Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.903
  Допаѓања:
  28.329
  Ако почекаш може и дупло да платиш. На крај на август ги намалуваат.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 2. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.453
  Допаѓања:
  2.265
  Ок кога е болдираново? Јас во последниве месец дена 3 пати летав од скопскиот аеродром со визз и секогаш имав можност за онлајн чекирање.

  Ова со торбиците е од октомври, и неможе стално на твое барање да биде доле. Секако за тоа треба да дојдеш и доста порано на аеродром а не во последни 40-50 мин (како што јас најчесто правам)
   
 3. velej

  velej

  Член од:
  21 јули 2010
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  129
  Koja e razlikata pomegu Basic Travel Light iWizz go Pack and Save
   
 4. elpapi

  elpapi

  Член од:
  19 јануари 2012
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  100
  Здраво, дали може чекиран (пријавен) багаж од 32кг да го поделам во 2-3 куфери?
   
 5. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.453
  Допаѓања:
  2.265
  ne
   
 6. alterego

  alterego

  Член од:
  3 февруари 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  19
  Сериозно што е со цениве на "ефтиниве" oваа година?
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.903
  Допаѓања:
  28.329
  Се наоѓа бе и евтино. Јас за брат ми резервирав 35 евра повратна Љубљана - Лондон.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На DimceY му/ѝ се допаѓа ова.
 8. orko100

  orko100

  Член од:
  4 декември 2011
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  11
  Не се нормални ефтиниве. За барселона од 6 до 9 април 17.000


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. INDIJANEC123

  INDIJANEC123 Женкар

  Член од:
  17 март 2014
  Мислења:
  1.537
  Допаѓања:
  1.712
  Значи сега по ново не се печати карта туку си одам на аеродром и кај куферите со пасошот ми даваат карта?
  Јас купив карта за Келн, летот е на 28 февруари а на апликацијата ми пишува онлајн чек ин возможно на 26 февруари.
   
  Последно уредено: 12 февруари 2018
 10. DimceY

  DimceY Jimmy

  Член од:
  20 ноември 2007
  Мислења:
  4.534
  Допаѓања:
  2.851
  епа сакаш Велигден у Барселона да славиш, а не сакаш да платиш?? се знае дека кога се празниците цените скокаат ненормално, шо е и логично...

  Sent from my SM-G925F using Tapatalk
   
 11. alterego

  alterego

  Член од:
  3 февруари 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  19
  Може ќе го частат јадење,пиење со таа цена :D
  --- Споено дупло мислење, 12 февруари 2018 ---
  Инаку реално, стварно не се ефтини, месец унапред за март се 100 евра а беа 50, дупло покачување ефтино е?
   
 12. DimceY

  DimceY Jimmy

  Член од:
  20 ноември 2007
  Мислења:
  4.534
  Допаѓања:
  2.851
  луѓе џабе кукате тоа е политиката на виз ер и впрочем на сите нискобуџетни авио компании.. цената тие ја формираат врз однос на побарувачката, врз однос на популарноста на дестинацијата, врз однос времето на полетување и слетување.. има и други фактори шо влијаат врз цената ама овие се најбитните според мене... за да најдеш ефтина карта треба миниум 2-3 месеци унапред да почнеш со барање и да пратиш секој ден како се движат цените.. исто така прашањето е дали ќе имаш само рачен багаж... обично за празници и летниот период се изгор скапи картите зашо реално побарувачката е огромна тој период... јас два лета ги иам летано багатела, само со рачен багаж... октомври 2016 од нирнберг до Скопје јас летав за 5.99 евра, а ова година исто од нирнберг за Скопје, ама септември летав за 11.99 евра.... ама картите си ги резервирав средината на јули месец...
   
  На KaWa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  720
  Допаѓања:
  541
  Некој има летано од Дортмунд за Скопје? Колку време пред летот треба да си таму? Отприлика? Картата ми е со рачен багаж, за рачен багаж не прават чек ин на аеродром, нит па треба куфер да оставам. Картата ми е онлајн испринтана, треба само да поминам контрола и да се качам. Летот е во 15:45, гејтот затвара у 15:15. Кое време треба да бидам отприлика таму, ни да каснам, ни па да се утепам од чекање ? :)
   
 14. SaLt

  SaLt symbian & iOS master & android

  Член од:
  2 април 2005
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  51
  @KaWa 1:30h пред полетување. Значи у 14:10 да си тамо

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 15. alterego

  alterego

  Член од:
  3 февруари 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  19
  Да не знае некој дали со Swiss/edelweiss со економи 23 кила чекиран, 8 торба и лаптоп ранец е дозволено?
   

Сподели преку: