Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. Feisty

  Feisty

  Член од:
  1 декември 2014
  Мислења:
  1.321
  Допаѓања:
  2.339
  Дали некој знае ако платам со ваучер од оние што ги даваа на скопски маратон дали стига мејл дека е искористен ваучерот?

  И дали ако скучајно ми излезе нешто и не можам да одам, дали ако летот ми чинел 50 евра, а сум платил со ваучерот, а остатокот не сум го платил дали ќе ми одземе 30 евра од картица?
   
 2. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.478
  Допаѓања:
  2.290
  мислам дека стигаше нотификација ама не сум сигурен, друго неможеш дел да платиш дел не на визз, или се плаќаш или ништо. ако воопшто не се појавиш на летот и не се чекираш мислам дека ти ги враќаат парите
   
 3. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  3
  Прв пат ќе патувам Скопје-Диселдорф... Каде да барам карти? Дирек СК-ДС ? некој совет? нешто? Тапа џонсон сум xD
   
 4. INDIJANEC123

  INDIJANEC123 Женкар

  Член од:
  17 март 2014
  Мислења:
  1.617
  Допаѓања:
  1.854
  Сокпје - Дизелдорф од Визер немаш, можеш Скопје - Келн, или Скопје - Дортмунд. Келн ти е 20 тина мин од Дизелдорф додека Дортумнд 40 тина или 80км.
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2018 ---
  Јас бев пред една недела преку Келн. Картите ги платив 1000 ден во правец безбагаж. Исто така ако си со мкд пасош гледај да имаш повратна со тебе. Нема да те пуштат да влезеш тоа на 4 ца им се деси пред една недела.
   
  На Spo_Dex_Coquvaporte му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  3
  Фала за помош и инфо
  А солидна карта кај да најдам Скопје Келн
   
 6. INDIJANEC123

  INDIJANEC123 Женкар

  Член од:
  17 март 2014
  Мислења:
  1.617
  Допаѓања:
  1.854
  Симниси визер апликација и барај релација и имаш на кој датум колку пари кошта.
   
  На Spo_Dex_Coquvaporte му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  3
  тенкс xD
   
 8. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  3
  Абе директни летови за Диселдорф имало од Приштина,тапа џонсон фиу капут хахах,а со автобусиве се информирав имало добри превозници добри цени све тоа е ок,има некој искуство како е натака по границите,Словенија,Маџарска,у една агенција ми кажаа нешто у последно време преку Маџарска заглавувале автобусиве,а преку Словенија многу ригорозно било дрн дрн милојко,/..... 500е на граница?адреса кај ќе ојш? што како треба некој да ми кажит, со ова европава ил го примаш ил го јадеш.... :cautious:
   
 9. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.181
  Допаѓања:
  28.691
  Абе имаш и од Скопје како и од Приштина, ама не Визер и поскапи се. Кој датум планираш да одиш? Од велигден па до средина на јули има евтини карти и за 100 евра ќе имаш повратна.
  Со автобус е толку во еден правец.
   
 10. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  724
  Допаѓања:
  544
  Не знам кој ѓавол ги тера луѓето да патуваат со автобус до германија, на толку евтини летови :facepalm:
  Имате 8 дестинации у Германија од Скопје, подобро искомбинирајте авион па автобус/воз него да се клацка некој од тука :D
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Spo_Dex_Coquvaporte

  Spo_Dex_Coquvaporte Слободен Ропак

  Член од:
  2 декември 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  3
  Па од прилика за 10тина дена, ебате патувањето... евтини карти авионски директни за Диселдорф и тоа со багаж? а? копав по нетов не најдов нешто асално, а сеа ке ми треба,размислив поубаво со бус 100е карта со некој си добар превозник дрндрн ае тоа средено,а со границиве не знам како е со Словенија и Маџарска,ми рекоа преко Словенија да не идам бидејки се расипани до даска намерно ќе те вратат, и ај ете преко Маџарска ке идам... некое инфо за натака? што како е? искуство,некој што поминал скоро од таму....
   
 12. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  724
  Допаѓања:
  544
  Зошто не одиш со авион до келн или дортмунд па со автобус/воз до диселдорф?
   
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.181
  Допаѓања:
  28.691
  Во време кога имаш евтини летови ти избираш возење со автобус и дремење на граници.
   
  На KaWa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.024
  Допаѓања:
  148.267
  Како успевате бе да ве вратат од граница?
   
  На KaWa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  19.181
  Допаѓања:
  28.691
  Истечен пасош. Колку треба некој да е глуп за до вратат поради тоа? :tapp:
  И што е толку тешко да им покажеш 500 евра и адреса каде ќе одиш? Сигурно нема со 50 евра некој да оди на гости преку 5 граници.

  Кога имаше снег и оваа и минатата зима на границата со Австрија враќаа возила без зимска опрема.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: