Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Untitled.png Untitleddsfs.png
Дечки,си купив карта,само ова ми го дава.
У ред ли е? Да не заебав што не селектирав седипшта?
@wiksa @Tranquilis некој,помагајте пошто извден сум од памет
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Прегледај го приврзокот 183953 Прегледај го приврзокот 183954
Дечки,си купив карта,само ова ми го дава.
У ред ли е? Да не заебав што не селектирав седипшта?
@wiksa @Tranquilis некој,помагајте пошто извден сум од памет
Ако не купиш седиште ќе бидеш во делот за стоење немај гајле.

Не ни помислувај да купуваш седиште, кога ќе се чекираш ќе добиеш рандом седиште зависи кое е слободно и ќе си уживаш, тоа им е тактика за да ти земат парички плус само ништо повеќе
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ако не купиш седиште ќе бидеш во делот за стоење немај гајле.

Не ни помислувај да купуваш седиште, кога ќе се чекираш ќе добиеш рандом седиште зависи кое е слободно и ќе си уживаш, тоа им е тактика за да ти земат парички плус само ништо повеќе
Е фала ти многу друже.
Све сум напраил како што треба нели? Не сум заебал ништо?
Многу прашувам знам,ама прв пат купувам карта.И уште нешто.Знам стига нели пдф This is not a boarding pass,ама не ми стигна мене,тоа стига после чек ин?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Е фала ти многу друже.
Све сум напраил како што треба нели? Не сум заебал ништо?
Многу прашувам знам,ама прв пат купувам карта.И уште нешто.Знам стига нели пдф This is not a boarding pass,ама не ми стигна мене,тоа стига после чек ин?
sve si napravil dobro ne se sekiraj, I toa ti e fakturata moze I dva tri dena da kasni :)
 
Член од
6 октомври 2016
Мислења
52
Поени од реакции
3
Sakam da letam za minhen germanija pa me.interesira kolku steki.cigari mozam da nosam kyfer i kolku vo racen bagaz .fala
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Здраво. Би сакал да прашам нешто. На сајтот на визер не можам да најдам, а најверојатно и нема, ама да се обидам и тука. Дали има некоја опција ( преку визер - дали веб сајтот, дали апликација и не знам што друго ) за на пример ако сакам да одам до место до кое нема директен лет од Скопје, да дознаам како е авионски поврзано тоа место преку визер со Скопје ? Да дадам еден пример. Контретно сакам да одам во Литванија. Е сега од Скопје нема директен лет. Дали има некоја опција некаде што ќе ги поврзе Македонија (Скопје конкретно) и Литванија (некој аеродром) преку визер со едно прекачување ? На пример од Скопје до Будимпешта и после од Будимпешта до Вилнус. Или треба секоја комбинација сам да ја барам ? Фала многу.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Здраво. Би сакал да прашам нешто. На сајтот на визер не можам да најдам, а најверојатно и нема, ама да се обидам и тука. Дали има некоја опција ( преку визер - дали веб сајтот, дали апликација и не знам што друго ) за на пример ако сакам да одам до место до кое нема директен лет од Скопје, да дознаам како е авионски поврзано тоа место преку визер со Скопје ? Да дадам еден пример. Контретно сакам да одам во Литванија. Е сега од Скопје нема директен лет. Дали има некоја опција некаде што ќе ги поврзе Македонија (Скопје конкретно) и Литванија (некој аеродром) преку визер со едно прекачување ? На пример од Скопје до Будимпешта и после од Будимпешта до Вилнус. Или треба секоја комбинација сам да ја барам ? Фала многу.
На страната од визз требит сам да бараш а на скајскенер или на други страни за споредување на летови би ти дало со поврзвење.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој да каже евтини карти април, мај ? Многу ми се гледаат поскапи за разлика од септември-октомври, секогаш на пролет се поскапи или ?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Некој да каже евтини карти април, мај ? Многу ми се гледаат поскапи за разлика од септември-октомври, секогаш на пролет се поскапи или ?
За каде поточно бараш?
Март е евтин, Април заради велигденските празници, горе долу е поскап, а мај е горе долу, тука некаде, веќе од мај почнуваат поскапите летни цени.
Дали се поскапи, зависи кое време планираш да патуваш, и каква карта ќе најдеш. Во секој случај се наоѓаат и евтини карти, само треба да се бара.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
За каде поточно бараш?
Март е евтин, Април заради велигденските празници, горе долу е поскап, а мај е горе долу, тука некаде, веќе од мај почнуваат поскапите летни цени.
Дали се поскапи, зависи кое време планираш да патуваш, и каква карта ќе најдеш. Во секој случај се наоѓаат и евтини карти, само треба да се бара.
Па Милано, Рим, Копенхаген или дајте предлог за кај да барам освен Будимпешта, Братислава, Амстердам.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Па Милано, Рим, Копенхаген или дајте предлог за кај да барам освен Будимпешта, Братислава, Амстердам.
Фино лепо си ја отвораш страницата на www.wizzair.com и сам ќе си видиш место и време и цена која што ти одговара.
 
D

dagau

Гостин
Edno prasanje. Pri online check-in (neli novoto pravilo e within 48 hours) ne mi pobara licni podatoci kako broj na pasos i datum na istekuvanje, samo ime i prezime. Sega na boarding pass nema nikakvi licni podatoci osven ime, prezime i avtomatskiot kod/broj na rezervacija. I toa li e novina vo odnos na prethodno?

Edit: Najdov informacii na nivnata strana, dokolku se patuva niz schengen nema potreba od ostanati podatoci osven ime i prezime. Moze ke mu posluzi na nekoj drug informacijata.
 
Последно уредено од модератор:
G

Gjoksi

Гостин
Edno prasanje. Pri online check-in (neli novoto pravilo e within 48 hours) ne mi pobara licni podatoci kako broj na pasos i datum na istekuvanje, samo ime i prezime. Sega na boarding pass nema nikakvi licni podatoci osven ime, prezime i avtomatskiot kod/broj na rezervacija. I toa li e novina vo odnos na prethodno?

Edit: Najdov informacii na nivnata strana, dokolku se patuva niz schengen nema potreba od ostanati podatoci osven ime i prezime. Moze ke mu posluzi na nekoj drug informacijata.
Според новите правила (до душа и не е баш ново правилово), за патниците што патуваат од скопскиот аеродром, НЕ постои опција за online чекирање (пријавување), туку само директно чекирање на аеродромот. Не се внесуваат споменатите податоци, како бр. на пасош, кој го издал, кога е издаден и сл., само име и презиме. Затоа, и веќе во системот не постои можност за издавање на boarding passport во pdf формат.

Друго ново правило е што рачниот багаж (оној за којшто не се плаќа никаков надомест), оние помалите торби/куфери со дозволена тежина од 10 кг и димензии 55x40x23 cm, НЕ мора да ги внесувате со вас во авионот и да ги сместите во прегратките над вашето седиште, туку можете БЕСПЛАТНО да ги внесите во товарниот дел на авионот, исто како оние големите (чекирани) торби/куфери. Тоа ми го кажаа на аеродромот во Нирнберг пред 2 седмици, а истото ми го кажаа и овде на нашиот аеродром пред 2 дена.
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo, sakam da prasam za kartive od wizz air, malku mi e cudno. Rezerviram ushte sega za karta od kraj na juni do pocetok juli za stockholm no cenive se neverojatno visoki. 4iljadi nataka 10-11 navaka. Dali znaete dali gi namaluvaat ili za dzabe da ne cekam cenite kje ostanat isti? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom