Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. Gunner_L

  Gunner_L Lord , Lord Bendtner

  Член од:
  7 април 2009
  Мислења:
  913
  Допаѓања:
  490
  Здраво дали има некој искиуство со откажан лет и враќање на пари на сметка не на виз акаунт ? фала однапред
   
 2. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.610
  Допаѓања:
  968
  Wizz to launch new Tuzla, Ohrid, Niš flights

  [​IMG]

  Low cost carrier Wizz Air will launch flights from Vienna to Tuzla, Ohrid and Niš later this year. The carrier will open its Austrian base with one Airbus A320 aircraft in June, which will be followed by the deployment of two additional Airbus A321 jets in November. This fast growth of Wizz Air’s Vienna base will see the airline operate a total of seventeen new routes from the Austrian capital in 2018. The carrier has so far used nearby Bratislava as an alternative to the Austrian capital.

  Services from Vienna to Tuzla will commence on April 27 and run three times per week, followed by Niš and Ohrid from November 15 with three weekly services as wrll. As a result, seasonal flights from Bratislava to Tuzla will be suspended from April 23. The airline will face no direct competition on services to Ohrid and Niš, although Ryanair maintains operations between Bratislava and the south-east Serbian city.

  There is a significant Bosnian, Macedonian and Serbian diaspora residing in Austria. Tuzla has been attempting to secure services to Vienna for some time. Montenegro Airlines launched flights between the Austrian capital and Bosnia and Herzegovina's third largest city in December 2015, however, the route was short-lived since the carrier sold tickets solely through a local tour operator. On the other hand, Niš has identified Vienna as a destination with high demand. Wizz Air will add a significant number of new destinations to its network this coming summer season. Besides Vienna, the expansion will include new seasonal flights from Warsaw and Katowice to Podgorica.

  http://www.exyuaviation.com/2018/01/wizz-air-tipped-for-vienna-tuzla-service.html?m=1
   
  На alekjov и DimceY им се допаѓа ова.
 3. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.174
  Допаѓања:
  16.131
  Кога успеаа бе?:eek:
  IMG_20180109_223513.png
   
 4. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  720
  Допаѓања:
  541
  Што успеале? Убаво ти вика дека уште 3 седишта има по таа цена. Наредните седишта ќе се продаваат или поевтино или поскапо, твое е да ризикуваш. Ама со оглед на колку е ниска цената, поверојатно е да одат нагоре :D
  --- Споено дупло мислење, 10 јануари 2018 ---
  Некој што летал до Дортмунд, да каже колку време треба од нивниот аеродром до центарот на Дортмунд ? :D Имам гледано на страницата на нивниот аеродром, но ме интересира ваше лично искуство
   
  Последно уредено: 10 јануари 2018
  На Рудници и му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Boem

  Boem

  Член од:
  10 декември 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  1
  15-20мин ако добро се сеќавам,со такси.
   
 6. KaWa

  KaWa

  Член од:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  720
  Допаѓања:
  541
  Колку те кошташе таксито? Верувам дека е скапа опција :)
   
 7. macedon89

  macedon89 Провокатор по вокација

  Член од:
  22 јули 2008
  Мислења:
  762
  Допаѓања:
  524
  На секој пола сат имат директен автобус шо возит 20тина минути и коштат 8,50еур.
  Имаш и поефтина опција со прекачвење на Аплербек трајт 40тина минути и коштат 2,70еур
   
  На KaWa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. aiwa

  aiwa

  Член од:
  25 ноември 2009
  Мислења:
  1.281
  Допаѓања:
  272
  A od Aleksandar Veliki do avtobuska stanica Skopje ima li avtobuski linii?
   
 9. naumdb

  naumdb Кајгана Менаџер!!!

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  8.236
  Допаѓања:
  3.591
 10. aiwa

  aiwa

  Член од:
  25 ноември 2009
  Мислења:
  1.281
  Допаѓања:
  272
 11. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.454
  Допаѓања:
  2.265
  Од 1ви јануари 2018 овие не се валидни, сега ви требаат
  http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=491 имаш линкови Аеродром - скопје и обратно, не се убаво видливи мислиш дека се текст кликни на кое од нив ти треба
   
 12. Boem

  Boem

  Член од:
  10 декември 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  1
  Едно прашање,од будимпешта аеродромот за до центар,временски и опции на превоз? Фала
   
 13. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.610
  Допаѓања:
  968
 14. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.454
  Допаѓања:
  2.265
  Извади си карта за нормален автобус не купувај од тие шатл бус што се, ќе си фатиш автобус 200Е и ќе се возиш до последна станица, после таму ќе се прекачиш на Метро бр.3 и ќе се возиш до DEAK и си стигнал до ценар :)
  во зависност од тоа колку се бидеш таму имаш карти за 24 саати, 72 саати околу 10евра, карта за една недела 16,5 евра
  Не менувај пари на аеродром исклучиво во центар, и барај Gold exchange ili Northline (ili taka nesto) najdobar kurs imaat. Taa na aerodrom e grabez, realno e 308-310 forinti za edno evro oni 245 forinti davaat
   
  На Beric Dondarrion, Boem и ekstrakt им се допаѓа ова.
 15. Doc Holliday

  Doc Holliday Модератор

  Член од:
  5 ноември 2010
  Мислења:
  5.013
  Допаѓања:
  3.918
  Untitled.png Untitleddsfs.png
  Дечки,си купив карта,само ова ми го дава.
  У ред ли е? Да не заебав што не селектирав седипшта?
  @wiksa @Tranquilis некој,помагајте пошто извден сум од памет
   
  Последно уредено: 17 јануари 2018

Сподели преку: