Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

1. Feisty

Feisty

Член од:
    1 декември 2014
    Мислења:
    1.321
    Допаѓања:
    2.339
    Дали некој знае ако платам со ваучер од оние што ги даваа на скопски маратон дали стига мејл дека е искористен ваучерот?

И дали ако скучајно ми излезе нешто и не можам да одам, дали ако летот ми чинел 50 евра, а сум платил со ваучерот, а остатокот не сум го платил дали ќе ми одземе 30 евра од картица?

2. wiksa

wiksa

Член од:
    11 април 2012
    Мислења:
    2.478
    Допаѓања:
    2.290
    мислам дека стигаше нотификација ама не сум сигурен, друго неможеш дел да платиш дел не на визз, или се плаќаш или ништо. ако воопшто не се појавиш на летот и не се чекираш мислам дека ти ги враќаат парите

3. Spo_Dex_Coquvaporte

Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

Член од:
    2 декември 2015
    Мислења:
    28
    Допаѓања:
    3
    Прв пат ќе патувам Скопје-Диселдорф... Каде да барам карти? Дирек СК-ДС ? некој совет? нешто? Тапа џонсон сум xD

4. INDIJANEC123

INDIJANEC123 Женкар

Член од:
    17 март 2014
    Мислења:
    1.617
    Допаѓања:
    1.854
    Сокпје - Дизелдорф од Визер немаш, можеш Скопје - Келн, или Скопје - Дортмунд. Келн ти е 20 тина мин од Дизелдорф додека Дортумнд 40 тина или 80км.
    --- Споено дупло мислење, 12 март 2018 ---
    Јас бев пред една недела преку Келн. Картите ги платив 1000 ден во правец безбагаж. Исто така ако си со мкд пасош гледај да имаш повратна со тебе. Нема да те пуштат да влезеш тоа на 4 ца им се деси пред една недела.

На Spo_Dex_Coquvaporte му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Spo_Dex_Coquvaporte

Член од:
    2 декември 2015
    Мислења:
    28
    Допаѓања:
    3
    Фала за помош и инфо
    А солидна карта кај да најдам Скопје Келн

6. INDIJANEC123

INDIJANEC123 Женкар

Член од:
    17 март 2014
    Мислења:
    1.617
    Допаѓања:
    1.854
    Симниси визер апликација и барај релација и имаш на кој датум колку пари кошта.

На Spo_Dex_Coquvaporte му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Spo_Dex_Coquvaporte

Член од:
    2 декември 2015
    Мислења:
    28
    Допаѓања:
    3
    тенкс xD

8. Spo_Dex_Coquvaporte

Член од:
    2 декември 2015
    Мислења:
    28
    Допаѓања:
    3
    Абе директни летови за Диселдорф имало од Приштина,тапа џонсон фиу капут хахах,а со автобусиве се информирав имало добри превозници добри цени све тоа е ок,има некој искуство како е натака по границите,Словенија,Маџарска,у една агенција ми кажаа нешто у последно време преку Маџарска заглавувале автобусиве,а преку Словенија многу ригорозно било дрн дрн милојко,/..... 500е на граница?адреса кај ќе ојш? што како треба некој да ми кажит, со ова европава ил го примаш ил го јадеш.... :cautious:

9. Forza Milan!!!

Forza Milan!!!

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    19.181
    Допаѓања:
    28.691
    Абе имаш и од Скопје како и од Приштина, ама не Визер и поскапи се. Кој датум планираш да одиш? Од велигден па до средина на јули има евтини карти и за 100 евра ќе имаш повратна.
    Со автобус е толку во еден правец.

10. KaWa

KaWa

Член од:
    12 јануари 2015
    Мислења:
    724
    Допаѓања:
    544
    Не знам кој ѓавол ги тера луѓето да патуваат со автобус до германија, на толку евтини летови :facepalm:
    Имате 8 дестинации у Германија од Скопје, подобро искомбинирајте авион па автобус/воз него да се клацка некој од тука :D

На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Spo_Dex_Coquvaporte

Член од:
    2 декември 2015
    Мислења:
    28
    Допаѓања:
    3
    Па од прилика за 10тина дена, ебате патувањето... евтини карти авионски директни за Диселдорф и тоа со багаж? а? копав по нетов не најдов нешто асално, а сеа ке ми треба,размислив поубаво со бус 100е карта со некој си добар превозник дрндрн ае тоа средено,а со границиве не знам како е со Словенија и Маџарска,ми рекоа преко Словенија да не идам бидејки се расипани до даска намерно ќе те вратат, и ај ете преко Маџарска ке идам... некое инфо за натака? што како е? искуство,некој што поминал скоро од таму....

12. KaWa

KaWa

Член од:
    12 јануари 2015
    Мислења:
    724
    Допаѓања:
    544
    Зошто не одиш со авион до келн или дортмунд па со автобус/воз до диселдорф?

13. Forza Milan!!!

Forza Milan!!!

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    19.181
    Допаѓања:
    28.691
    Во време кога имаш евтини летови ти избираш возење со автобус и дремење на граници.

На KaWa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    74.024
    Допаѓања:
    148.267
    Како успевате бе да ве вратат од граница?

На KaWa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Forza Milan!!!

Forza Milan!!!

Член од:
    1 јуни 2011
    Мислења:
    19.181
    Допаѓања:
    28.691
    Истечен пасош. Колку треба некој да е глуп за до вратат поради тоа? :tapp:
    И што е толку тешко да им покажеш 500 евра и адреса каде ќе одиш? Сигурно нема со 50 евра некој да оди на гости преку 5 граници.

Кога имаше снег и оваа и минатата зима на границата со Австрија враќаа возила без зимска опрема.

На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: