Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.714
Поени од реакции
39.715
Истечен пасош. Колку треба некој да е глуп за до вратат поради тоа? :tapp:
И што е толку тешко да им покажеш 500 евра и адреса каде ќе одиш? Сигурно нема со 50 евра некој да оди на гости преку 5 граници.

Кога имаше снег и оваа и минатата зима на границата со Австрија враќаа возила без зимска опрема.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.188
Поени од реакции
3.082
Кога имаше снег и оваа и минатата зима на границата со Австрија враќаа возила без зимска опрема.
јас да сум на граница во австрија и некој да ми дојде у зимска сезона без зимска опрема ќе го одјебам и ќе му речам дека го враќам зашто нема купачи. Па не се сериозни бе, стварно тоа со истечен пасош имам дури и во фамилија човек отишол на аеродром да лета со истечен пасош. Секоја чест на таквите, само не ги разбирам и после у словенија не чинат или незнам у маџарска ЧАО
 
Член од
24 март 2018
Мислења
17
Поени од реакции
2
Здраво,денес букирав карти од Скопје до Осло и назад,резервирав и седишта,е сеа дур читкав на форумов,прочитав дека џабе букирањето седишта,него оак рандом ќе ми дадат...? Др,да прашам,летот е на 23 април ( од SKP до TRF ),е сеа чек-инот отворен е,да се чекирам уште од сеа,или не?
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.502
Поени од реакции
208
Се извинувам сакам да ве прашам на 30ти сега овој месец летам за Холандија со визз па дали треба пред време да се чекирам на интернет или само идам на аеродром со пасош и куфер?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.833
Поени од реакции
8.732
Се извинувам сакам да ве прашам на 30ти сега овој месец летам за Холандија со визз па дали треба пред време да се чекирам на интернет или само идам на аеродром со пасош и куфер?
На меил ти стигна BoardingCard-от ? Ако ти стигнал испринтај го на А4 формат и тоа е тоа.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.188
Поени од реакции
3.082
Се извинувам сакам да ве прашам на 30ти сега овој месец летам за Холандија со визз па дали треба пред време да се чекирам на интернет или само идам на аеродром со пасош и куфер?
Да треба да се чекираш онлајн ако само отидеш на аеродром ќе ти наплатат 40 евра по човек.
и имај ги картите и за одење и за враќање печатени или на телефон
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Вака четврток имам лет за Германија и никако не можам да се чекирам ни преку апликација ни на веб страната има некој проблем за чекирање за Германија или до мене е не разбирам и внесувам податоци бр. на пасош и се и стасувам до делот Let's check you in и ми го дава ова. Help...
 

Attachments

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
282
Поени од реакции
74
@Dark Horse ќе треба да се чекираш на аеродром. Значи 2 часа пред полетување да си на аеродром

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
@Dark Horse ќе треба да се чекираш на аеродром. Значи 2 часа пред полетување да си на аеродром

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
Океј а ќе треба да платам или не и уште нешто вчера кога гледав кај view booking го пишува ова и ваљда нема да ми направат проблем и да бараат да платам
 

Attachments

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
282
Поени од реакции
74
Не би требало да плаќаш освен ако не си селектирал ти сам при креирање на картата аирпорт чек ин наместо онлине чек ин( кое е фрее)

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Не би требало да плаќаш освен ако не си селектирал ти сам при креирање на картата аирпорт чек ин наместо онлине чек ин( кое е фрее)

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
Како што се сеќавам тое беше пред месец и пол дека резервирав не ми се појави такво нешто воопшто ...
 
G

Gjoksi

Гостин
Не можиш веќе да се чекираш online, не постои таа опција. ЕДИНСТВЕНА опција сега е БЕСПЛАТНО да се чекираш на Аеродромот.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.815
Поени од реакции
3.855
Не можиш веќе да се чекираш online, не постои таа опција. ЕДИНСТВЕНА опција сега е БЕСПЛАТНО да се чекираш на Аеродромот.
Од кога бе така пријателе?
Пред месец дена летав од тука,се чекирав онлајн
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.188
Поени од реакции
3.082
Не можиш веќе да се чекираш online, не постои таа опција. ЕДИНСТВЕНА опција сега е БЕСПЛАТНО да се чекираш на Аеродромот.
Не кажувај глупости некој ќе ти поверува ќе го заебеш за џабе да си плати 40 евра. Али океј типичен македонски синдром е тоа да наштетиш на некој друг.
Единствено чекирање што е бесплатно од wizzair е онлајн, и да истото не е достапно за сите летови, веќе долго време за некои летови кој Германија таа можност е недостапна но тоа не значи дека е укината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom