Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
8 октомври 2009
Мислења
642
Поени од реакции
280
На муабетот за дозволените течности и предмети во рачен багаж, со две раце потпишувам дека на Скопскиот аеродром човек може се да прошверцува. Од 2 литарски шампон, до тегла ајвар. Проверено. 9/10 пати успева. Јас не знам шо замараат само да поминува човек низ тие скенерите, ниту гледа некој таму нишо. Пушти ги луѓето барем, не ги замарај.
На нашиов аеродром пред некоја година Мијалков со пиштол помина па вие правите проблем за ајвар... :D

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/sasho-mijalkov-priveden-pa-pushten-na-belgradskiot-aerodrom-poradi-nosenje
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.800
Поени од реакции
3.749
Зашо се толку скапи картите? До Малме 12-13 илјади на есен, беа 2400 за мај месец. Освен Будимпешта и Братислава се е над 100 евра.
Дал има везе ова со тендерот шо викаа дека треба нов тендер или наесен се поскапи?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.188
Поени од реакции
3.082
Зашо се толку скапи картите? До Малме 12-13 илјади на есен, беа 2400 за мај месец. Освен Будимпешта и Братислава се е над 100 евра.
Дал има везе ова со тендерот шо викаа дека треба нов тендер или наесен се поскапи?
најчесто од јуни до октомври се изгор картите скоро за сите дестинации ради период на одмори и сакаат да профитираат. И да тоа што го спомна има врска сега незнам дали е некој нов тендер или што е, ама владата наша склучува договори со визз за субвенционирање на летови со одреден период после тоа летовите не се така ефтини за таа дестинација
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.484
Поени од реакции
5.678
Дечки !!!!!! да не знае некој точно како функционира ова wizz discount club??? На секој лет уствари плаќаш по 30 евра?
Бедејќи таму во информациите си стои дека тоа важи на годишно ниво, арно ама кога тргаш да резервираш билет пишува: Попустите се применуваат за секое Ваше патување за 29,99 €.
Помагајте :)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.800
Поени од реакции
3.749
Дечки !!!!!! да не знае некој точно како функционира ова wizz discount club??? На секој лет уствари плаќаш по 30 евра?
Бедејќи таму во информациите си стои дека тоа важи на годишно ниво, арно ама кога тргаш да резервираш билет пишува: Попустите се применуваат за секое Ваше патување за 29,99 €.
Помагајте :)
Не
Годишно членарината е 30 евра
И на секој лет имаш цена обична за тие шо не се членови и виз дискаунт цена за членовите на клувот
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.484
Поени од реакции
5.678
Не
Годишно членарината е 30 евра
И на секој лет имаш цена обична за тие шо не се членови и виз дискаунт цена за членовите на клувот
Благодарам!
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
282
Поени од реакции
74
Попустот важи ако патуваш ти односно на тој што гласи wizz discount club-ot и плус уште еден ако патувате заедно.

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
24 март 2018
Мислења
17
Поени од реакции
2
Каде на страната можам да пријавам закаснет лет? Се отепав од барање таква опција не најдов

Имаш некои страни како FlightCompass ( мислам дека беше ) и др.( постојано се појавуваат реклами на Facebook и Instagram од нив ) не ги имам исоробано...Сепак,пробај си ја среќата[DOUBLEPOST=1526848081][/DOUBLEPOST]Летав Скопје - Осло со 1л ракија во рачен багаж и 2 штеки цигари во рачен багаж...Имав среќа па рачниот багаж го земаа долу во багаж на авионот кај што оди чекираниот.На враќање од Осло од 10кг дозволени,патував со речиси 13кг.,па пак го зедоа долу и не ми направија никаков проблем.Мислам дека новото правило на WIZZ го дозволува ова,за да не се прави голема гужва внатре во авионот,а посебно дозволуваат кога авионот ќе е full бидејќи нема горе во кабина капацитет за куфери на 170 луѓе.Ако го пратиш во багажен дел на авионот рачниот багаж не доплаќаш ништо и ти ставаат на бординг пас-от една мала налепница Checked-in Hand Luggage и тоа е тоа.
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.800
Поени од реакции
3.749
Купив карти за пријатели денес
И у брзање на едниот наместо број 15 на улица сум пишал број 25.

Летот е после 6 месеци, чек инот за 5 месеци најрано ќе биде ли проблем или да се јавувам по контакт центар?

Не гледам проблем ако бројот на пасош и името и презимето на патникот е точно, адресата да е толку битна?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.781
Поени од реакции
8.223
Купив карти за пријатели денес
И у брзање на едниот наместо број 15 на улица сум пишал број 25.

Летот е после 6 месеци, чек инот за 5 месеци најрано ќе биде ли проблем или да се јавувам по контакт центар?

Не гледам проблем ако бројот на пасош и името и презимето на патникот е точно, адресата да е толку битна?
nemas problem... ok e
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.934
Поени од реакции
14.569
Некој правел Claim за одложен лет да ми каже како и каде се прави?
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
47
Imam wizz air discound club, i rezervirav karti za mene i za drugar, no jas nema da mozam da letam a 2 te karti e rezervirani so popust od wizz discound club, dali toj moze da patuva so taa karta ili ima nekoe pravilo da mora i jas da sum tamo :D
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.350
Поени од реакции
1.388
Дечки дали може да се смени име на патник? Не е проблем ќе си доплатам само дали има воопшто таква опција?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.479
Поени од реакции
1.576
Има, 45 евра е од правец/лет :)
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
763
Поени од реакции
1.956
Мала помош ако може, резервирав си платив карта, и да ја чекирам преку веб сајтот од лап топ не ми дава, се обидов од нивната апликација, пишав се информаци, стискам да чекирам и ми дава: "please note that you have not been checked-in. To print your boarding car, please visit wizzair.com"
Идам на страната не ми дава, пишува: " Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром"
Да ја чекирам кога ќе треба да одам или како?
п.с немам изберено седиште а летот ми е во сабота во 5наутро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom