki. Uplativ wizzair karta do Ajndhoven pa mi treba sovet kako najeftino da stignam do Amsterdam od tamu? Ke patuvam vo Januari. Isto taka ako imate i nekoj sovet za Amsterdam bi bilo dobrodojdeno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom